Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

NEDİR Grafik Tasarım Nedir ve Ne İşe Yarar?

Melisa

Yönetici
1341md.jpgGrafik Tasarım, sanat ve teknolojinin yaratıcılık ile birleştiği görsel bir iletişim yöntemidir. Aynı zamanda mesaj aktarmak için görsel ögelerin kullanıldığı bir dildir. Nokta, çizgi, renk, doku vb. görsel ögeler harfleri; vurgu, zıtlık, hiyerarşi vs. bu dilin kurallarını oluşturur.

''Söz uçar yazı kalır'' atasözü grafik tasarımı çok iyi anlatır. Çünkü görsellerden oluşan mesajlar, izleyici tarafından etkileyicidir,kolay algılanır ve kalıcıdır. Görselleştirilen mesajlar içeren grafik tasarım ürünleri, bilgilerin görselleştirilerek kayıt altına alınmasını sağlar. Dahası grafik tasarım karmaşık olanı çözer. Nasıl mı? Birden çok mesajı bir görselle anlatabilir. Ve son olarak grafik tasarım her yerdedir ve herkes içindir. Nüfus cüzdanınızdan paraya, içtiğiniz suyun etiketinden yediğiniz ekmeğe kadar grafik tasarım ürünüdür.


Grafik tasarım basılı ve hareketli medya olarak farklı kullanım alanlarına yönelik görsel ürünleri içerir. Bunlar, basılı medyaya yönelik logo tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı, kitap, dergi, gazete gibi basılı yayın organları; hareketli medya tasarımına yönelik sinema jenerikleri, TV reklamları, arayüz tasarımları vb. ürünlerdir.


Siz de Grafik Tasarıma dair eklemek istediğiniz tanımlar veya örnek ürünlerinizi konu altına yorum olarak paylaşabilirsiniz. Sevgiler..☺

logo-light2.png
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap