Neler yeni

Welcome to 1tik.net | Yeni Nesil Paylaşım Platformu

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Microsoft, Windows 10’un güvenlik dışı güncelleştirmelerini durduruyor

Katılım
5 Şub 2020
Mesajlar
85
Tepkime puanı
48
Puanları
18
Microsoft, Windows 10’a getirdiği güncelleştirmeler nedeniyle sıkça kullanıcılar tarafından eleştiri yağmuruna tutuluyor. Firmanın yeni kararı içinde bulunduğumuz dönemde bir hayli faydalı olacak.

Sadece öncelikli yamalar

Dünyanın içinde bulunduğu Covid-19 pandemisi nedeniyle bir çok etkinlik ertelendi, beklenmedik kararlar alındı. Yazılım dünyası da bu duruma ayak uyduruyor. Microsoft yaptığı duyuruyla C ve D sınıfı güncelleştirmelerini durdurduğunu açıkladı. Böylelikle yalnızca güvenlik yamaları sunacak firma B serisi salı güncelleştirmelerine ise devam edecek. Karar Windows 10 yapı 1909 ve öncesiyle Windows Server 2008 SP2’yi kapsıyor.

Bu dönem içerisinde özellikle de IT yöneticilerinin işini kolaylaştırmak ve bilgisayara daha da fazla ihtiyaç duyan kullanıcıların olası sorunlarla karşılaşmasının önüne geçme amaçlı gidildiği düşünülen strateji önümüzdeki mayıs ayından itibaren uygulanmaya başlanacak.

1585418144619.png
 
Üst Alt