ÇÖZÜLDÜ Photoshop Dışa Aktarmada Renklerin Beyazlaşması Sorunu

ehitaf

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar sayın forum sakin ve sakineleri,

Aşağıda soldaki resmi photoshopta dışa aktarınca ve ya kaydedince sağdaki gibi bir çıktı alıyorum sorunun çözümü nedir acaba bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Screenshot_2.png

önceden prova ayarlarını monitor RGB yapınca düzelirdi şu an o seçenek etkin değil.

Screenshot_3.png

İyi Forumlar.

ero

Kayıtlı Kullanıcı
Cmyk olarak kaydettiğin için oluyor dostum

ero

Kayıtlı Kullanıcı
Projeyi açtığın zaman renk modunu cmyk değil de rgb seç

eRRoNeoUs

Banlı Kullanıcı
baskı alacaksan cmyk ekranda kullanacaksan rgb
kenarda boyut olduğunu görüyorum baskı alacaksan ve rgb alırsan aynı sorunu yaşarsın

eRRoNeoUs

Banlı Kullanıcı
ekranda gördüğün aynı renkleri alamazsın monitörler çoğunlukla rgb baskı makineleri de çoğunlukla cmyk standartındadır bu nedenle renk kaymaları olur kırmızı tam istediğin gibi olmaz içinde sarı yada mavi fazla gelir ki bu makineden makineye bile değişiklik gösterir çok önemli birşey değilse o kadar sıkıntı olmaz. benim işimde bazen o renk farkı sorun oluyor pantone kataloğu kullanırız biz makine için de ekran içinde daha stabildir

ehitaf

Kayıtlı Kullanıcı
ekranda gördüğün aynı renkleri alamazsın monitörler çoğunlukla rgb baskı makineleri de çoğunlukla cmyk standartındadır bu nedenle renk kaymaları olur kırmızı tam istediğin gibi olmaz içinde sarı yada mavi fazla gelir ki bu makineden makineye bile değişiklik gösterir çok önemli birşey değilse o kadar sıkıntı olmaz. benim işimde bazen o renk farkı sorun oluyor pantone kataloğu kullanırız biz makine için de ekran içinde daha stabildir
Fitilsiz gergi tavan bezine baskı alıyorum. Bilgi için çok teşekkürler. :) Ekrandaki gibi görünmesi için CMYK ile mi baskısını almalıyım?

eRRoNeoUs

Banlı Kullanıcı
makineyi tanımalısın doğru renkleri almak için.
birkaç küçük baskı yap 3cmx3cm gibi bir alanda 3 -4 farklı tonda (resiminde kırmızı ağırlıklı oldu için) photoshopta renkleri ile oynayarak istediğin renge ulaşabilirsin birde makineye hangi formatta göndereceğinde önemli pdf jpg ? ama renk modu cmyk olursa daha iyi olur.
bu arada diğer konunu gördüm sim kart talebim olabilir.

ehitaf

Kayıtlı Kullanıcı
makineyi tanımalısın doğru renkleri almak için.
birkaç küçük baskı yap 3cmx3cm gibi bir alanda 3 -4 farklı tonda (resiminde kırmızı ağırlıklı oldu için) photoshopta renkleri ile oynayarak istediğin renge ulaşabilirsin birde makineye hangi formatta göndereceğinde önemli pdf jpg ? ama renk modu cmyk olursa daha iyi olur.
bu arada diğer konunu gördüm sim kart talebim olabilir.
Çok teşekkür ederim hocam.

Başım gözüm üstüne. Ne zaman isterseniz ulaşabilirsiniz.

5,690Konular
16,886Mesajlar
9,808Kullanıcılar
mustafa1980Son üye