Neler yeni

Welcome to 1tik.net | Yeni Nesil Paylaşım Platformu

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Yeni bilek implantı geliştirildi

Katılım
5 Şub 2020
Mesajlar
85
Tepkime puanı
48
Puanları
18
Modern tıp sayesinde birçok eklem bölgesi için çeşitli implantlar üretiliyor ve cerrahlar tarafından kullanıyor ancak el bileğindeki eklemler vücudun en kompleks eklem tiplerinden birini oluşturuyor ve hasta için oldukça önem arz ediyor.

Yeni geliştirilen el bileği implantı sayesinde eklem hareket açıklığı neredeyse doğal ek eklemine yakın bir biçimde sağlanabiliyor.

KinematX Total Wrist Implant olarak adlandırılan ve Dr. Scott Wolfe ve Dr. Joseph J. Crisco III geliştirilen implant, 30 yıllık bir çalışmanın ve bilgi birikiminin sonucunda geliştirilmekle birlikte FDA kurumu tarafından da onay aldı.

Araştırmacılar top fırlatan, çekiç kullanan, sürahiden su döken insanların bilek hareketlerini analiz etti ve yıllar süren çalışmalar sonucunda geniş eklem hareket açıklığına sahip KinematX adlı implant geliştirildi. Yeni implantın diğer implantlara göre daha dayanıklı olduğu da belirtiliyor.

Yeni implant Extermity Medical firması tarafından finanse edildi ve 2020 yılının sonunda piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.

1585418337807.png
 
Üst Alt