Magic Keyboard Uzay Grisi Tuş Takımlı & Magic Mouse 2 Uzay Grisi

arcface

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.arcface.net
Merhabalar,

Öncelikle şunu belirtmeliyim evet çok pahalı ürünler fakat bir sefer alıyorsunuz bari hakkını vererek alın.

13 Ekim 2020 Tarihine göre güncel fiyatı:

Klavye : 1.199 TL
MRMH2TQ.jpg
Mouse: 729 TL
MRME2.jpg

NOT: Belirttiğim ürünlerin beyazlarını tercih ederseniz klavye 900 küsur fare de 500 küsura denk gelecektir.

Kimler neden tercih etmeli:

-Öncelikle bu klavye ve fareyi oyuncular tercih etmemeli benim önerim bu fiyatlara alınabilecek 7-8 tuşlu 8-9 bin dpi'lı fareler ve özel fonksiyon atayabileceğiniz mekanik klavyeler var.
Bunu tercih edecek kişiler ofis tipi benim gibi çalışan kişiler. Yer kaplamıyor tasarımı büyüleyici adının hakkını veriyor hissiyatı da güzel ama benim tercih etmemdeki en büyük sebep kablosuz olması, pil derdi olmaması, taşınabilir olması, tuşların geniş olması, farenin dokunmatik olması ve yaptığım işten zevk aldırması.

- Kablosuz ve bluetooth ile bağlanıyor yani usb kayboldu derdi yok aynı şekilde benim gibi notebook kullanıyor iseniz 3 veya 5 usb soketiniz vardır benim cihazın 3 soketi var ve 1 tanesini klavye dolduruyordu. Soketten de kâr ediyorsunuz.

- Pil derdiniz yok. Klavye içinde lityum iyon pil bulunuyor sarj edilebilir olduğu için buda sizi pil derdinden kurtarıyor 2 dakikalık şarj ile 9 saat çalışıyor tam dolum 9 saat sürüyor ve kullanım sıklığınıza bağlı olarak 1-2 ay süre dayanıyor.

-Tasarımsal olarak rakip bir klavye ve fare yok benim görüşüm eğer mekanik klavye sevdalısı iseniz ve ışıklı caf caflı klavye seviyorsanız bu klavye size göre değil gayet zarif ve minimal bir klavye ve fare

- Fare dokunmatik buda bir fareye 100 lerce işlev tanımlamanızı sağlıyor aşırı hassas bir fare ve 3000 dpi

Neden Tercih Edilmemeli;

• Tamamen apple cihazları için tasarlanmış ürünler eğer bir mac sahibi değilseniz büyük sorunlar yaşayacaksınızdır.
  • Fare sadece fare altlığı ile sorunsuz bir deneyim sunuyor cam yüzeyde ise hiç çalışmıyor.
  • Klavye eğer hiç mac sahibi olmadı iseniz yabancı olacağınız bir tuş yapısına sahip anlamak için alışmak için 1-2 kullanmanız gerekebilir.
  • Çok pahalı gerçekten çok pahalı bir klavye 1200 TL bir fare 729 TL olmamalı ben bu ürünleri yaptığım işten ötürü aldım eğer kişisel kullanım için olsaydı asla tercih etmeyeceğim ürünler tercih etmeme sebebim de fiyatı ürün çok güzel ama her güzel şey gibi çok pahalı.

Çok fazla klavye denedim mekanik denedim başımı ağrıttı birine hediye ettim, kablolu klavyeler denedim çok yer kapladı kullanımı büyük sıkıntı yaratıyordu birine hediye ettim, kablosuz klavyeler aldım klavye ve fare ayrı olduğu için 3 soketin 2 sini doldurdu zindan etti hayatı onları da hediye ettim, en son bir klavye buldum gerçekten hoş ve güzel aynı zaman da uygun bir klavye hp'nin bir klavyesi fare ile berber tek bir sokette yer kaplıyor muazzam aradığım rahatlığı sağlıyordu.

1_org_zoom.jpg

Ama sıkıntılar kullandıktan sonra başladı sipariş ederken fark etmemişim " < > " tuşları solda değil de sağ tarafta benim işim yazılım haliyle günde binlerce kez bu tuşları kullanıyorum ve alıştığım yerde olmaması büyük eziyet neyse öyle böyle alışır dedim sonra pil derdi başladı duracell 2+2 4 pil ile çalışıyordu ve her ay bu piller tükeniyodu her ay yeni pil alıyordum üstteki görselde ürün çekici ve hoş görünebilir ki öyle de ama magic keyboard ile yanyana geldiğin de görün bide :)

027dfab0-acff-4430-a8b2-abb7a5ee4dca.jpg
Ben bu magic ürünlerini alınca fark ettim ki eski klavye de tuş araları da çok açık ve magic'e oranla tıklayınca çok ses çıkartıyormuş kısaca magic benim son klavye ve fare seçeneğim oldu.

Pişman değilim bir daha alır mıyım almam 2 bin lira verdiğim halde ürün bozuluyor ise severler öyle işi bir daha niye alayım :)

Son düzenleme:
5,684Konular
16,875Mesajlar
9,752Kullanıcılar
tolgasazakSon üye