Photoshop Kenar Pürüzleri Nasıl Giderilir?

EmineK

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar resimdeki kenar pürüzlerini nasıl giderebilirim? Kırmızı alandaki tişört kenarlarında beyazlık var orayı nasıl kaldırabilirim Feather (shift+f6) tekniği var onu yapıyordum ama şuan unuttum bi türlü beceremedim. Yardımcı olabilir misiniz lütfen

1231.PNG

yesari.sanat

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.yesarisanat.com
Bunun bir çok yöntemi vardır.
Videoda iki tanesini gösterdim.
Sadece yöntemi gösterdim daha detaylı çalışacak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.
Gösterdiğim yöntemin dışında maskeleme de yapabilirsiniz.Maskeleme yaparsanız ilerde değişiklik de yapabilirsiniz.

EmineK

Kayıtlı Kullanıcı
Bunun bir çok yöntemi vardır.
Videoda iki tanesini gösterdim.
Sadece yöntemi gösterdim daha detaylı çalışacak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.
Gösterdiğim yöntemin dışında maskeleme de yapabilirsiniz.Maskeleme yaparsanız ilerde değişiklik de yapabilirsiniz.
Merhaba hocam öncelikle teşekkür ederim fakat videoyu göremedim rica etsem benim için paylaşır mısınız.

yesari.sanat

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.yesarisanat.com
Merhaba hocam öncelikle teşekkür ederim fakat videoyu göremedim rica etsem benim için paylaşır mısınız.
Videoyu eklemiştim ama teknik bir sorundan dolayı eklenmemiş. Düzeltmeye çalışıyorum.

yesari.sanat

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.yesarisanat.com
Maalesef video için bir çözüm bulamadım.
Buradan anlayayım.
1. Yöntem: Tişörtü pen tool ile çizin. Sonra sağ tıklayıp make selection yapın. Çıkan pencereden feather de değerini ayarlayın. (Görüntünün büyüklüğüne göre değişir bu. Deneme yanılma yoluyla uygun sonucu elde edebilirsiniz.) Sonra seçili alanı yeni layer olarak kopyalayın.

2. Yöntem: Siyah alanı magic tool ile seçin. Sonra M kısayolu ile seçim aracına geçip seçimin üzerine sağ tıklayın açılan menüden feather'ı tıklayıp istediğini değeri verin. Sonra seçili alanı yeni layer olarak kopyalayın.

1. yöntemi uygulamanız tavsiyemdir. Ayrıca seçim yaptıktan sonra yeni layer olarak kopyalamadan maskeleme de yapabilirsiniz. İlerde değişiklik yapmak istediğinizde kolay olur.

5,684Konular
16,875Mesajlar
9,752Kullanıcılar
tolgasazakSon üye