Yarışmayla ilgili videoların değerlendirilmemesi hakkında

CIFERBEY

Banlı Kullanıcı
Selamlar. Wacom tablet ödüllü yarışmaya katıldım. Yarışma duyurulduğundan bu yana şartlar içerisinde "tasarımı nasıl yaptığınızın bir önemi yok" diyerek duyuruldu. Buna rağmen birçok kişi yine de "video olur mu? animasyon olur mu?" tarzı sorular yöneltti. Bunlardan birisi de benim. Ama cevap alamadık.

Durum böyle olunca ben de video edit yaparak konuya dahil oldum. 1 Günümü görselleri edinerek, 2. günümü videoyu editleyerek harcadım. Ama ne oldu? Dün bir anda "videolar değerlendirilmeye alınmayacak arkadaşlar" denildi. Bu nasıl bir iş bilmezliktir? Tasarımcı Dayı'nın samimiyetine güvenerek bu yarışmaya katıldı çoğu insan.

Yukarıda yazdıklarım yetmezmiş gibi dün 2 saatlik canlı yayında "arkadaşlar olsun kendinizi test etmiş oldunuz, önemli olan ödül değil" gibi şeyler söylendi. Bir kez değil iki kez değil ara ara tekrarlandı bunlar. Size göre hiçbir anlam ifade etmiyor olabilir yaptığınız yarışma ama ben ve benim gibi zaman yaratıp bu yarışmaya hazırlanan insanlar oldu.

En başından sınırları çekseydiniz dün yaşanan karmaşa yaşanmazdı. Video editte bir tasarımdır. Benim tasarımım birinci seçilmeyebilir fakat en azından değerlendirilmeye alınmalıydı. Sizlere bunu anlayamıyorsunuz.

Memlekette ekmek 2 lira olmuş, küçümsediğiniz ödül birçoğumuz için değerli bir ödül. Bunu da bilmenizi isterim.

cavidan56

Banlı Kullanıcı
Adam açıklarken görselle anlatın diyor video ile anlatın demiyor ki

CIFERBEY

Banlı Kullanıcı
Adam açıklarken görselle anlatın diyor video ile anlatın demiyor ki
2020 Yılını en iyi şekilde anlatan 1 kişiye Wacom Intuos Small Çizim Tableti veriyorum! *Kişi başı 1 çalışma ile bu 1tik.net sitesinde yarışma konusu altına çalışmanı yolla! Konu linki: tasarımcıdayı instagram hesabını takip et! *Son Gün: 14 Aralık Pazartesi Saat: 00.00 Çalışma türünüz hiç önemli değil, özgün ve 2020 yılını en iyi anlatan tasarım kazanacaktır ? Sevgilerle...

cavidan56

Banlı Kullanıcı
çalışma tür ve çalışma alanı birbirinden çok farklı şeyler bu kadar üzülme ya

Mahmut

Moderatör
Selamlar. Wacom tablet ödüllü yarışmaya katıldım. Yarışma duyurulduğundan bu yana şartlar içerisinde "tasarımı nasıl yaptığınızın bir önemi yok" diyerek duyuruldu. Buna rağmen birçok kişi yine de "video olur mu? animasyon olur mu?" tarzı sorular yöneltti. Bunlardan birisi de benim. Ama cevap alamadık.

Durum böyle olunca ben de video edit yaparak konuya dahil oldum. 1 Günümü görselleri edinerek, 2. günümü videoyu editleyerek harcadım. Ama ne oldu? Dün bir anda "videolar değerlendirilmeye alınmayacak arkadaşlar" denildi. Bu nasıl bir iş bilmezliktir? Tasarımcı Dayı'nın samimiyetine güvenerek bu yarışmaya katıldı çoğu insan.

Yukarıda yazdıklarım yetmezmiş gibi dün 2 saatlik canlı yayında "arkadaşlar olsun kendinizi test etmiş oldunuz, önemli olan ödül değil" gibi şeyler söylendi. Bir kez değil iki kez değil ara ara tekrarlandı bunlar. Size göre hiçbir anlam ifade etmiyor olabilir yaptığınız yarışma ama ben ve benim gibi zaman yaratıp bu yarışmaya hazırlanan insanlar oldu.

En başından sınırları çekseydiniz dün yaşanan karmaşa yaşanmazdı. Video editte bir tasarımdır. Benim tasarımım birinci seçilmeyebilir fakat en azından değerlendirilmeye alınmalıydı. Sizlere bunu anlayamıyorsunuz.

Memlekette ekmek 2 lira olmuş, küçümsediğiniz ödül birçoğumuz için değerli bir ödül. Bunu da bilmenizi isterim.
Bu nasıl iş bilmezliktir demesi kolay çalışmaların hepsine erişebiliyorsunuz sizden ricam bugün YouTube da canlı yayın açıp +300 tasarımı her birine 5 dakika ayırarak eleştirmenizdir, video edit işi ile uğraşan birisine çizim tableti neden lazım olur ki? Son olarak bir video ile herhangi bir görsel tasarım kesinlikle karşılaştırılamaz ikisinin verdiği duygu ve düşünce farklıdır bunu anlayacak kadarda kapasiteye sahip olduğunuzu düşünüyorum, anlayışınız için teşekkür ederim.

cavidan56

Banlı Kullanıcı
"video editle uğraşan birine çizim tableti neden lazım olur" sorusunun cevabını yazmak istiyorum. after effect adlı bir program var hiç duydunuz mu sayın moderatörüm? O progragramda birkaç yıl çalıştıktan sonra artık herşeyi vektörel olarak yapmaya başladığınızda çizim kalemi dışında hiçbir şey ile kullanamıyorsunuz.

CIFERBEY

Banlı Kullanıcı
Öncelikle üslubunuza dikkat edin bu nasıl iş bilmezliktir demesi kolay çalışmaların hepsine erişebiliyorsunuz sizden ricam bugün Youtube da canlı yayın açıp +300 tasarımı her birine 5 dakika ayırarak eleştirmenizdir. Belirtmekte isterim canlı yayında tasarımınız eleştirilmese bile emin olabilirsiniz tüm tasarımlar Burak Doğan ve ilgi moderatörler tarafınca ayrıntılı bir şekilde incelenecektir ve son olarak video edit işi ile uğraşan birisine çizim tableti neden lazım olur ki? kusura bakmayın ama sizin burada ki niyetiniz belli ve bir video ile herhangi bir görsel tasarım kesinlikle karşılaştırılamaz ikisinin verdiği duygu ve düşünce farklıdır bunu anlayacak kadarda kapasiteye sahip olduğunuzu düşünüyorum lütfen biraz anlayışlı olun teşekkür ederim :)
İş bilmezlik bir hakaret değil olan bir şeyi yorumlamaktır. Eleştiri kabul edemiyorsanız yapmazsınız böyle yarışmalar olur biter. Youtube'da içerik üretip, yarışma düzenlemeyi ben seçmedim. O yüzden bunu tatmama gerek yok. Merakını gidereyim yine de; eğer böyle bir yarışma yapsaydım başvurular bittikten sonra 3 günlük bir değerlendirme yapardım öncesinde de seçilen çalışmaların yayında gösterileceğini duyururdum. Böylelikle 1 saatte bile kazanan kişiyi açıklayabilirdim. İş bilmezlik derken tamamen bu organizasyon eksikliğini belirttim.

"Video editle uğraşan birisine neden çizim tableti lazım olsun ki?"

Afgran rasulov'da internette gezerken bile mouse değil tablet kullanıyor. İlla photoshop veya illustrator kullaanırken mi kullanılmalı? Sizler fare kullanıyorsunuz diye herkes fareyle mi işini görüyor? Bu nasıl bir dar görüşlülüktür. Animasyon çizimlerine minik minik başlamış birisi olarak bu yarışma resmen benim için bir hedef oldu. Her şeyi geçtim tabletle hiç işim olmasa bile diyelim kazandım satar parasını pavyonda yerim istersem kime ne?

"Video ile görsel tasarım aynı duyguyu veremez"

Burak'ın instagram dmlerine 1 hafta içinde "abi karakalem olur mu? abi animasyon olur mu? abi video olur mu? abi ps olur mu?" yığılması olmadıysa ben hiçbir şey bilmiyorum. Buna karşılık bir hikaye, bir gönderi paylaşılıp koca bir hafta içinde yine sınırlar çizilebilirdi. Yaşanan aksaklığı "siz anlamamışsınız efenim gayet net yazıyor" diyerek geçiştiremezsin.

sem10line

LogoMerkezi.com
Moderatör
T.C. Onaylı
Web sitesi
www.logomerkezi.com
Arkadaşlar hepinizi anlıyorum fakat açtığınız konularda yada mesajlarda foruma üye yada değil farketmeksizin saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde uslubünüze dikkat ederek Forum Kuralları'na uyarak hareket edelim.

Ayrıca bu kurallar sadece forum üyeleri için değil forumda herhangi bir yetkisi olanlar içinde geçerlidir. @Mahmut arkadaşım senin yorumunda kullandığın
ve son olarak video edit işi ile uğraşan birisine çizim tableti neden lazım olur ki?
Cümleniz yersizdir ve "Üslubunuza dikkat ediniz." diyerek başladığınız yorum içerisinde bu cümle anlamsızdır.

Konu raporlanmıştır @Melisa hanım ilgilenecektir.

Kayra Çankaya

Potterhead
Moderatör
Arkadaşlar hepinizi anlıyorum fakat açtığınız konularda yada mesajlarda foruma üye yada değil farketmeksizin saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde uslubünüze dikkat ederek Forum Kuralları'na uyarak hareket edelim.

Ayrıca bu kurallar sadece forum üyeleri için değil forumda herhangi bir yetkisi olanlar içinde geçerlidir. @Mahmut arkadaşım senin yorumunda kullandığın

Cümleniz yersizdir ve "Üslubunuza dikkat ediniz." diyerek başladığınız yorum içerisinde bu cümle anlamsızdır.

Size katılıyorum.Sonuçta burası bir topluluğun bulunduğu bir yer,üsluba dikkat edilmesi gerekir.Kırıcı,rencide edici,hakaret içeren cümleler kullanmamamız gerekir.

Mahmut

Moderatör

Yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum sürç-i lisan ettiysek kusura bakmayın "video edit ile uğraşan birisine çizim tableti neden lazım olur ki?" ''SORU İŞARETİ'' burada bildiğimden bir şey söylemiyorum sadece bir soru sordum ve cevabını almış oldum kesinlikle karşı tarafı küçümseyerek bir şey söylemedim bilginize. sem10line

5,689Konular
16,883Mesajlar
9,790Kullanıcılar
TaytaySon üye