YARIŞMA "Bana 2020 Yılını Anlat" Wacom Çizim Tableti Ödüllü Tasarım Yarışması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pittnal

Kayıtlı Kullanıcı
2020'yi anlatabildiğim kadar sade,göz yormayan,şık,esprili anlatmaya çalıştım.Daha anlaşılabilir olsun diye de sunumunu da atıyorum.Herkese iyi şanslar!-PittNalTELL ME 2020 PROCEJT.jpg2020csunum.jpg

naman850

Kayıtlı Kullanıcı
2020 Anlatan tasarımım bu şekilde umarım hak eden kazanır.
Not: Yakınlaştırıp detaylara bakmanız önerilir , ve Psd dosyasıda mevcuttur.
Fotoğrafın Orijinali için Linke Tıklayınız.. =

2020.jpg20200.jpg

Son düzenleme:

ceren

Kayıtlı Kullanıcı
kazanı dünyaya uyarlayıp iksirleri 2020 yılında olan olaylar olarak düşündüm çıkan renkli dumanlar ise dünyanın içine o iksirlerin döküldüğünü gösterir.

Ekli dosyalar

• çalışma.jpg
    çalışma.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 15

muratazm

Kayıtlı Kullanıcı
2020.jpg

size çalışmamı anlatayım
kobe bryant fomrası giymiş bir arkadaşımız
tuşa basarsa 2020 hiç yaşanmamış olacak
arkaplanda koronavirüs bu arkadaşa engel olmaya çabalıyor
avustralya da olan yangın
ve izmir depremi
hak eden kazansın

sedefbiricik

Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 4245

2020 Yılını en iyi şekilde anlatan 1 kişiye Wacom Intuos Small Çizim Tableti!

Kişi başı 1 çalışma ile bu konu altına çalışmanı yolla!

"tasarimcidayi" instagram hesabını takip et!

Yarışma hakkında detayları öğrenebilirsiniz.
Aklınıza takılan diğer tüm sorular için
bu konuya gidin.

SON GÜN: 14 Aralık Pazartesi

Ekli dosyayı görüntüle 4243 Ekli dosyayı görüntüle 4242

Bu yarışma Tasarımcı Dayı Youtube kanalı ve 1tik.net işbirliği ile yapılmaktadır.

bu konuya gidin.

Bu yarışma Tasarımcı Dayı Youtube kanalı ve 1tik.net işbirliği ile yapılmaktadır.
2020'de bir çok felaket yaşadık fakat az da olsa bir kaç güzel yanı oldu.
Moda tasarımı ilkelerine göre hazırladığım mini koleksiyonda iki ayrı look ile 2020 temasını giyilebilir kılmak istedim.

Soldaki tasarım yaşadığımız deprem,sel,çığ,yangın,pandemi ve savaş gibi kötü olayları form ve desen ile anlatarak bir kaçışa yönelimi ifade ederken,

Sağ tarafta doğadan insanın mahrum kalmasıyla ortaya çıkan yaşamı, bizi saran o katı betonumsu yapının yavaşça saydamlaşıp öz rengine dönüşü hava kirliliğine atıfta bulunarak istanbuldan görünen uludağı ve kuşların coşkusunu görünür kılıyor.
Aynı zamanda suyun berraklaşarak venedik kanallarına dolan balıkları ve biz olmadan dışardaki hayatın kendine gelip çiçek açmasını sembolize ediyor.
Bizden kurtulan doğa için maskesini çıkarma ve aksesuar olarak kullanma vakti :)

Ekli dosyalar

• 2020.png
    2020.png
    5.7 MB · Görüntüleme: 10

Rivia Artz

Kayıtlı Kullanıcı
-Tasarımcı Dayı Yarışma Başvurusu-
Çalışma Sahibi: Emirhan Ağartan (Rivia Artz)
Konu: 2020 Yılını En İyi Şekilde Anlat

Değinilen Konular:

Avustralya Yangını

Uzaktan Eğitim
George Floyd'un Ölümü Sebebiyle Beyaz Saray Önünde Başlayan Çatışma Ve Yangınlar
0 Rakamında, Yaşadığımız En Büyük Facialardan Olduğu İçin Sadece Covid-19'dan bahsedilmiştir
Yılların Futbolcusu Maradona'nın Ölümünden
Ukrayna Hava Yollarına Ait Olan Uçağın Irak'ta Düşmesi
Elazığ, Malatya Ve İzmir Depremi
İzmir Depremi Sebebiyle Yaşanan Tsunami
Afad Çalışanlarımız

abi anneannem vefat etti devamını yazamadım kusura bakma apar topar yazıyorum bunuda acele acele yukluyorum calismami insallah kazanirim iyi gunler...

Ekli dosyalar

• IMG_20201214_220745_938.jpg
    IMG_20201214_220745_938.jpg
    26.2 KB · Görüntüleme: 12

Phoenix

Kayıtlı Kullanıcı
Tasarımcı Dayı Yarışma Başvurusu:
Konu: 2020 Yılını En İyi Şekilde Anlat
Katılan kişi: Phoenix
Not: Bu çizim Paint 3D'den yapılmıştır. Hazır görsel kullanılmamıştır. Katılan herkese başarılar!:)Yarışma Resmi.pngYarışma Resmi.pngYarışma Resmi.pngYarışma Resmi.pngYarışma Resmi.pngYarışma Resmi.pngYarışma Resmi.png

onlineefe211

Kayıtlı Kullanıcı
BENİM ÇALIŞMAM HARİCİNDE KARDEŞİM ADINA BU HESAPTAN BU ÇALIŞMAYI YOLLUYORUM.
(AYRI BİR HESAP AÇIP GÖNDERMEK UĞRAŞTIRICI GELDİĞİ İÇİN)
BEN KATILINCA KENDİSİDE KATILMAK İSTEDİ KİŞİ BAŞI BİR ÇALIŞMA OLDUĞUNUN FARKINDAYIM AMA AYNI HESAP ÜZERİNDEN
KARDEŞİMİN ÇALIŞMASINI GÖNDERMEK BU KURALA İSTİSNA OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM EĞER KURALA UYMUYORSA BU ÇALIŞMAYI ELEYEBİLİRSİNİZ. ÇİZER KARDEŞİM: ELİF SEKMAN.
20201214_201744.jpg20201214_221051.jpg

Oria

Kayıtlı Kullanıcı
2020 yılı ile ilgili çalışmam

Ekli dosyalar

• Tasarımcı Dayı Yarışma - Orçun Holta.png
    Tasarımcı Dayı Yarışma - Orçun Holta.png
    566.4 KB · Görüntüleme: 8

müslümenir

Kayıtlı Kullanıcı
Rar dosyasının içinde psd ve png hali var tasarımın.
Normalde yaptığım tasarımları açıklamayı pek sevmiyorum ve doğru bulmuyorum ancak burada sadece benim anlayabileceğim bazı durumlar olduğu için açıklama gereği duyuyorum.
2020 herkesin bildiği ve söyleyeceği gibi çok kötü bir yıl olarak tarihe geçti.Dünya nasıl kötü etkilendiyse ben de 18 yıllık hayatımdaki en kötü dönemi 2020 yılında yaşadım.2020 yılının ilk mart ve temmuz arasındaki döneme 1m dolar verseler dönmem bu tasarımımda o dönemdeki ruh halimide yansıtmak istedim.
Burada anlatamayacağım bir çok nedenden dolayı intiharı düşünecek noktaya gelmiş ve planlamaya başlamıştım sınav gününden bir gün önce bunu denedim ama başarısız oldum neyse buraları anlatarak ajitasyon yapmak istemiyorum 2020 dendiğinde aklıma gelenleri buraya elimden geldiğince aktarmaya çalıştım uzun bir zamandır tasarım yapmıyordum bu benim için de iyi oldu bunun için teşekkür ederim.
En sol resim Avusturya yangınındaki Koalanın fotoğrafı
En sağdaki resim izmir depreminde hayatını kaybeden bir ailenin fotoğrafı
Kobe ve Maradonanın sağındaki resim ise benim intiharı düşünürken intiharla alakalı bir youtube videosuna yazmış olduğum
hem kendimi motive etmesi hem de intihari düşünen insanları motive etmesi amacıyla yazmış olduğum yazı.
Şimdi elle tutulan kartlara gelelim.
1.Kart Tasarımcı Dayıyı keşfettiğim videoları içeriyor ve bana ilham kaynağı olduğu için pozitif etki ettiği için koymak istedim.
2.Kart Sma Hastası Rüzgarın ailesinin yoğun çabaları sonucunda tedavisi için gerekli olan 2m dolar bulundu buna çok sevindiğim ve
beni pozitif etkilediği için yine buraya koydum.
3.Kart İzmir Depreminde enkaz altından çıkarılan Elif buda 2020deki beni mutlu eden nadir olaylardan biriydi ve Elife beraber enkazdan çıkan diğer insanlarıda temsil ediyor aslında bu fotoğraf.
4.Kart Koronadan dolayı eve kapandığımız dönemde tüketimin azalmasına bağlı olarak atıkların azalması ve böylece bir nebzede olsa dünyanın -bizim açımızdan olmasada diğer canlılar açısından- güzelleşmesi.Bunuda bir ağaç fotoğrafı kullanarak simgelemek istedim.
Ayrıca bu karta yakınlaşırsanız benim intiharla alakalı videonun altına yazmış olduğum yoruma verilen yanıtların bir kısmını okuyabilirsiniz buda beni mutlu eden her şeye rağmen hayata tutunmamı sağlayan insanları, dostlarımı temsil ediyor.

