Neler yeni

Welcome to 1tik.net | Yeni Nesil Paylaşım Platformu

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

.TTF ve .OTF Font Formatları Arasındaki Fark

Katılım
5 Şub 2020
Mesajlar
201
Tepkime puanı
120
Puanları
58
Konum
Türkiye
images.png
TTF: TrueType Font (Gerçek Tip)
OTF: OpenType Font (Açık Tip)

OpenType / CFF (.otf dosya uzantısı) ve TrueType (.ttf dosya uzantısı *) bugün masaüstü kullanım için uygun iki modern yazı biçimidir. Farklı biçimleri olmasına rağmen, OT / CFF ve TT yazı aslında pek çok ortak noktası var.

OTF, TTF'den daha yeni bir formattır, bu nedenle OTF, TTF'nin yapmadığı bazı özelliklere sahiptir. (Yazı tipinin yaratıcısı bunları kullanmadıysa, bu çok önemli bir nokta.)

Ancak kişisel deneyimlerden anlaşıldığı üzere bu yazı tipleriyle ne yapacağınıza bağlı olarak, OTF'nin aksine TTF ile çalışan araçlara sahip olmanın çok daha kolay olduğunu görülür. Bunları yalnızca masaüstü yayıncılık / sözcük işlemesi için kullanıyorsanız iyi sonuç verir, ancak programlı bir şey yapacaksanız, orada bulunan çok sayıda araç / kitaplık nedeniyle TTF'yi tercih etmeniz gerekebilir.
 
Üst Alt