Neler yeni

Welcome to 1tik.net | Yeni Nesil Paylaşım Platformu

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Atatürk'ün El Yazı Fontu

Katılım
27 Şub 2020
Mesajlar
30
Tepkime puanı
31
Puanları
18
Mustafa Kemal Atatürk'ün el yazısı font oldu. Bursa merkezli Artikel'in kurucusu işadamı Murat Özbalcı, ABD'de bir yazılım firmasına Atatürk'ün orijinal el yazısının fontunu yaptırdı.

Çalışma için çok sayıda doküman hazırlanıp firmaya gönderildi ve 3 aylık çalışma sonucunda ilk örnekler Türkiye'ye ulaştı.
Fontu şu linkten indirebilirsiniz:
 
Katılım
14 May 2020
Mesajlar
21
Tepkime puanı
11
Puanları
3
Çok güzel içerik :) Teşekkürler
 
Katılım
4 Nis 2020
Mesajlar
77
Tepkime puanı
91
Puanları
18
Birde naçizane ufak bir bilgi vereyim,
K.Atatürk imzasıyla bildiğimiz bu yazı tipini bir çoğumuz Ermeni Öğretmen Çerçiyan'a ait olduğunu biliriz (Ben şahsen öyle biliyordum) kendiside bu görevin kendisine verildiğini aktarmıştır. Dönemin gazeteleriylede röportaj yapmıştır. Asıl doğru bilgi ise Atatürk soyadı kanununa kadar Gazi M.Kemal imzasını kullanmış soyadı kanunundan sonra ise K.Atatürk imzasını kullanmaya başlamıştır ve bu kendi el yazısıyla yazdığı notlarda ve mektuplarda görülmüştür. En azından benim gibi eski yanlış bilgiyi bilenler doğrusunu öğrenmiş olurlar diye paylaşmak istedim. Saygılarımla.
 
Katılım
14 Nis 2020
Mesajlar
117
Tepkime puanı
293
Puanları
63
Teşekkür ederiz bu güzel paylaşım için
 
Katılım
24 Nis 2020
Mesajlar
15
Tepkime puanı
4
Puanları
3
Sanırım geçen sitede sıkıntı vardı inmiyordu şimdi indirdim teşekkür ederim.
 
Üst Alt