Freelancer Olmanın dezavantajları nelerdir?

LogarRa

Kayıtlı Kullanıcı
Son zamanlarda kafanın içinde deli gibi freelancer olarak çalışma isteği var.Fakat h bu konuyla ilgili tecrübem yok iş bulabilir miyim?gecinebilirmiyim? ya da dezavantajlari nelerdir?

Ewoulwe

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle selamlar freelancer olarak çalışmak farklıdır tam zamanlı çalışma farklı freelancer de her zaman iş bulamayabilirsiniz kesin işiniz yok iyi bir geliri olabilir ama kesin bir kaynak değil. freelancer olarak başlayıp kendini geliştirip bir şirkette iş bulup çalışmaya başlayabilirsiniz

arcface

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.arcface.net
Bu mevzu alana göre değişir ben freelance çalışıyorum fakat ben bu ise başlamadan önce-10-15 projeyi ücretsiz esnaflara yaptım bugunlerde ise onun ekmeğini yiyorum hala ise başladığım dönem yaptığım esnaf eşe dosta beni öneriyor ayrıca web üzerinde ilan koyuyorum bu şekilde geçiniyorum ama benim alanım web yazılım tasarım işlerinde eşe dosta yapmak müşteri getirir mi? emin değilim.

supermd

Kayıtlı Kullanıcı
Freelance iş yapacaksan farklı olacaksın, yaptığın işler görsel sunumlar bunların hepsi seni diğerlerinden ayırmalı. Müşteri için kendini düşürmeyeceksin 1000 tl mi dedin iş almak için 200 - 300 düşmeyeceksin bırak alma o işi kaliteli içerik üret paranı ona göre al başlarda çok zorlanacaksın belki ayda 1 iş alacaksın belki almayacaksın buna dayanman gerekir freelance işlerde direk müşteri kucağına düşmez. Biraz isim yapacaksın biraz kariyer yapacaksın. Alternatif siteleri iyi kovalayacaksın bionluk armut ve vb yerleri. Freelance iş yapacaksan başlamadan önce belli bir miktar yatırım yapmalısın behence instagram gibi alanlarda kaliteni belli eden tasarımlar yapacak ve bunları müşteriye reklamlarla iyi pazarlayacaksın kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez derler boşuna demezler. Yorucu olacak çoğu zaman vazgeçmek isteyeceksin ama sabretmeyi bilirsen kazanırsın yıllardır sadece freelance iş yaparak geçimini sağlayan çok 1 müşteri memnuniyeti 1 başka müşteriyi getirir sana bunu unutmaman lazım baştan savma iş yapmak sana sadece 1 müşteri katar ama işin herkes tarafından beğenilir ise herkes tarafından işi düştüğünde sana karşı bir iletişime geçme hevesi gelecektir. Kaliteli iş her zaman sana kazandıracaktır. 10 TL iş yapsan da 10000 TL iş yapsan da her zaman aynı profesyonelliğini sürdürmen gerekir..

5,684Konular
16,875Mesajlar
9,752Kullanıcılar
tolgasazakSon üye