Sosyal Medya Kullanım Oranları ? Dünya-Ülkemiz-Avrupa

Siz hangi sosyal medya mecralarını kullanıyorsunuz?

• Instagram

Kullanılan: 6 75.0%
  • Youtube

Kullanılan: 8 100.0%
  • Facebook

Kullanılan: 5 62.5%
  • Pinterest

Kullanılan: 3 37.5%
  • Twitter

Kullanılan: 4 50.0%
  • Tumblr

Kullanılan: 1 12.5%
  • Diger ( Yorumlarda Belirtiniz)

Kullanılan: 1 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    8

Caner Sefa

İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır..
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
DÜNYADA1612036867823.png

ÜLKEMİZDE
1612036982650.png

AVRUPA1612036937819.png

AVRUPA'DA İNSTAGRAM VE YOUTUBE KULLANIM ORANLARI SİZİNDE DİKKATİNİZİ ÇEKTİMİ ( % 1,88 %1,94 )

By_ALi

Sᴏɴᴜɴᴅᴀ öʟüᴍ ʙiʟᴇ ᴏʟsᴀ ᴅᴏɢ̆ʀᴜ ʏᴏʟᴅᴀɴ ᴀʏʀıʟᴍᴀ
Moderatör
AVRUPA'DA İNSTAGRAM VE YOUTUBE KULLANIM ORANLARI SİZİNDE DİKKATİNİZİ ÇEKTİMİ ( % 1,88 %1,94 )
Büyük harfle yazmak yasak değil mi? ??? Moderatör arkadaş kendine ban atar mısın lütfen ???
Konuya gelecek olursak, Türk insanı maalesef tembel, normal hayatta sosyal medyayı çok kullanıyoruz, bir de bu corona denen illet musallat olunca ister istemez insanlar oyalanacak bir şeyler arıyor. Bizlere de en kolayı sosyal medya da zaman geçiriyoruz.

Son düzenleme:

Caner Sefa

Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Büyük harfle yazmak yasak değil mi? ??? Moderatör arkadaş kendine ban atar mısın lütfen ???
Konuya gelecek olursak, Türk insanı maalesef tembel, normal hayatta sosyal medyayı çok kullanıyoruz, bir de bu corona denen illet musallat olunca ister istemez insanlar oyalanacak bir şeyler arıyor. Bizlere de en kolayı sosyal medya da zaman geçiriyoruz.
Sadee konu başliginda yasak diye biliyorum konu içeriginede karışılmiyordur :) Bize ordan 2 ban şaka şaka ??

Bende oranları gorunce cok şaşirdim ozellikle avrupanin kullanim oranlarini gorunce bu kadarini beklemiyordum

By_ALi

Moderatör
Kendimden örnek vereyim, yemek sektöründe çalışıyorum ve 2 aydan fazla evdeyim uyku düzenim allak bullak oldu. Psikolojik sorunlar yaşıyorum o kadar canım sıkılıyor ki ister istemez sosyal medya da bolca zaman geçiriyorum. Youtube, Twitch, instagram, Twitter zappin yapıyorum resmen ondan ona, ondan onda bakıp duruyorum. Tabi kendimi geliştirmek için bir şeyler yapıyorum ama tek olunca hemen sıkılıyorum. Oyun oynuyorum 1-2 el sonra ondan da sıkılıyorum hemen çıkıyorum. Sosyal medya artık bizlere uyuşturucu gibi geliyor girmesek, bakmasak rahat edemiyoruz.

Caner Sefa

Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kendimden örnek vereyim, yemek sektöründe çalışıyorum ve 2 aydan fazla evdeyim uyku düzenim allak bullak oldu. Psikolojik sorunlar yaşıyorum o kadar canım sıkılıyor ki ister istemez sosyal medya da bolca zaman geçiriyorum. Youtube, Twitch, instagram, Twitter zappin yapıyorum resmen ondan ona, ondan onda bakıp duruyorum. Tabi kendimi geliştirmek için bir şeyler yapıyorum ama tek olunca hemen sıkılıyorum. Oyun oynuyorum 1-2 el sonra ondan da sıkılıyorum hemen çıkıyorum. Sosyal medya artık bizlere uyuşturucu gibi geliyor girmesek, bakmasak rahat edemiyoruz.
Çok şükür ben silmiştim tüm uygulamaları ne insta ne twitter ne de youtube .. Girmek istersem açıyorum chromu ordan giriyordum çogunlukla bilgisayarıda açmaya erindigim için :) pek fazla vakit geçirmiyordum aslında hatta geçen aylarda instagram kullanım vaktimi Sadece 1 dk ya düşürmüştüm günlük :)
Ama gerçekten bu sosyal medya agları insanların canını çok acıtacak ilerde

Kayra Çankaya

Potterhead
Moderatör
Avrupa'da YouTube kullanım oranlarının az olmasının nedeni Tasarımcı Dayı izlemiyor olmaları olabilir.İzleseler oranlar hızlıca artar.Dayı Pakistan, Hindistan civarlarında Asya'da idi yakında Avrupa'ya doğru da gelir.Değil mi Burak abi? @tasarimcidayi

Caner Sefa

Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Avrupa'da YouTube kullanım oranlarının az olmasının nedeni Tasarımcı Dayı izlemiyor olmaları olabilir.İzleseler oranlar hızlıca artar.Dayı Pakistan, Hindistan civarlarında Asya'da idi yakında Avrupa'ya doğru da gelir.Değil mi Burak abi? @tasarimcidayi
eeee bir avrupa turuda bekliyoruz ?

By_ALi

Moderatör
Ama şöyle de bir şey var bu sosyal medya sayesinde iyi şeyler de öğreniyoruz. Örneğin Burak ( @tasarimcidayi ) sosyal medya olmasaydı insanlar nasıl keşfedecek bilgi sahibi olacaktı. iyi yönleri de var kötü yönleri de var tamamen kullanım amacına göre değişiyor. Ben 34 yaşındayım ve bilgisayara çok ilgim var bilgisayar bilgim de var donanım vs. grafik tasarımı olsun video düzenleme olsun bunları sosyal medyalardan öğreniyorum. Kendi çapımda bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

5,684Konular
16,875Mesajlar
9,752Kullanıcılar
tolgasazakSon üye