Makine Mühendisliği Alanında Bilgili Birisi Gerekiyor

umutbeedir

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
19 Eyl 2020
Mesajlar
51
Tepkime puanı
23
Puanları
8
Takipçi
0
Arkadaşlar selam, elimizde bir proje var ve bunun hakkında sizlerden yardım ihtiyacım var. Bu konuda bana cevap ve yol gösterebilirseniz çok sevinirim. Projenin anlatımı ve sorusu aşağıda yer almaktadır.

Pazarlamak istediğim bir proje mevcut fakat bazı eksikleri var, hatta belki de farkında olmadığım* yanlış hususlar. Projeyi geliştirmek üzere yardımını isteyecektim

Proje, bulaşık makinesi yerine farklı bir alternatif sunarak su kullanımını min. seviyeye getirmeyi hedefleyen bir cihaz. Kısaca mekanizmasından bahsetmem gerekirse, bulaşık makinesinin çalışma prensibi 4 aşamadan oluşuyor, kaba alımı, kiri sökme, durulama, kurutma olarak; bu cihaz ise bu aşamaları -2 düşürerek daha az su kullanılmasını öngörüyor; isim olarak CED(Cost-Effective Dishwasher) diyebiliriz. Su yerine buhar kullanarak temizleme işlevini görüyor CED, ilk aşamada bazı kimyasallarla alaşım oluşturmuş buhar ile kiri sökme; ikinci aşamada ise filtrelenmiş buharı durulama işlemi için kullanacak. Kullanılacak şu buharı için ama kaynak, alaşım oluşturmuş ve durulanma için kullanılmak üzere 2 su haznesi bulunmakta, filtreleme ve buhar ulaşım sistemini ise dış ve iç metal kısmı arasına yerleştirmeyi düşünüyorum şimdilik, hazneler ise alt bölüme yerleştirmeyi. Böylelikle çok alan kaplamamakla birlikte su gideri olmadığı için konum olarak kullanıcıya daha fazla seçenek sunmuş olacak. Daha da pratik hâle getirmek içinse otosipariş oluşturması adına dijital ayarlama bölümüne bir kısayol eklemeyi düşünüyorum. Sonuç olarak CED hem ekonomik hem daha pratik olduğundan tercih edileceği yönünde umut ediyorum.
Bu buhar alaşımını durulama için kullanmak üzere nasıl bir filtre oluşturabiliriz?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
 
Activity
So far there's no one here

İlginizi Çekeceğini Düşündüğümüz Diğer İçerikler:

Geri
Üst Alt