Karanlık bir tema seçme sebebim 2020 nin bahsettiğim aylarındaki zihnimi anlatmak istememdi kart oynayan kişilerin yüzleri yok çünkü onlar insan değil benim zihnimin iki parçası birisi her şeye rağmen olaylara optimist bakmayı ve her şeye rağmen yaşama sıkı sıkı tutunmamı söylüyor diğeri ise bu dünyanın yaşanılacak bir yer olmadığını, bu dünyadan gitmem gerektiğini anlatıyor.Tasarımın sağ altında da 3 yıl önce yapmış olduğum Kadına Şiddet ile alakalı video var ama dikkat ederseniz oda karanlık ve karanlık olan tarafım bunuda kullanıyor 3. kartta Pınar Gültekin var, Pınar Gültekinde 2020 yılında öldürülmüş 230a yakın kadından sadece biri.Karanltık tarafım ben ve benim gibi bir çok kişinin kaç yıldan beri bu olaylara tepki göstermesine rağmen kadına şiddet, hayvana tecavüz vb. gibi olayların bir türlü son bulmamasını kullanarak bu dünyanın çoğunlukla kötülerin kazanacağı bir yer olduğunu, bu dünyadan gitmenin en doğru tercih olduğunu söylüyor.

Elimdeki 4 kartın diğer bir anlamıda 4 yapraklı yoncayı temsil ediyor, 4 kart tasarımın diğer objelerine göre daha aydınlık ve renkli buda ne kadar kötü bir durumda olursam olayım her zaman umut olduğunu vurguluyor.

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim, yazım hatalarından ya da anlatım bozukluklarından dolayı özür dilerim.
Sağlıcakla kalın, iyi günler.

link psd ve png hali: resim_2020-12-14_215936.png

bu konuya gidin.

tucosalamanca

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba ben animasyon olarak yaptım umarım sıkıntı olmaz.

Ekli dosyalar

• DAYI İLE 2020.mp4
    11.6 MB · Görüntüleme: 27

WRONG

Kayıtlı Kullanıcı
merhabalar! tasarımcı dayı, grafik tasarım sevgisini biz üretken insanlara aşılamaya eğlenceli bir dille öğretmeye çalışıyor. Bu etkinlik ile de birbirinden güzel ve yaratıcı çalışmaları tanımamıza vesile oldu. Bende tüm yıl covid-19'a yakalanmamak ve faydalı bir vatandaş olmak için evdeydim ama gördüğünüz gibi beyaz bayrağı çektim. buna istinaden aşağıdaki gibi bir illüstrasyon hazırladım.Untitled-1-03.jpgğenirsiniz. Teşekkürler!

gur

Kayıtlı Kullanıcı
Katılımcı: hemrgr
Yarışma: 2020 Yılını Anlatan Tasarım
Eser Adı: 2020 Özet

irisepus

Kayıtlı Kullanıcı
Son saatler kalmış koştum geldim

Ekli dosyalar

• İRİSEPUS.jpg
    İRİSEPUS.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 12

elifsu inan

Kayıtlı Kullanıcı
ELİFSU İNAN "BANA 2020 YILINI ANLAT" ÇALIŞMASI

Ekli dosyalar

• 2020 yılını anlat. ELİFSU İNAN.jpg
    2020 yılını anlat. ELİFSU İNAN.jpg
    4.8 MB · Görüntüleme: 12

sezoli

Kayıtlı Kullanıcı
IMG_0980.JPG
Adobe draw ile telefondan çizdim, umarım bir sonrakiler tabletle olur :) Herkese bol şanslar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
5,691Konular
16,888Mesajlar
9,825Kullanıcılar
bustryrSon üye