şekilli kesim veya tasarım yardım

Asot

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar photoshopda resimdeki gibi kesim yapmak istiyorum ama yapamıyorum basit bir şey ama uzun zamandır girmediğim için unutmuşum nasıl yapıyorduk bir yardımcı olabilecek arkadaş varmı ekdeki gibi 8 gen kesim yapmak istiyorum resimleri ama yapamadım yarımcı olursanız mutlu olurum teşekkürler

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    123.5 KB · Görüntüleme: 14
N

novadesign

8 gen şekil çizip sonra fotoğrafı şekle kırpma maskesi ile yerleştirebilirsiniz.

Asot

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler ama bir yerde ufak bir sıkıntı var olmadı şekli çizip resmi üstüne atıp katmanlar tarafından şekli kırpma maskesi oluştur dediğimde kırpmak istediğim resim kayboluyor sadece şekil gozukuyor :unsure: çizgi aracından yaptıgım için mi olmuyor acaba şekliki baska şekilde nasıl çizecegim dikdörtgenlerde felan oluyor ama çizgi aracından şekli çizince olmuyor

Son düzenleme:

Asot

Kayıtlı Kullanıcı
yardımcı olabilecek varmı

aymoon.design

Kayıtlı Kullanıcı
Gözükmesini istediğinix texture, resim vb. katman en üstte olmalı.
Almasını istediğiniz dikdörtgen altıgen veyahut herhangi bir şekle sahip obje en üstteki katmanın bir altında olmalı.
Altıgen objenin altının en üst katmanda resim, texture ile dolu olması gerektiğini unutmayın.

Layers -(F7)(Default olarak sağ altta) katmanlar penceresinde Mouse ile iki katman arasına gelip alt tuşu ile imleç değiştiğinde basın. Bu yaptığınız üstteki katmanı alttakine maskeliyecektir. Bu sayede istediğiniz objenin içine görseli maskelemiş olursunuz.

Örnek verecek olursak ;
Screenshot_1.jpgScreenshot_2.jpgScreenshot_3.jpg

Asot

Kayıtlı Kullanıcı
çizdiğim çizginin içersini doldurak yapabildim teşekkürler yardımlarınız için tek çizgi 8gen çizip olmıyormus içini doldurmak gerekiyormuş doldurunca şekli üzerine giydirebiliyoruz

5,689Konular
16,883Mesajlar
9,788Kullanıcılar
zdguldikenSon üye