Welcome to 1tik.net | Yeni Nesil Paylaşım Platformu

Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilirsiniz.

✪ Ücretsiz Grafik Tasarım Programları

Katılım
4 Nis 2020
Mesajlar
77
Tepkime puanı
91
Puanları
18
Profesyonel grafik tasarımcılar yaygın olarak ücretli programlar kullanıyor ancak profesyonel grafik tasarıma yeni başlayan veya grafik tasarımı bir hobi olarak görenler için bu programların ücretleri bir hayli yüksek. Aynı zamanda ücretli grafik tasarım programları yeni başlayanlar için fazla karışık ve detaylı olabiliyor. Bu nedenle birçok kişi ücretsiz grafik tasarım programlarına yöneliyor. En iyi 5 ücretsiz grafik tasarım programını sizin için derledik.

1─ Inkscape
inkscape.png
Kullanabileceğiniz Platformlar: Windows/Linux/Mac

Eğer Adobe Illustrator veya CorelDraw’a ücretsiz bir alternatif arayışındaysanız Inkscape sizin için doğru seçim olacaktır. Özellikle vektör grafik tasarımları konusunda bu program içerisinde aradığınız neredeyse tüm özelliklere ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

2─ Gimp
gimp.png
Kullanabileceğiniz Platformlar: Windows/Linux/Mac

Gimp ücretsiz grafik tasarım programları arasında en çok tercih edilen programlardan biri. Gimp’i diğer programlardan ayıran en önemli özelliği açık kaynak kodlu olması ve bu sayede sürekli geliştirilerek farklı sürümlerle kullanıcıya farklı deneyimler sağlayabiliyor olması. Özellikle arayüz olarak sunduğu deneyim ile kullanıcılar için vazgeçilmesi güç bir deneyim sunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Adobe Photoshop arayüzüne alışkın olan kullanıcılar için de özel bir sürümünün bulunduğunu belirtmeden geçmeyelim.

3─ Daz Studio
daz3d.png
Kullanabileceğiniz Platformlar: Windows/Mac

Eğer grafik tasarım konusunda 2 boyutun sınırlarını aşmak ve 3 boyutlu grafik tasarımlar yapmak istiyorsanız Daz Studio bu ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılayacak. Öncelerde 249$’lık bir satış fiyatı ile kullanıcıya sunulan Daz Studio programına şimdi eğitim videoları ile birlikte ücretsiz bir şekilde sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda site içerisinde ücretli bir şekilde sunulan hazır 3 boyutlu taslakları alarak bu taslaklar üzerinde de çalışabilirsiniz.

4─ Vectr
vectr.png
Kullanabileceğiniz Platformlar: Online/Windows/Linux/Mac/Chromebook

Online veya masaüstü programı ile kullanabileceğiniz Vectr özellikle vektörel çizim programları arasında en basit ve en çok tercih edilen ücretsiz vektör çizim programı olarak gösteriliyor. Sunduğu zengin imkanlar ve basit kullanımı ile yeni başlayanlardan profesyonel grafikerlere kadar geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Özellikle simge, logo, illüstrasyon, ikon gibi grafik tasarımın önemli kısımlarında sunduğu özellikler ile sizi fazlasıyla tatmin edeceğini söyleyebiliriz.

5─ Easel.ly
easelly.png
Kullanabileceğiniz Platformlar: Online

Infografikler artık günümüz dijital pazarlamasının en yaygın kullanılan araçlarından biri. Özellikle grafik tasarıma yeni merak sarmış biriyseniz kesinlikle yönelmeyi düşünebileceğiniz bir alan olduğunu söyleyelim. Easel.ly online ve akıcı kullanımıyla işinizi çabucak ve kolayca yapmanızı sağlayacaktır.

✪ BONUS─ Canva
canva.png

Kullanabileceğiniz Platformlar: Online/Android/Ios

Canva online grafik tasarım ve fotoğraf düzenleme programı. Sosyal medya görsellerinden yüksek çözünürlüklü poster tasarımlarına kadar çok geniş bir yelpazeye sahip taslakları, kolay kullanımı ile Canva bu alanda dünyanın en iyi ücretsiz online grafik tasarım programı. İçerisinde oldukça profesyonel görseller oluşturabileceğiniz araçların yanı sıra çok düşük ücretlerle sahip olabileceğiniz araçlar ve taslaklar da bulunmaktadır. Canva’nın en güzel özelliği görsellere yüksek çözünürlükte ve formatta kolayca indirebiliyor olmanız. Aynı zamanda sitenin Türkçe desteği olduğunu da belirtelim.

Faydalı olması dileğiyle..
Alıntıdır. (Bidolubaski)
 
Son düzenleme:
Üst Alt