ındesign çoklu sayfalarda tüm yazı karakterlerinin boyutunu değiştirmek

RelevArt

Kayıtlı Kullanıcı
Indesing programında çoklu sayfalarda örneğin 100 sayfalık bir çalışmanın içerisindeki tüm yazı karakterlerinin hepsini birden boyutunu değiştirebiliyor muyuz?

suleymanozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Type secenegini sec
Acilan pencereden find fontu sec
Ust cercevede kullanilan fontlar gozukecektir
Font family kutusunda hangi fotu atamak istiyorsun onu belirle

İnternette böyle bir şey buldum ama program elimde olmadığı için deneyemiyorum. Bir deneyin isterseniz.

RelevArt

Kayıtlı Kullanıcı

Ama 2012 baya eski yani
teşekkür ederim bunu biliyordum font değişikliğini ama size değişikliğini bulamadım. tek tek sayfalarda değişiklik yapabiliyorsun ama çoklu sayfalarda değişiklik yapılabiliyor mu ? yinede ilginiz için teşekkür ederim

eRRoNeoUs

Banlı Kullanıcı
Indesing programında çoklu sayfalarda örneğin 100 sayfalık bir çalışmanın içerisindeki tüm yazı karakterlerinin hepsini birden boyutunu değiştirebiliyor muyuz?
hala ihtiyacın varsa nasıl yapıldığını anlatayım.
ctrl+f ile yada Düzenle (Edit) -> bul değiştir (Find/change) şu altta görülen kutuyu açıyoruz.
a1.PNG
altta 1 diye işaretlediğim kısma tıklıyoruz
1 bulunmasını istediğimiz format
2 değişmesini istediğim format
bu kısım oldukça geniş örnek vermek gerekirse font boyut renk vs aklınıza yazı ile ilgili ne ayar yapabiliyorsanız bulunabilecek özellik var burada.
a2.png
1e tıkladığımızda basic character işimizi göreceği için onu seçiyoruz ve font family kısmının ayraçla üstte kalan kısmı tüm dosyamız için kullandığımız fontlar öncelikli olarak gelir bu örnekte futura tr fontu
a3.png
font ailesi ve stilini seçip boyutunu seçiyoruz.
tamam diyip aynı işlemi yukarıda 2 olarak işaretlediğim yer içinde değiştmesini istediğimiz font stil yada boyut için ayarlıyoruz.
a4.png
burada ben futura tr 10 punto regular olanları helvetica Neuve regular 12 punto ile değiştiriyorum kendinize göre ayarlayabilirsiniz
a5.png
change all dediğimizde tüm futura tr 10 punto regular olanlar helvetica Neuve regular 12 punto olmuş olacak
a6.png
alttada görüldüğü gibi yazı fontu ve boyutu değişmiş oldu
a7.png
umarım yararlı olmuştur.

RelevArt

Kayıtlı Kullanıcı
hala ihtiyacın varsa nasıl yapıldığını anlatayım.
ctrl+f ile yada Düzenle (Edit) -> bul değiştir (Find/change) şu altta görülen kutuyu açıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 4214
altta 1 diye işaretlediğim kısma tıklıyoruz
1 bulunmasını istediğimiz format
2 değişmesini istediğim format
bu kısım oldukça geniş örnek vermek gerekirse font boyut renk vs aklınıza yazı ile ilgili ne ayar yapabiliyorsanız bulunabilecek özellik var burada.
Ekli dosyayı görüntüle 4215
1e tıkladığımızda basic character işimizi göreceği için onu seçiyoruz ve font family kısmının ayraçla üstte kalan kısmı tüm dosyamız için kullandığımız fontlar öncelikli olarak gelir bu örnekte futura tr fontu
Ekli dosyayı görüntüle 4216
font ailesi ve stilini seçip boyutunu seçiyoruz.
tamam diyip aynı işlemi yukarıda 2 olarak işaretlediğim yer içinde değiştmesini istediğimiz font stil yada boyut için ayarlıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 4217
burada ben futura tr 10 punto regular olanları helvetica Neuve regular 12 punto ile değiştiriyorum kendinize göre ayarlayabilirsiniz
Ekli dosyayı görüntüle 4218
change all dediğimizde tüm futura tr 10 punto regular olanlar helvetica Neuve regular 12 punto olmuş olacak
Ekli dosyayı görüntüle 4219
alttada görüldüğü gibi yazı fontu ve boyutu değişmiş oldu
Ekli dosyayı görüntüle 4220
umarım yararlı olmuştur.
teşekkür ederim işime yaradı çok teşekkür ederim. ellerine sağlık.

5,684Konular
16,875Mesajlar
9,752Kullanıcılar
tolgasazakSon üye