sikayetvar.com'a yazdığım şikayetten dolayı kapatılan web sitem

bugrastar

Kayıtlı Kullanıcı
Tarih 25/03/2022 yılında Genç hosting'den 90 TL'ye hosting ve domain almıştım. Daha sonra firma sık sık bakıma girdikleri için ve attığım mesajlara geç cevapları yüzünden 06 Temmuz 2022 Tarihinde da bir şikayet yazıp gönderdim. Ardından firma 14 Temmuz 2022 yalan söylediğimi iddia ederek beni yalancı durumuna düşürdüler. Bende ardından siteme giremediğime dair vido çekip attım ve bu durum yüzünden siteden umudu kestim. Taki 4 Ağustos 2022 Tarihine kadar. Çünkü o tarihte nedense aklıma geldi ve siteye giriş yaptığım zaman bir baktım ki web siteme erişip böyle bir index koymuşlar. Tabi ben bunu bir çok forum sitede paylaşınca firma da şikayetimi ve forumlarda ki konuları kapatmamı söylediler. Bende yok filan deyin ce Genç Host firması hesabımı ve web sitemi kapattılar.

Not: Bu Onay 1 2 Ay Önceden oldu ancak yaşamış olduğum bu durumu sizler 1TIK.net forum üzerinden paylaşmak istedim. Çünkü olurda biri GENÇ HOST üzerinden web sitesi açmak ister veya iş yapmak ister. Sakın yapmasınlar çünkü GENÇ HOST pişmanlıktır.

+ GENÇ HOST dan hiç bir şekilde domain, hosting veya her hangi bir şekilde ticaret yapmayınız. Çünkü çözüm odaklı değiller....

Şikayet var Link:
Kapatılan Web Sitem:
Firma:

1659570910360.png

Caner Sefa

İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır..
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba,
Firmanın kullanım koşullarını size belirtmek istiyorum çünkü her ne kadar haklı olsanızda bu hizmeti satın alırken onayladıgınız sözleşmede , firmanın her türlü degişikligi yapma hakkının saklı tutuldugu belirtiliykr haklı çıkamazsınız firma kendisini tümüyle güvenceye almış. Yani çokta kullanıcı dostu gözükmüyor açıkçası

Madde
1.2 genchost.com, üyenin sözleşme konusu ürünlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.

5.3 MÜŞTERİ, bunlarla sınırlı olmaksızın aşağıdaki bazı durumlarda hizmetlerin erişilemeyebileceğini veya çalıştırılamayacağını kabul etmektedir:

-Mücbir sebepler (deprem, yangın, sel gibi doğal afetler ile sair beşeri afetler),
-Donanım arızaları,
-Periyodik Bakım prosedürleri veya veri merkezinin zaman zaman üstlendiği onarımlar,
-Telekomünikasyon veya dijital transmisyon hatlarında meydana gelebilecek kesinti veya arızalar, kötü niyetli ağ saldırıları, ağ yoğunluğu veya diğer arızalar ile sınırlı olmaksızın Genç Host'nun kontrolü dışındaki veya Genç Host tarafından öngörülemeyen nedenler.

5.4 MÜŞTERİ, Genç Host'nun vermiş olduğu web hosting/sunucu hizmetinde sürekliliği veya kesintisizliği ile ilgili yüzde yüz kontrolünün olmadığını ve bunların garanti edilmediğini kabul etmektedir.

Yani hocam hukuki hiçbir çıkarınız yok siz kabul etmişsiniz sözleşmeyi
Site ne hakkındaydı acaba

Caner Sefa

Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Tüketici hakem heyeti bu konuda sizin için ugraş olur eger ugraşmak istiyorsanız. Karşı taraftan savunma isteyeceklerdir ve tekrar sizi arayacaklar firma şikayetinizi geri çekin falan filan güzel ugraş olur deneyin derim:)

