indesign programında dergi için içindekiler sayfası nasıl oluşturulur ?

blackkugu

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar; İndesign programında eğitim videosu arıyorum özellikle ekte yer alan bir derginin hem yazısal hede görsel olarak içindekiler sayfası nasıl oluşturulur eğitimi. Nasıl yapıldığına dair bir eğitim videosu çekebilecek yada bununla alakalı bir eğitim video linki paylaşabilecek bir arkadaşımız var mı ? Bu ve buna benzer daha görsel efektif bir içindekiler sayfası nasıl yapılır hep merak etmişimdir.

içindekiler.PNG

Ast07

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, uzun yıllardır yayincilik sektöründeyim ve dergi tasarımı yapıyorum. QuarkXpress programı ile başladım ve yaklaşık 2017 den beride Indesign kullanıyorum. Youtube ta vakit buldukça Indesign ile ilgili paylaşımlar yapıyorum. Istersen asagidaki linkten bir incele. Tam olarak ne öğrenmekte istiyorsun? Icerik sayfasındaki bilgilerin ornegin Basliklarin ve alt basliklarin sayfa numaralarının otomatik olarak icerik sayfasına eklenmesini yoksa sadece icerik sayfasının tasarımı nasıl olur onumu öğrenmekte istiyorsun daha detaylı yazarsan yardimci olmaya calisirim.

blackkugu

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, uzun yıllardır yayincilik sektöründeyim ve dergi tasarımı yapıyorum. QuarkXpress programı ile başladım ve yaklaşık 2017 den beride Indesign kullanıyorum. Youtube ta vakit buldukça Indesign ile ilgili paylaşımlar yapıyorum. Istersen asagidaki linkten bir incele. Tam olarak ne öğrenmekte istiyorsun? Icerik sayfasındaki bilgilerin ornegin Basliklarin ve alt basliklarin sayfa numaralarının otomatik olarak icerik sayfasına eklenmesini yoksa sadece icerik sayfasının tasarımı nasıl olur onumu öğrenmekte istiyorsun daha detaylı yazarsan yardimci olmaya calisirim.

Programı öğrenmek adına öncelikle bir dergi tasarlamakla başlamak güzel olur diye düşündüm. Biraz araştırdım fakat içindekiler kısmını bu şekilde otomatik indesign de nasıl yapıldığına dair bir eğitim videosu bulamadım. Malum bugün dergi tasarlamayı öğrendim diye düşünelim 500 800 sayfalık metinsel ve görsel öğelerin yoğun olduğu bir kitabın içindekiler kısmını (şayet bu örnekteki gibi tasarımlar manuel yapılıyorsa işim çok zor ) daha minamal ve etkili bir görsel sunumlu bir içindekileri otomatik nasıl yapabilirim ? sorusunun cevabını aramaktı.

Tam olarak ne öğrenmekte istiyorsun? Icerik sayfasındaki bilgilerin ornegin Basliklarin ve alt basliklarin sayfa numaralarının otomatik olarak icerik sayfasına eklenmesini

evet otomatik olarak ama görseldeki gibi hem metinsel hemde resimsel nasıl yapılıyor. resimlerin üzerinden sayfa numarı var acaba o sayfaları manuel olarak mı eklemişler ?

5,689Konular
16,883Mesajlar
9,789Kullanıcılar