Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Microsoft, Windows 10’un güvenlik dışı güncelleştirmelerini durduruyor

Microsoft, Windows 10’a getirdiği güncelleştirmeler nedeniyle sıkça kullanıcılar tarafından eleştiri yağmuruna tutuluyor. Firmanın yeni kararı içinde bulunduğumuz dönemde bir hayli faydalı olacak.

Sadece öncelikli yamalar

Dünyanın içinde bulunduğu Covid-19 pandemisi nedeniyle bir çok etkinlik ertelendi, beklenmedik kararlar alındı. Yazılım dünyası da bu duruma ayak uyduruyor. Microsoft yaptığı duyuruyla C ve D sınıfı güncelleştirmelerini durdurduğunu açıkladı. Böylelikle yalnızca güvenlik yamaları sunacak firma B serisi salı güncelleştirmelerine ise devam edecek. Karar Windows 10 yapı 1909 ve öncesiyle Windows Server 2008 SP2’yi kapsıyor.

Bu dönem içerisinde özellikle de IT yöneticilerinin işini kolaylaştırmak ve bilgisayara daha da fazla ihtiyaç duyan kullanıcıların olası sorunlarla karşılaşmasının önüne geçme amaçlı gidildiği düşünülen strateji önümüzdeki mayıs ayından itibaren uygulanmaya başlanacak.

1585418144619.png
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap