ÇÖZÜM BEKLİYOR Hareketli Arkaplanın Güç Tüketmesi

arcface

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.arcface.net
Merhaba,
Ekran Resmi 2020-11-14 16.39.36.png

Ekran Resmi 2020-11-14 16.41.18.png
Bunun güç tükettiğini biliyordum fakat bu kadar fazla tükettiğinin farkında değildim. Anasayfadaki arka plan ve diğer alanlarda arka da hareket eden elementler güç tüketiliyor.
Ekran Resmi 2020-11-14 17.12.33.png

Önerim:
Kaldırılıp yerine diğer alanlarda düz bir renk anasayfa da ise illa renk katılmak isteniyor ise bir görsel kaplaması yapılabilir önerim anasayfa da da düz renk kullanılması.

Son düzenleme:

sherlockholmes

I am Sherlocked
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu çok iyi olur özellikle bazı eski sürüm tarayıcılarda sitenin geç açılmasına da sebebiyet vereniliyor. Yöneticiler ilgilenirse seviniriz. :)

Turkuaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
vk.com
Hiç olmazsa "Light Mode" Temasında Kaldırılabilir. CPU aşırı yükseliyor nerdeyse 100%100 oluyor :(

Mahmut

Moderatör
Katılıyorum aşırı güç tüketiyor, CPU kullanımı %3 - %10 civarlarında gezerken 1tik.net'i açtığım zaman %70 - %80 civarlarına çıkıyor.

sem10line

LogoMerkezi.com
Moderatör
T.C. Onaylı
Web sitesi
www.logomerkezi.com
Merhaba,
Ekli dosyayı görüntüle 4063

Ekli dosyayı görüntüle 4064
Bunun güç tükettiğini biliyordum fakat bu kadar fazla tükettiğinin farkında değildim. Anasayfadaki arka plan ve diğer alanlarda arka da hareket eden elementler güç tüketiliyor.
Ekli dosyayı görüntüle 4065

Önerim:
Kaldırılıp yerine diğer alanlarda düz bir renk anasayfa da ise illa renk katılmak isteniyor ise bir görsel kaplaması yapılabilir önerim anasayfa da da düz renk kullanılması.

Bu çok iyi olur özellikle bazı eski sürüm tarayıcılarda sitenin geç açılmasına da sebebiyet vereniliyor. Yöneticiler ilgilenirse seviniriz. :)

Hiç olmazsa "Light Mode" Temasında Kaldırılabilir. CPU aşırı yükseliyor nerdeyse 100%100 oluyor :(

bende katılıyorum bilgisayarım i3 olduğu için baya geç açılıyor site

Düzeltilir bir gün, ya da bir türlü zaman bulamadılar, unuttular zaten hatırlatma olması amacıyla konuya cevap yazmak istedim. ?‍♂️

Aslında çözüm basit particlesjs eklentisini kapatmak yada kodlardan silmek çözüm olur. Ozamana kadar sizinde yapmanız gereken anasayfada iken sağ tık ögeyi denetleden particles olan div i silmeniz azda olsa iş görür ama tamamen kaldırmak için yöneticilerin(@Melisa ,@cihatmacit ) eklentiyi pasif hale getiremiyorsa helper_js_global şablon dosyası içerisinden particlesjs içeren script, html ve css kodlarını silmeleri temiz sonuç verir.

5,684Konular
16,875Mesajlar
9,752Kullanıcılar
tolgasazakSon üye