Önerebileceğiniz Müzik Grupları

Mahmut

Moderatör
Sevdiğiniz dinlemekten keyif aldığınız müzik gruplarını konuya cevap olarak yazabilirsiniz. Yeni müzikler keşfedelim, yabancı Türk fark etmez :)

Bu grup bir ara dağılmıştı, fakat geçen günlerde adlı bir albüm çıkardılar linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Bazı Şarkıları: , , , ,
Bu şarkıdaki kıvırcık saçlı abi Hakan Çağlar (Timsah) maalesef gruptan ayrıldı, şarkıdaki enerjisi muhteşem.

: Fransız müzik grubu, hiç bir şey anlamıyorum ama dinlemekten zevk alıyorum. Bu grupta maalesef adlı bir albüm çıkardıktan sonra geçtiğimiz aylarda dağıldı, galiba müzik gruplarının genetiğinde dağılmak var ?‍♂️
Bazı Şarkıları: , ,
Spotify sayesinde bu şarkı ile tanımıştım kendilerini, ile yaptıkları bu parça favorim.

: İlginç bir müzik grubu, adlı parçaları Eurovision tarihinin en çok dinlenen şarkısı fakat Eurovision 2020 pandemiden ötürü gerçekleşemediği için sahne alamadılar ?‍♂️ Eurovision demişken bu senenin birincisi adlı gruba ve şarkıları göz atabilirsiniz.
Bazı Şarkıları: , , ,

yucellmustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Yani önereceklerim grup mu olur bilemedim ama yazayım yine de.

Mode XL : Evren Besta VEYasin ikilisinin türkçe rap grubu. Son albümleri 2015 yılında çıkan Mevzu makamı. Çok eskiden beri bu işi yapıyorlar. Müzik kültürleri diğerlerinden farklı olduğunu düşünüyorum. Eski amerikan raplerini biraz daha uydurmaya çalışıyorlar gibi görünse de kendilerine özel tarzı var. Bayadır parça çıkarmıyorlar. İkili solo olarak şarkı çıkarıyor bayadır. Ara ara böyle ayrıldıkları oldu. Ama bir daha albüm çıkarmı bilmiyorum. Bu arada kliplerinin türüne göre çok iyi olduğunu belirtmek isterim.

HeyDouglas : Mode XL ekibinden olan VEYasin'in eskiden beri planladığı bir projedir. Eski Türk halk müziklerini yeniden derleyip sunuyorlar ve keyifli işler yaptıklarını düşünüyorum. Douglas isminin herhangi bir anlamı olmadığı ve bir komşusunun köpeğinin adı olduğunu söylemişti. Zaten röportajlarında en sevdiği sanatçının Barış Manço olduğunu ve klibinde kimi oynatmak istediklerini sorunca cevabın "Kemal Sunal" olduğunu söylemesinden belli böyle bir proje yaptığı.

Tabiki de verdiğim bilgilerde hatalar olabilir. Eskiden edindiğim bilgiler olduğu için sonuçta. Herkese hayırlı günler.

Mahmut

Moderatör
kendisini yaptığı bu parça ile tanımıştım.
Bir Cem Karaca hayranı olarak ilk dinlediğim zaman çok hoşuma gitmişti uzun süredir severek dinliyorum aynı zamanda , , , favorilerim arasında. :)

Mode XL : Evren Besta VEYasin ikilisinin türkçe rap grubu. Son albümleri 2015 yılında çıkan Mevzu makamı. Çok eskiden beri bu işi yapıyorlar. Müzik kültürleri diğerlerinden farklı olduğunu düşünüyorum. Eski amerikan raplerini biraz daha uydurmaya çalışıyorlar gibi görünse de kendilerine özel tarzı var. Bayadır parça çıkarmıyorlar. İkili solo olarak şarkı çıkarıyor bayadır. Ara ara böyle ayrıldıkları oldu. Ama bir daha albüm çıkarmı bilmiyorum. Bu arada kliplerinin türüne göre çok iyi olduğunu belirtmek isterim.
Rap müzik ile pek aram yok fakat YouTube dan baktığım kadarıyla yaptıkları işler gayet güzel (y)

5,684Konular
16,875Mesajlar
9,752Kullanıcılar
tolgasazakSon üye