WhatsApp liderligi bırakıyor mu ? (ANKET) ✔?

Siz hangi uygulamaları kullanmayı düşünüyorsunuz?

• BİP

• DEDİ

• TELEGRAM

• SIGNAL

• VİBER

• DISCORD

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Caner Sefa

İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır..
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
WhatsApp'ın sözleşme dayatmalarının ardından kullanıcılar yeni alternatifler aramaya yöneldi..1610303705109.png
Bu durumu biraz açacak olursak
Facebook kullanıcı verilerini uygulama dışına çıkarmak için kullanıcılara sözleşme kabul ettirmeye çalışıyor ki bu işi yasal hale getirebilsinler..
Peki neden verileri WhatsApp dışına çıkarmak istiyorlar? sorusuna gelince Facebook rahat duran bir yönetime sahip degil maalesef geçtiğimiz aylarda bir çok kez kullanıcı verilerini izinsiz paylaşmak ya da başka deyişle para karşılıgı veri satmak gibi oldukça tehlikeli adımlar attı ..
Bir çok uzmanında görüşleri şu yönde : zaten WhatsApp her halükarda deyim yerindeyse ''Saman altından su yürüterek'' zaten bu verileri paylaşıyor ya da sizden habersiz işliyordu..
Peki ne degiştide sözleşme geldi:
Anlaşılan WhatsApp bu işi artık yasal hale getirmek istiyor çünkü gerek ülkemizde yeni yasal düzenlemeler ve artık hiçbir şeyin gizli şekilde işlenemeyecegi anlayışı ve bu durumların artık ciddi yaptırımları Facebook u bu karara iten en önemli etken olarak görülüyor..
WhatsApp'ın ilk yayınlanma tarihi OCAK 2010 anlaşılan 11.yılında tarih olacak..

ALTERNATİFLERİ
-SIGNAL
-TELEGRAM
-BİP
-DEDİ
-VİBER
-DISCORD

Kayra Çankaya

Potterhead
Moderatör
Birçok kişi WhatsApp'ı bırakmaya başladı,WhatsApp kararından vazgeçer gibi geliyor bana.
Bu mesajı yollayacakken internette bir son dakika haberi ile karşılaştım."CNN:WhatsApp gizlilik kararından döndü" diye bir iddia bulunuyor.Haber:

sem10line

LogoMerkezi.com
Moderatör
T.C. Onaylı
Web sitesi
www.logomerkezi.com
WhatsApp, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara mesajlaşma ve İnternet üzerinden arama yapma gibi hizmetler sunuyor. Gizlilik İlkemiz, mesajlar dahil olmak üzere bilgilere yönelik uygulamalarımızı açıklamamıza yardımcı oluyor. Örneğin, hangi bilgileri topladığımızı ve bu uygulamanın sizi nasıl etkilediğini anlatıyoruz. Ayrıca, gizliliğinizi korumak için aldığımız önlemleri açıklıyoruz. Örneğin WhatsApp'ı, teslim edilen mesajların saklanmasını engelleyecek şekilde tasarlıyoruz ve Hizmetlerimiz dahilinde kiminle iletişim kurduğunuzun kontrolünün sizde olmasını sağlıyoruz.

Kimse gizlilik ilkesini okumuyor içeriğindeki bu bilgi aslında oraya atılan söylentilerle bağdaşmıyor

RawShed

Kayıtlı Kullanıcı
Signal, Wire ve Telegram gibi uygulamalar varken WhatApp'ın yüzüne bile bakılmaması gerekiyor artık. Bugün vedalaştım profil fotoğrafıma da Telegram kullanıcı adını yazdım. Yok okul grubuymuş falan da umrumda değil Facebook şirketine daha güvenip de herhangi bir uygulamasını dahi kullanmam. Instagram da kullanmıyordum zaten.

Caner Sefa

Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Signal, Wire ve Telegram gibi uygulamalar varken WhatApp'ın yüzüne bile bakılmaması gerekiyor artık. Bugün vedalaştım profil fotoğrafıma da Telegram kullanıcı adını yazdım. Yok okul grubuymuş falan da umrumda değil Facebook şirketine daha güvenip de herhangi bir uygulamasını dahi kullanmam. Instagram da kullanmıyordum zaten.
kafa rahat :)

Caner Sefa

Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Birçok kişi WhatsApp'ı bırakmaya başladı,WhatsApp kararından vazgeçer gibi geliyor bana.
Bu mesajı yollayacakken internette bir son dakika haberi ile karşılaştım."CNN:WhatsApp gizlilik kararından döndü" diye bir iddia bulunuyor.Haber:
o haberlerin yalan oldugu ortaya çıktı ya ..

Utku AKINCI

Kayıtlı Kullanıcı
Aslında Discord Whatsapp'tan daha gelişmiş gibi, mobili de var. Bence bilmeyenler bir Discord'a göz atsın sunucu (grup) içinde bir çok kanal oluşturabiliyorsunuz ayrıca Zoom tarzı sesli/görüntülü toplanabiliyorsunuz.

5,690Konular
16,886Mesajlar
9,808Kullanıcılar
mustafa1980Son üye