SORU Nesneleri yol boyunca dağıtma

atillaerturk

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba. Örneğin 30 tane çemberi pen tool ile çizdiğim bir yol üzerine eşit aralıklarla dağıtmak istiyorum. Blend tool ile iki çember ve adımlar belirleyerek yol üzerine hizalayabildim ama bu sefer de eşit aralıklar olmadı. Bunun herhangi bir yöntemi var mı?

Mahmut

Moderatör
Oluşturduğunuz yol üzerinde iki çember arası aralığı belirledikten sonra ''ctrl+d'' ile eşit aralıklarda hizalayabilirsiniz. :)

Son düzenleme:

SercanArslan

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.sercanarslan.com
Önce Blend komutu ile dairelerinizi hazırlayın. Sonra yapmak dairelerinizi dağıtmak istediğiniz yolu çizin. Sonra hem blend ile oluşturduğunuz dairelerenizi hem de yolunuzu seçin. Object>Blend>Replace Spine komutunu verin. İstediğiniz olacaktır diye düşünüyorum

atillaerturk

Kayıtlı Kullanıcı
Oluşturduğunuz yol üzerinde iki çember arası aralığı belirledikten sonra ''ctrl+d'' ile eşit aralıklarda hizalayabilirsiniz. :)
ctrl+d ile belli bir yöne doğru kopyalayabilirim evet ama mesela sarmal şeklindeki bir yolda işe yaramıyor maalesef.

atillaerturk

Kayıtlı Kullanıcı
Önce Blend komutu ile dairelerinizi hazırlayın. Sonra yapmak dairelerinizi dağıtmak istediğiniz yolu çizin. Sonra hem blend ile oluşturduğunuz dairelerenizi hem de yolunuzu seçin. Object>Blend>Replace Spine komutunu verin. İstediğiniz olacaktır diye düşünüyorum
İlk denediğim yöntem buydu ancak hem nesneler arasında eşit uzaklık olmadı hem de özellikle ortada kalan nesnelerin boyları küçüldü.

SercanArslan

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.sercanarslan.com
İlk denediğim yöntem buydu ancak hem nesneler arasında eşit uzaklık olmadı hem de özellikle ortada kalan nesnelerin boyları küçüldü.

Yapmak istediğiniz çalışmanın bir görselini atar mısınız? Çünkü ben yaptım tümü eşit aralıklarla çizdiğim yola baştan sona yayıldı.

atillaerturk

Kayıtlı Kullanıcı
Yapmak istediğiniz çalışmanın bir görselini atar mısınız? Çünkü ben yaptım tümü eşit aralıklarla çizdiğim yola baştan sona yayıldı.

Bu çalışmanın benzerini yapmaya çalışıyordum. Şu an benimde oldu ama yolu spiral aracıyla çizdiğimde oldu. pen tool kullanarak yolu çizdiğimde çemberler yolun başında ve sonunda toplanıyor. Eşit dağıtamıyorum. Bir şeyleri eksik yapıyorum sanırım

Ekli dosyalar

• zinciri-kirma-color-mockup.png
    zinciri-kirma-color-mockup.png
    162.8 KB · Görüntüleme: 12

eRRoNeoUs

Banlı Kullanıcı
ben bu tür bir çalışma için brush yapardım. kontrolü daha kolay olurdu

atillaerturk

Kayıtlı Kullanıcı
En son 30 tane çemberi dizerek döndürme aracı ile 360/12'lik açıyla kopyalayıp tamamladım. Brush kullanınca açılarda sıkıntı olur diye düşündüm.

5,690Konular
16,885Mesajlar
9,798Kullanıcılar
ca5899Son üye