Üye olmak ve diğer içeriklerden de faydalanabilmek için buraya tıklayınız.

Üye olup şifrenizi unuttuysanız "Şifremi Unuttum" adresini kullanabilirsiniz

Forum kurallarını okumak için lütfen buraya tıklayınız .

Yeni bilek implantı geliştirildi

5 Şub 2020
85
47
18
ΤΙΚ
💎269
Modern tıp sayesinde birçok eklem bölgesi için çeşitli implantlar üretiliyor ve cerrahlar tarafından kullanıyor ancak el bileğindeki eklemler vücudun en kompleks eklem tiplerinden birini oluşturuyor ve hasta için oldukça önem arz ediyor.

Yeni geliştirilen el bileği implantı sayesinde eklem hareket açıklığı neredeyse doğal ek eklemine yakın bir biçimde sağlanabiliyor.

KinematX Total Wrist Implant olarak adlandırılan ve Dr. Scott Wolfe ve Dr. Joseph J. Crisco III geliştirilen implant, 30 yıllık bir çalışmanın ve bilgi birikiminin sonucunda geliştirilmekle birlikte FDA kurumu tarafından da onay aldı.

Araştırmacılar top fırlatan, çekiç kullanan, sürahiden su döken insanların bilek hareketlerini analiz etti ve yıllar süren çalışmalar sonucunda geniş eklem hareket açıklığına sahip KinematX adlı implant geliştirildi. Yeni implantın diğer implantlara göre daha dayanıklı olduğu da belirtiliyor.

Yeni implant Extermity Medical firması tarafından finanse edildi ve 2020 yılının sonunda piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.

1585418337807.png
 
  • Beğen
Tepkiler: Melisa