Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Illustrator hatası!!!

  • Konbuyu başlatan novadesign
  • Başlangıç tarihi
N

novadesign

Illustratorda iki nesneyi ctrl + Y çalışma yüzeyinde çizgileri üst üste denk getiremiyorum. Ya yukarı gidiyor ya aşağı. Tam denk getirmek için hassas hareket ettiremiyorum. Sorun nedir? Kapatıp açınca düzeliyor ama can sıkıcı bir sıkıntı. Çözemedim.1.jpg2.jpg

Bu iki nesne hizaya getirmeye çalıştığımda şekil 1 den şekil 2 deki yere atlıyor. Tam cizgiler üst üste gelmiyor.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Şimdiye kadar böyle bir hatayla karşılaşmadım ama çok fazla özel ayarların yoksa bu sorunu programın ayarlarını sıfırlayarak belki çözebilirsin. Bunun için programı kapatıp Alt+Ctrl+Shift tuşlarına basılı tutarken illustrator'a çift tıklayıp açman gerekiyor. Düzeltmezse tekrar yazarsın.
 
N

novadesign

Sorunu Grafikerler grubunda çözdük. :) Görünüm Menüsünde Piksele yasla seçeneğini kapatıp noktaya yasla seçeneği açılınca sıkıntı kalkıyor ortadan.
 
Sorunu Grafikerler grubunda çözdük. :) Görünüm Menüsünde Piksele yasla seçeneğini kapatıp noktaya yasla seçeneği açılınca sıkıntı kalkıyor ortadan.
Sorununu çözmene sevindim varsayılan ayarlarda noktaya yasla olduğu için eğer sıfırlama işlemi yapsaydın o da aynı şeyi yapacaktı fakat bu şekilde öğrenmen daha iyi olmuş ve ileride aynı sorunu yaşayacaklar içinde bilgi oldu :)
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap