NEDİR How I Met Your Mother

arcface

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.arcface.net
Merhabalar,

Eğer üniversite çağında iseniz adını sıkça duyduğunuz bir yapımdır söylenişi bile havalıdır ABD Yapımı bir sit-com dizidir. Türüne gelecek olursak komedi ve romantik türünde çekilen 9 sezonluk hiç bir kısmında sıkmayan bir dizidir.

İlk Bölümü 2005 ve son bölümü 2014 Mart ayında yayımlandı. Carter Bays ve Craig Thomas'ın ürettiği bu yapım yabancı dizi önerilerinde ilk 5'de yer almaktadır.

Konusuna gelecek olursak adından da anlaşıldığı gibi "annenizle nasıl tanıştım" tüm konuyu özetliyor ted isimli karakter 2030 yılında çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığının hikayesini anlatıyor kısaca bahsetmem gerekir ise 5 arkadaşın günlük hayatlarında başından geçenleri anlatıyor ve değişik tiplemeleri ve her gün gelişen macerası bol sahneleri ile çok sevilen dizinin ilginç bir yanı ise bölümlerde adı geçen sitelerin gerçekte de var olmasıdır. Herhangi bir bölümde adı geçen absürt bir sitenin bile gerçek hayatta açılması ve söz edildiği gibi olması diziye gerçeklik ve samimiyet katıyor.
Örnek vermek gerekir ise dizide geçen sitelerden birisi :

1601418640226.png

Dizi hakkında son bilgileri verecek olursak:

Başlangıç: 19 Eylül 2005
Bitiş: 31 Mart 2014
Sezon Sayısı: 9
Bölüm Sayısı: 208
Ülke: ABD
Kanal: CBS
Tür: Romantik Komedi
Oyuncular: Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders, Neil Patrick Harris ve Alyson Hannigan
Süre: 22 Dakika
IMDb: 8,4

Dizi bir çok platform'da bulunuyor ben netflix üzerinden izledim izlemenizi öneririm favori karakterim Barney Stinson izleyin büyük ihtimal sizinde favori karakteriniz olacaktır. Son olarak barney'in meşhur hareketiyle bitireyim. :)
845700a0b3ca6ba941b7120a6c32b0cc.gif

5,690Konular
16,885Mesajlar
9,799Kullanıcılar
alicanelagozSon üye