Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Person of Interest dizisi

1585421759544.png

Soluksuz bitirdiğim bu diziye ileride tekrardan başlayıp 2. kez bitirmeyi düşünüyorum. Şiddetle tavsiye ediyorum.

5 SEZON ve 63 BÖLÜM

Lost, Alias, Fringe gibi gizemlerle örülü başarılı serilerin yaratıcısı J.J. Abrams'dan yeni bir seri. Jim Caviezel ve Michael Emerson'ı başrole taşıyan Person of Interest; bir milyonerin eski bir CIA ajanıyla bir araya gelerek işlenmesi muhtemel suçları, yaşanmadan önlemeye çalışacakları bir dizi.

Zengin bir adam olan Mr. Finch, suçları önlemeyi hedefleyen bir bilgisayar programı geliştirir. Ancak programı hayata geçirebilmesi için, bir başkasına ihtiyaç duyar. Kayıtlara göre ölü görünen eski CIA ajanı Reese, tam Mr. Finch'in aradığı adamdır. İlginç bir ikili oluşturan Mr. Finch ve Resee, suçları önlemek adına güçlerini birleştirirler.
 
Diziyi 3-4 defa izlemiş birisi olarak düşüncelerim;

Teknolojiye ilgi duyan herkesin kesinlikle izlemesi gereken bir dizi. Dijital gözetimin ve dijital ayak izinin takibinin nerelere varacağını açıkça göstermesi çok ilgi çekici. Ve böyle bir teknolojinin yanlış ellere geçtiğinde olabilecekleri oldukça çarpıcı bir şekilde sunuyor.

Yazılımcı olarak devasa olmasa bile evimde basit uygulamalarla bende etrafı dinleyen ve gözetleyen şeyler yapabilirim. Artık bu şeyler sır ve hayal olmaktan çıkalı çok oldu. Dijital olarak güvende değiliz. Gerçekten ama gerçekten her şey kayıt altına alınıyor ve izleniyor. Yapay zeka teknolojileri, makine öğrenmesi, deep learning derken bu işin ucu bir gün hepimize ciddi anlamda dokunacak. Cambridge Analytics skandalında olduğundan daha fazla etkileneceğiz. Tek kurtuluş yolu oldukça az teknolojik ekipman ve alet kullanmak.

Bu mesajı teknoloji kullanarak atıyor olmakta ayrıca ironik :)
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap