Korona Virüs ve Tasarımcıların Yaşamı

hilmi.yaman

Kayıtlı Kullanıcı
Herkese merhaba arkadaşlar
Malumunuz dünyayı kasıp kavuran bir virüsle karşı karşıyayız sizce sektörler bu sayede freelance çalışmanın mümkün olduğunu ve insanların da bir odaya tıkılmamasının gerektiğini öğrenmiş midir ? Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.

kamusalalan

Kayıtlı Kullanıcı
ben tam olarak tasarımcı değilim ama sık sık tasarım işleri de yapıyorum. Çalıştığım kurum, online bir haber sitesi ve ben zaten hep uzaktan çalışıyordum. O yüzden benim açımdan çok fark etmedi.
Ama gördüğüm kadarıyla, uzaktan çalıştığında iş kaybı yaşayan çok insan var. Yani, bir noktaya takılıp, birine sormak yerine uğraşan ama o esnada başka bir şeyi kaçıran insan sayısı azımsanır gibi değil. Belki şu anda bazı meslekler için uzaktan çalışılabilir ama hepsi için değil.

hilmi.yaman

Kayıtlı Kullanıcı
ben tam olarak tasarımcı değilim ama sık sık tasarım işleri de yapıyorum. Çalıştığım kurum, online bir haber sitesi ve ben zaten hep uzaktan çalışıyordum. O yüzden benim açımdan çok fark etmedi.
Ama gördüğüm kadarıyla, uzaktan çalıştığında iş kaybı yaşayan çok insan var. Yani, bir noktaya takılıp, birine sormak yerine uğraşan ama o esnada başka bir şeyi kaçıran insan sayısı azımsanır gibi değil. Belki şu anda bazı meslekler için uzaktan çalışılabilir ama hepsi için değil.
Anlıyorum tabi ama virüsden önce hiçbir şekilde firmalar freelance çalışmaya uygun olmadığını düşünüyordu

Aferin

Kayıtlı Kullanıcı
Türkiye'deki genel sorun şu, evden çalışmak için çalışma ortamının ve alt yapısının buna uygun olması gerekli. Evde bilgisayarı olan herkes direkt evden çalışabileceğini sanıyor. İnternet alt yapsından, oturduğunuz sandalyeye kadar her şeyin birbiriyle bağlantısı var. İlk önce bu sorunların çözülmesi gerekli. Evde 3 megabit hızında interneti olan grafikerden ajans gb'ları aşan dökümanları servere yüklemesini bekliyor. 3mb interneti olan grafiker mi olur demeyin! Adam sadece akşamları evde ve maillerine bakıyor sadece. Bunun gibi çalışmaya başlamadan önce pek çok sorunun giderilmesi gerekli. Tabi işin daha evde çocuk olup ve evdesin diye kimsenin seni iş yapıyor olarak görmemesi de aşılması çok zor konular.

Aferin

Kayıtlı Kullanıcı
Düzeltilmesi gereken şeyler var derken karşıma çıkan haber, ekte manşeti görebilirsiniz. Bu sorunlar giderilmediği sürece herkes elemanını ofiste ister.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200425-023030_Twitter.jpg
    Screenshot_20200425-023030_Twitter.jpg
    417 KB · Görüntüleme: 4
5,689Konular
16,883Mesajlar
9,783Kullanıcılar
ctmhomestyleSon üye