Yeni başlayanlar için Stok Fotoğrafçılık hakkında sorular.

Krcstudio59

Kayıtlı Kullanıcı
1-Merhaba. Stok fotoğrafçılığa başlamak için minimum düzeyde nasıl bir cihaz almak lazım ?
2-Ne tür lensler kullanırsak işimizi görür ?
3-Yeni nesil telefonlar kameraların yerini tutmasa da günü kurtarır mı ?
4-Siz herhangi bir sitede stokçuluk yapıyor musunuz ?
5-Yapıyorsanız getirisi nasıl ?

Bunları cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

grikafa

grikafa|grafik tasarım
Kayıtlı Kullanıcı
Stok fotograf ile para kazanmak uzun vadeli zahmetli bir iş gibi en azından araştırmalarım bu yönde .İyi değil çok iyi fotoğrafçı olman , günceli devamlı takip etmen ve bu yönde fotoğraflar çekmen gerek ki bununla iyi para kazanabilesin.Para dediğimde bir maaş gibi değil tabiki .. An olur 100 tl an olur 1100 tl ..Ana kazanç olarak düşünüyor ve bu yönde bir donanım alacaksan alma derim..

Krcstudio59

Kayıtlı Kullanıcı
Stok fotograf ile para kazanmak uzun vadeli zahmetli bir iş gibi en azından araştırmalarım bu yönde .İyi değil çok iyi fotoğrafçı olman , günceli devamlı takip etmen ve bu yönde fotoğraflar çekmen gerek ki bununla iyi para kazanabilesin.Para dediğimde bir maaş gibi değil tabiki .. An olur 100 tl an olur 1100 tl ..Ana kazanç olarak düşünüyor ve bu yönde bir donanım alacaksan alma derim..
Ben şahsen ek kazanç yani pasif gelir olarak yapmayı düşünüyorum bu işi. Fotoğraf makinesi her daim ihtiyaç. Fakat almışken örneğin 1000-1500 liraya bir cihaz değil de 2500-3000 liraya bir cihaz aldığımda işimi görecekse o yönde bir alışveriş yapacağım.

grikafa

grikafa|grafik tasarım
Kayıtlı Kullanıcı
Ben şahsen ek kazanç yani pasif gelir olarak yapmayı düşünüyorum bu işi. Fotoğraf makinesi her daim ihtiyaç. Fakat almışken örneğin 1000-1500 liraya bir cihaz değil de 2500-3000 liraya bir cihaz aldığımda işimi görecekse o yönde bir alışveriş yapacağım.
uzun süredir makinelerden uzağım malesef :confused:

5,684Konular
16,875Mesajlar
9,752Kullanıcılar
tolgasazakSon üye