SORU Orjinal Ürünü 3 Part Satıcıdan Alırken neye dikkat edilmelidir?

arcface

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.arcface.net
Konu içeriğinde yer alan satışlar ile 1tik.net'in bir ilgisi yoktur ve sorumluluk kabul edilmeyecektir.
Merhabalar,

Site adını da vereceğim ki siz siz olun bu ve benzeri yerlerden orjinal ürün almayın.
hepsiburada com üzerinden 3 ürün satın aldım ürün fiyatları ürünü satan orjinal firma ile bire bir aynıdır yani indirimdeyken alıp dolandırılmadım. Orjinal firma fiyatı neyse onu verdiğim halde dolandırıldım. :)

Ne demek istiyorum

Magic Keyboard Uzay Grisi - 1.199 TL - Apple Store Satış Fiyatı - 1.199 TL
Magic Mouse 2 Uzay Grisi - 769 TL - Apple Store Satış Fiyatı - 769 TL
Magic Tracpad Uzay Grisi - 1.199 TL - Apple Store Satış Fiyatı - 1.199 TL

Tabi bu fiyatlar 10 kasım öncesine ait apple fiyatlarını dün değiştirdi artık bu fiyatlardan satılmıyor.

Bu 3 ürünü 3 part satıcıdan satın aldım fark etti iseniz apple store'daki fiyatları bire bir aynı peki fiyatlar aynı sen niye gidip apple store'dan almadın da 3 part bir siteden aldın derseniz apple store'da sadece kredi kartı ile alım yapılabiliyor ve benim kart limitim sınırdaydı bu sebeple aynı fiyat nede olsa orjinal üründür diyip 3 part siteden satın aldım hesap kartı ile.

Garip olan olay şu ki ben garantiyi kontrol etmeyi bir arkadaşımın bana söylemesi sonucu düşünebildim yani o söylememiş olsaydı hala orjinal ürün sanıyor olacaktım fakat çok geç öğrendiğim içinde ürünü iade edemiyorum haliyle bana 3.200 TL geçirdiler.

Önce ürünün seri numaralarını apple.com üzerinde sorgulattım bu ürünler kayıtsız çıktı sonra apple aradım sordum ve oradan seri numaralarını tarattım ve tahmin edeceğiniz gibi onlarda bu ürünlerin orjinal olmadığını garanti kapsamı içine girmediğini söyledi.

Bunun üzerine hepsiburada com ile iletişime geçtim biz oraya garanti yazdık ama o garanti sandığınız o garanti değil dendi :D

Şunu diyebilirsiniz hocam tüketici hakem heyetine başvur şikayet et o zaman da :D o okumadan geçtiğimiz sözleşmelerdeki küçük yazılar devreye giriyor biz almadan önce müşterilere bunu yazılı olarak belirtiyoruz diyorlar.

Kısaca Geçirilen poponun davası olmaz bana da ders oldu kendimi akıllı sanardım oysaki bilindik güvenilir sandığınız siteler bile geçiriyor size.

Yani orjinal bir ürün alırken öncelikle bu ürün orjinal mi ondan emin olmanız gerekiyor ürün gelir gelmez kutuyu açmadan seri numarasını sorgulayın eğer seri numarasına ait bir garanti çıkmıyor ise ürünü direkt iade edin.

Şunuda belirtmeliyim ki dolandırılan kişilerin yorumları da kabul edilmiyor ürüne yorum yapıyorum garanti ile ilgili bir şey yazdığımda yorumumu kaldırıyorlar.

Son düzenleme:

torturer33

Kayıtlı Kullanıcı
hepsiburada için normal şeyler bunlar,alıştılar milleti kazıklamaya uzun süredir alışveriş yapmıyorum kendilerinden, geçmiş olsun.

arcface

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.arcface.net
hepsiburada için normal şeyler bunlar,alıştılar milleti kazıklamaya uzun süredir alışveriş yapmıyorum kendilerinden, geçmiş olsun.
Kazıklanmış olsam üzülmeyecem kendi mallığım diyecem ürünün altında 24 ay garanti yazıyorlar kocaman makaleye apple logosu koyuyorlar birde satıcı hepsiburada'nın kendisi orjinal ürün ile aynı süre fiyatta bire bir aynı hani ederi olandan fazla bir fiyat versem kazık yesem gene derim benim mallığım ürünün ederi neyse onu ödedim ve gelen ürün orjinal firma lisanslı bir ürün değil kısaca dolandırıldım üzüldüğüm nokta bu gelen ürün orjinal apple kutusunda seri numaralı hiç açılmamış bir ürün bu arada yani ürün apple'ın ürünü sadece garantisi başlatılmamış ürün büyük ihtimalle toplu alım yapıyorlar 2-3 yıllık beklemiş ürünleri yeni diye iteliyorlar. Başka bir açıklama bulamıyorum çünkü

5,689Konular
16,883Mesajlar
9,790Kullanıcılar
TaytaySon üye