SORU VİRTUALBOX

Utku AKINCI

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar, Virtual Box ile ilgili bir kaç sorum olacak.
1-Virtual Box'ın sistem gereksinimi var mı (Windows XP için) ? Varsa sistemim kaldırır mı? (Sistemim: 8gb RAM, İntel HD Graphics 4000, İntel Core i5 1. Nesil, 200gb+ boş alan (HDD))
2-Virtual Box'a virüs bulaşırsa bilgisayarıma geçer mi?
3-Virtual Box'a kaç gb RAM vermeliyim?

Mahmut

Moderatör
Merhabalar, Virtual Box ile ilgili bir kaç sorum olacak.
1-Virtual Box'ın sistem gereksinimi var mı (Windows XP için) ? Varsa sistemim kaldırır mı? (Sistemim: 8gb RAM, İntel HD Graphics 4000, İntel Core i5 1. Nesil, 200gb+ boş alan (HDD))
2-Virtual Box'a virüs bulaşırsa bilgisayarıma geçer mi?
3-Virtual Box'a kaç gb RAM vermeliyim?
1- Virtual Box'ın ne kadar ''ram'' harcayacağı, ne kadar ''CPU'' kullanacağı, senin Virtual Box'ın içine kurduğun işletim sistemine verdiğin değerlere bağlı, zaten ''Virtual Box'' boşta çok fazla güç tüketmez.
Sistemine de Windows XP, Windows 7, Windows 8 rahatlıkla kurabilirsin bence, Windows 10'da kurabilirsin fakat bu sisteme tavsiye etmem.

2- Virüs bulaşırsa bilgisayarına geçmez, zaten millet bu şekil sanal makine kurup kurduğu sanal makineyi hackliyor, kendi bilgisayarında bir işlem yapmadığın sürece kurduğun makineye virüs bulaşırsa bile senin bilgisayarına etki etmez.

3- Senin kuracağın işletim sistemine bağlı, Linux mü kuracaksın, Windows mu kuracaksın, artık hangi işletim sistemini kuracaksan bilmiyorum, hepsi aynı miktarda ''ram'' harcamaz, Windows XP'ye 200MB verirsin sıkıntı çıkarmaz ama Windows 10'a minimum 4GB vermen lazım, kısacası kuracağın işletim sistemine bağlı olarak vereceğin ram miktarı değişir.

Utku AKINCI

Kayıtlı Kullanıcı
1- Virtual Box'ın ne kadar ram harcayacağı ne kadar CPU kullanacağı senin Virtual Box'ın içinde kurduğun işletim sistemine verdiğin değerlere bağlı onun dışında Virtual Box'ın boşta çok fazla bir şey harcayacağını zannetmiyorum sisteminde Virtual Box'a windows XP, windows 7, windows 8 kurmak için gayet yeterli windows 10'da kurarsın ama biraz zorlanır, windows XP ye 200-300 mb ram versen zaten rahat çalışır windows 7 ve 8 ise 1-2 gb versen sıkıntı çıkarmaz
2- Virtual Box'a virüs bulaşırsa bilgisayarına geçmez zaten millet bu şekil sanal makine kurup o makineyi hack'liyor kendi bilgisayarında bir işlem yapmadığın sürece o makineye virüs bulaşsa bile senin bilgisayarına bulaşmaz.
3- Zaten kaç gb ram vereceğini yukarıda söyledim senin kuracağın işletim sistemine bağlı linux mü kuracaksın windows mu kuracaksın artık hangisini kuracaksan hepsi aynı miktarda ram harcamaz windows xp'ye 200 mb verirsin sıkıntı çıkarmaz ama windows 10'a en az 4gb vermen lazım kali linux'e belki 1gb verirsin ama black arch'a 2gb vermen lazım kısacası senin kurduğun işletim sistemine bağlı kaç gb verip vermeyeceğin.
Çok teşekkür ederim çok faydalı oldu benim için.

5,683Konular
16,874Mesajlar
9,750Kullanıcılar
obbproSon üye