ÇÖZÜLDÜ Ambalaj üzerinde sağlıklı bir şekilde okunması için Barkod minimum kullanım ölçüsü nedir?

Bahadır

Üslubun kişiliğindir.
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.bahadirozgur.com
Merhaba arkadaşlar;
ambalaj üzerinde sağlıklı bir şekilde okunması için Barkod minimum kullanım ölçüsü nedir?

Daha önceleri yaptığım bir kaç çalışma olmuştu ancak alan sorunu yoktu.. Ancak şimdi alan sınırlı.. Bir kaç ambalaj var düzenlemem gereken ve minimum kaç cm kullanabilirim bilmiyorum..
Çıkış alıp telefon ile okutarak sağlama yapıyorum ama barkod okuyan sistemin farklı olduğunu düşünürsek sağlıklı bir test olmadığı kanısındayım.

Tecrübe sahibi arkadaşlardan destek rica ediyorum..
Teşekkürler..

sem10line

LogoMerkezi.com
Moderatör
T.C. Onaylı
Web sitesi
www.logomerkezi.com
Barkod basımları GS1 standarlarında olmalı ve ürün ambalajında uygun alanda okunabilirlik olması önemli herhangibi bir boyutu yok ama bildiğim kadarıyla net okunabilirlik için dikkat etmeniz gereken 26.04mm yükseklik olması.
Diğer detaylı bilgileri GS1 Türkiye sitesinden araştırabilirsiniz;

Bahadır

Üslubun kişiliğindir.
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.bahadirozgur.com
Barkod basımları GS1 standarlarında olmalı ve ürün ambalajında uygun alanda okunabilirlik olması önemli herhangibi bir boyutu yok ama bildiğim kadarıyla net okunabilirlik için dikkat etmeniz gereken 26.04mm yükseklik olması.
Diğer detaylı bilgileri GS1 Türkiye sitesinden araştırabilirsiniz;

Öncelikle ilgi alakanıza teşekkür ederim..
Konuyla ilgili yönetmeliği ne kadar incelesem de minimum ebatları ile ilgili bir bilgiye rastlamamıştım..
Verdiğiniz linkten tekrar inceleyeceğim.

sem10line

LogoMerkezi.com
Moderatör
T.C. Onaylı
Web sitesi
www.logomerkezi.com
Öncelikle ilgi alakanıza teşekkür ederim..
Konuyla ilgili yönetmeliği ne kadar incelesem de minimum ebatları ile ilgili bir bilgiye rastlamamıştım..
Verdiğiniz linkten tekrar inceleyeceğim.
Minimum bir ebattı yok aslında okunabilirliği önemli ve en net okunabilirlik boyutu belirttiğim gibi 26.04mm yüksekliğe sahip olması tabi bu sizin çalışma boyutunuza göre değişebilir daha küçük çalışmalar için basım yaptıracağınız matbaa ile görüşün olmadı GS1'e 3 adet deneme ürün gönderebiliyorsunuz tasarım ürün fark etmeden onlar test ediyor size bilgi veriyor. Belirttiğim boyutta Deterjan etiket tasarımında sorun yaşamadım

Bahadır

Üslubun kişiliğindir.
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.bahadirozgur.com
Minimum bir ebattı yok aslında okunabilirliği önemli ve en net okunabilirlik boyutu belirttiğim gibi 26.04mm yüksekliğe sahip olması tabi bu sizin çalışma boyutunuza göre değişebilir daha küçük çalışmalar için basım yaptıracağınız matbaa ile görüşün olmadı GS1'e 3 adet deneme ürün gönderebiliyorsunuz tasarım ürün fark etmeden onlar test ediyor size bilgi veriyor. Belirttiğim boyutta Deterjan etiket tasarımında sorun yaşamadım

Benim çalışmam sanırım deterjan etiketinden çok daha küçüktür..
Dediğim gibi, birazdan inceleyeceğim siteyi tekrar ve 26,04 e göre hareket edeceğim.. Birebir oranda az çok belli ediyor kendini zaten.. Bir yerden okutarak da kontrolünü sağlayacağım..
Teşekkür ederim..

5,690Konular
16,886Mesajlar
9,808Kullanıcılar
mustafa1980Son üye