Üye olmak ve diğer içeriklerden de faydalanabilmek için buraya tıklayınız.

Üye olup şifrenizi unuttuysanız "Şifremi Unuttum" adresini kullanabilirsiniz

Forum kurallarını okumak için lütfen buraya tıklayınız .

NASIL YAPILIR? UI ek linkdeki görsel sebepli güvenli değil sorunu çözümü

arcface

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
25 Eyl 2020
214
157
48
istanbul
www.arcface.net
ΤΙΚ
💎310
Merhabalar,

Başlık biraz kafa karıştırıcı olabilir ama şöyle açıklayayım eğer bir forum veya blog sahibi iseniz ve sitenizi kendiniz kodladı iseniz bu sorunu yaşamışsınızdır.

Kullanıcılara görselleri sunucuya yükletmek yerine link olarak eklettiğiniz de eğer http protokolü üzerinden linki girer ise o sayfayı chrome veya farklı bir browser güvensiz olarak işaretleyecektir.
Sizin sitenizde SSL olmasına rağmen bu içerikte bulunan link http olduğu için sitenin güvenli değil olarak görünmesini sağlar.

Çözümü aşırı basittir ayrıca kırık link durumunda da kurtarıcı bir yöntemdir.


PHP:
Değerli ziyaretçimiz lütfen içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap ya da Kayıt ol to view codes content!

Kod üzerinden anlatım yapalım bunu 2 şekilde kullanabilirsiniz birinci işlem kullanıcı makale yazarken yüklettiği anda görsellerin linklerini değiştirebilir veya kullanıcı ekledikten sonra bu makaleyi gösterirken kullanabilirsiniz ben 2 inci yöntemi kullanıyorum bunun sebebi de eğer yapı üzerinde bir değişiklik yapacak olur isem sonradan bunları tekrardan düzenlememek için.

Kullanımı basit öncelikle üstte verdiğim kodu bir dosyaya yazın adı örnek olarak image.php olsun onun içine yazın kullanırken

https://www.siteadi.com/image.php?url=http://disardangelengorsellinki.com/gorsel.png

bu şekil'de istek atacaksınız buda siteyi sizin sitenizden geliyor gibi göstereceği için bu güvenli değil hatası ortadan kalkmış olacak ek olarak birde eğer görsel linkine artık ulaşılamıyor ise o gibi durum da kırık resim görseli değil de sizin ayarladığınız bir görsel görünecek onu da şu alanı düzenleyerek değiştirebilirsiniz.

https://www.arcface.net/upload/dosya/hata-gorseli.jpg