Hangi marka dizüstü bilgisayar tavsiye edersiniz?

hangi marka dizüstü bilgisayar tavsiye edersiniz?

• ASUS Notebook

Kullanılan: 3 18.8%
  • DELL Notebook

Kullanılan: 0 0.0%
  • MSI Notebook

Kullanılan: 6 37.5%
  • Lenovo Notebook

Kullanılan: 2 12.5%
  • HP Notebook

Kullanılan: 1 6.3%
  • Apple

Kullanılan: 4 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    16

t4s4rlm

Kayıtlı Kullanıcı
Kullanım alanına göre durum değişir. Hem iş hem oyun olsun diyorsanız ASUS ve MSI öneririm. Fakat sadece iş için diyorsanız Apple öneririm. Tabi yine bu seçimler bütçe durumuna göre değişir.

BlueJays

Banlı Kullanıcı
Marka olarak ASUS ve MSI öneririm fakat en temelde alacağınız bilgisayarın kullanım amacı ve seçeceğiniz modelin özellikleri önemlidir.

mrmerc

Yönetici
Web sitesi
www.mrmerc.net
Kullanım amacı ve bütçe önemlidir hocam :)

Bahsedilen bilgisayarların hemen hemen hepsini kullandım. Tecrübelerim neticesinde aşağıdaki sonuca ulaştım :)

Grafik Tasarım + gerçek renkler + performans : Apple (eğer Apple seviyorsanız)
Grafik tasarım + performans: Yukarıdakilerden herhangi biri
(Tavsiyeler: Lenovo 520s ki şuanki iş bilgisayarım, Lenovo Legion Serisi, DELL 5580/5590 )
Grafik tasarım + performans + yazılım geliştirme : Apple (eğer Apple seviyorsanız)

Grafik tasarım + performans + yazılım geliştirme + oyun: MSI

Ben hem oyuncu olduğum için hemde tasarım/yazılım alanlarıyla ilgilendiğim için MSI tercih ediyorum. Özellikle Stealth serisi hem incelik hem performans olarak harika. Ancak dolar kuru sebebiyle inanılmaz pahalılar :/

Ayrıca listede olmayan bir marka daha ekliyeyim; Microsoft Surface. İnanılmaz kaliteli ve şahane bir bilgisayar özellikle iş kullanımı için.
Alternatiflerine göre ucuz diyebilmek isterdim ama fiyatlar neredeyse aynı. Aşağıya linkini bırakıyorum, incelersiniz :)

Ek olarak hem tablet hem laptop olabilen Surface Pro da var ama o da tuzlu biraz :)

Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Ahmed Yalçın Kayalik

Kayıtlı Kullanıcı

Bahsedilen bilgisayarların hemen hemen hepsini kullandım. Tecrübelerim neticesinde aşağıdaki sonuca ulaştım :)

(Tavsiyeler: Lenovo 520s ki şuanki iş bilgisayarım, Lenovo Legion Serisi, DELL 5580/5590 )
Grafik tasarım + performans + yazılım geliştirme : Apple (eğer Apple seviyorsanız)

Ben hem oyuncu olduğum için hemde tasarım/yazılım alanlarıyla ilgilendiğim için MSI tercih ediyorum. Özellikle Stealth serisi hem incelik hem performans olarak harika. Ancak dolar kuru sebebiyle inanılmaz pahalılar :/

Ayrıca listede olmayan bir marka daha ekliyeyim; Microsoft Surface. İnanılmaz kaliteli ve şahane bir bilgisayar özellikle iş kullanımı için.
Alternatiflerine göre ucuz diyebilmek isterdim ama fiyatlar neredeyse aynı. Aşağıya linkini bırakıyorum, incelersiniz :)

Ek olarak hem tablet hem laptop olabilen Surface Pro da var ama o da tuzlu biraz :)

Çok teşekkür ederim efendim çok güzel bir cevap olmuş

kaganakin

Kayıtlı Kullanıcı

Şu Microsoft'un Notebook'una hastayım, at çantaya götür, katla çizim yap falan süper. Ama ben de oyun kısmı da olduğu için, Msi, Monster kısmına oy veriyorum :)

t4s4rlm

Kayıtlı Kullanıcı
samsung laptop üretmeye devam ediyor mu? en son üretimi durdurdu diye biliyorum. yoksa en son bilgisayarım samsungtu çok memnundum
Üretmiyor. Aslında donanım özelliklerine göre ve fiyatına göre seçmek de yeterli olacaktır. Hemen hemen aynı parçaları kullanıyorlar kendi anlaştığı firmalara göre bazı donanımlar düşük bile kalabiliyor. Bir tek üst düzey cihaz düşünüyorsanız o zaman malzeme kalitesine soğutmasına vb. önemli küçük detaylara dikkat etmeniz gerekir. Bunun dışında her şey kullanıcıda bitiyor. Adı dizüstü olsa da dizüstünde kullanmamak gerek. Her zaman düz sert zeminde hava akışının olduğundan emin olarak kullanmak sıvı temasına maruz bırakmamak düşürmemek gibi hususlara dikkat edilirse uzun yıllar kullanılır. Tabi zaman zaman testleri yeterince yapılmamış bazı kronik hataları olabiliyor ya da yaşayacağız farklı bir sıkıntıda işte burada servis kısmı çok önemli. Satın alırken servis kısmını da hesaba katmak gerek.

Ahmed Yalçın Kayalik

Kayıtlı Kullanıcı
Üretmiyor. Aslında donanım özelliklerine göre ve fiyatına göre seçmek de yeterli olacaktır. Hemen hemen aynı parçaları kullanıyorlar kendi anlaştığı firmalara göre bazı donanımlar düşük bile kalabiliyor. Bir tek üst düzey cihaz düşünüyorsanız o zaman malzeme kalitesine soğutmasına vb. önemli küçük detaylara dikkat etmeniz gerekir. Bunun dışında her şey kullanıcıda bitiyor. Adı dizüstü olsa da dizüstünde kullanmamak gerek. Her zaman düz sert zeminde hava akışının olduğundan emin olarak kullanmak sıvı temasına maruz bırakmamak düşürmemek gibi hususlara dikkat edilirse uzun yıllar kullanılır. Tabi zaman zaman testleri yeterince yapılmamış bazı kronik hataları olabiliyor ya da yaşayacağız farklı bir sıkıntıda işte burada servis kısmı çok önemli. Satın alırken servis kısmını da hesaba katmak gerek.
Açıklayıcı bilgileriniz için teşekkür ederim.

Yasin

Kayıtlı Kullanıcı
Dell MSI ve Asus iyi markalardır. Sadece iş ise Apple

5,683Konular
16,874Mesajlar
9,750Kullanıcılar
obbproSon üye