Neler yeni

Welcome to 1tik.net | Yeni Nesil Paylaşım Platformu

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Playstation 5'in kontrolcüsü "DualSense"

Katılım
5 Şub 2020
Mesajlar
53
Tepkime puanı
144
Puanları
38
Yaş
26
Konum
İzmir
Web sitesi
www.instagram.com
Geçtiğimiz günlerde çıkış tarihi açıklanan Playstation 5'in şimdi de kontrolcüsü tanıtıldı. Adı DualSense yani çift duyu anlamına geliyor bu ismi almasının sebebi ise baştan aşağı yenilenmiş Haptic Feedback (Dokunsal Geribildirim) sistemi.

DualSense-Controller-for-PS5-1.jpg

Peki nedir bu Haptic Feedback sistemi?
Kullanıcılar DualSense üzerinde bulunan haptic sensörler sayesinde dokunma sürelerine ve şiddetine göre kontrolcüden farklı tepkiler alabilecek. Yani bir yarış esnasında duvara çarptığında aldığı tepki ve farklı bir zeminde gittiği zaman kontrolcünün verdiği tepkiler çok daha gerçekçi olacak.
(En azından Sony'nin iddiası bu şekilde :))

49747502797_760388b9d5_h.jpg

PlayStation 5 ile gelecek bir diğer yenilik ise kontrolcü üzerinde bulunan L2 ve R2 düğmeleri yerine programlanabilir olan yeni nesil sensörler yer alacak. Kullanıcılar ellerinde silah de el hareketiyle ateş edebilecek.

49747503557_fa12f113db_h (1).jpg
 
Üst Alt