bugrastar

Kayıtlı Kullanıcı
Tüketici hakem heyeti bu konuda sizin için ugraş olur eger ugraşmak istiyorsanız. Karşı taraftan savunma isteyeceklerdir ve tekrar sizi arayacaklar firma şikayetinizi geri çekin falan filan güzel ugraş olur deneyin derim:)
aslında dava açacaktım ancak bir kaç avukata danıştım ve şirketin sözleşmesinde şöyle bir madde var
14.2: Firmamıza ait yasal olarak kanıtlanmamış bir konu olmadan, internet, sosyal medya ve yazılı/görsel basın üzerinde açıldığı tespit edilen herhangi bir şikâyet veya konu tespit edilmesi halinde, ilgili müşteriye ait olan aktif hizmetler askıya alınabilir/durdurulabilir. İlgili müşteri Genç Host’un ticari faaliyetine zarar verdiği için hakkında yasal yollara başvuru hakkı saklı kalmak ile birlikte müşteri Genç Host firmasının uğrayabileceği tüm ticari ve itibari zararlardan sorumludur. Müşteri bu şartları ürün, hizmet veya servis siparişi verdiği andan itibaren beyan, kabul ve taahhüt eder.
bundan dolayı avukatlar net bir şey söyleyemedi! Bende dava açmadım çünkü üstüne birde kaybetmek canımı sıkabilir....

Caner Sefa

Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
aslında dava açacaktım ancak bir kaç avukata danıştım ve şirketin sözleşmesinde şöyle bir madde var

bundan dolayı avukatlar net bir şey söyleyemedi! Bende dava açmadım çünkü üstüne birde kaybetmek canımı sıkabilir....
Yani evet her türlü korumaya almışlar kendilerini böyle firmalar çok büyümezler haklı çıkacak hiçbir yol yok bu sözleşmelere göre birçok host firmasındada durum aynı bir hizmet alıyorsunuz ama tek taraflı bir savunma var saçmalık. Müşteri canı isterse gibi tutum segiliyorlar bu tip konularda ETBIS üyesi olduklarını söyleyen firmalarında tüketiciyi korumaya yönelik faaliyet gösterecekleri gerekli kurum ya da kuruluşlara tahahhüt edilmelidir firmalarca yoksa bu işlerin çıkar yolu yok paramızla oyuncagı oluyoruz firmaların.

bugrastar

Kayıtlı Kullanıcı
Aynen bazı Host Firmanın çoğu sözleşmesini okudum ve hepsi birer kopyası Ancak Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi Ticaret kayıt altında olan her firma
Güvenli olduğunu ve hukuka aykırı faaliyetlerde bulunmadığını/bulunmayacağının
garantisini veriyorlar. Merak ediyorum da firmanın sözleşmelerinde neler yazdığı veya Firmanın vereceği hizmete dair Elektronik Ticaret Bilgi Sistemin bu konulardan haberi var mı? varsa nasıl kayıtlarını onaylıyorlar yoksa da niçin firmayı incelemiyorlar??

Caner Sefa

Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Aynen öyle gerçekten, denetlemeler nasıl yapılıyor, kriterler nasıl belirleniyor? Maalesef durum böyle geçmiş olsun tekrardan

sem10line

LogoMerkezi.com
Moderatör
T.C. Onaylı
Web sitesi
www.logomerkezi.com
R10.net dende banlanmışlar ve harbi dümenciymiş bunlar haklarındaki şikayet konusuna bakarsanız anlarsınız.
Konuda moderatörün son mesajı;
@ ; isimli üyelik, Misafir; isimli üyeliğin multi hesabı olduğu için süresiz uzaklaştırıldı.

Misafir; ve @ ;, şikayetçi kişilerle anlaştıkları için, sadece 15 gün uzaklaştırıldılar. Bundan sonra kendinize ait olmayan ya da satış haklarını almadığınız yazılımları satmayın, satmaya çalışmayın.

Bilmedik hosting firmalarından uzak durmakta fayda var.

1666134754290.png

oxcakmak

Kayıtlı Kullanıcı
Genc host çoluk çocuk işi hocam. Bu tip yerlerden hosting domain almayın, hacklenirsiniz, yazılım yazarsınız yazılımınız çalınır. Veridyen, güzel host, ovh, bluehost gibi yerlerden alın.

bugrastar

Kayıtlı Kullanıcı
Genc host çoluk çocuk işi hocam. Bu tip yerlerden hosting domain almayın, hacklenirsiniz, yazılım yazarsınız yazılımınız çalınır. Veridyen, güzel host, ovh, bluehost gibi yerlerden alın.
Genç Host benim acemilik deneyimdi şimdi araştırmadan veya sormadan artık hiç bir yerden bir şey almıyorum.

5,684Konular
16,875Mesajlar
9,752Kullanıcılar
tolgasazakSon üye