NEDİR IMAX Sinema Hakkında Bilgilendirici Bir Yazı

Mustafa:)

:)
Moderatör
T.C. Onaylı
Arkadaşlar öncelikle merhabalar :) bu gün size yeni nesil sinema teknolojisi IMAX hakkında bilgi vereceğim. Benim IMAX ile tanışmam 2019 yılında başladı. O zamanlarda Ankara da ikamet ediyordum. Değerli dostum Hasan bir gün bana bir dergide okuduğu IMAX sinema hakkında ilginç şeyler anlattı. En dikkatimi çeken ekranın devliği ve filmin içindeymiş gibi olmanızmış . Ben de meraklandım acaba nasıl bir yer diye. Ertesi gün daha fazla dayanamadım Hasanı aradım. Dostum senin şu IMAX e biz de gidelim dedim. Ertesi gün akşam 21.00 saatinde başlayacak Asfaltın kralları filmine gittik. İçeri girer girmez ben büyülendim zaten. Ekran dev gibi. Salon dev gibi. Bakalım nasıl olacak dedik. Bir izlemeye başladık sanki filmin içindeyiz. :) Çok hoşumuza gitti. O günden sonra tek başıma 1 kez daha gittim. Bu sene de kovid azalırsa tekrar gitmeyi planlıyorum. Umarım sizde deneyimleyebilirsiniz. :) Bilet fiyatları aşırı pahalı değildi biz gittiğimiz zaman yanlış hatırlamıyorsa 25 tl civarındaydı.

Son düzenleme:

arcface

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.arcface.net
imax severim hak eden filmlerde gidiyorum sadece en son avengers endgame için gitmiştim daha da zaten sinema yüzü göremedik özledim artık umudum 2022'de avatar 2'yi imax'de izlemek tabi sinemalar açılır ise.

5,684Konular
16,875Mesajlar
9,752Kullanıcılar
tolgasazakSon üye