ÇÖZÜM BEKLİYOR Fotoğraf ön izlemesi hatası acil yardım lütfen

woopapit

Banlı Kullanıcı
Web sitesi
www.artstation.com
Fotoğraflarımın ön izlemelerini bazıları gözüküyor bazılarıda beyaz ikon bozulmuş gibi oluyor ve bu beni rahatsız ediyor önceden bi çözümünü bulmuştum ama şimdi bulamadım klasör seçeneklerinden felan değil o tür şeyleri denedim googleda cıka şeyleri denedim bilen varsa veya yaşayan bi yardım edebilirmi acaba ?

asdasd.jpg

Piqenroll

Kayıtlı Kullanıcı
Klasör seçeneklerinden dosya uzantılarını görüntüle'yi tıklayın. Uzantıları silinmiş o yüzden görünmüyor olabilir. JPG veya PNG hangisi ise uzantıyı o şekilde güncellerseniz düzelir.

woopapit

Banlı Kullanıcı
Web sitesi
www.artstation.com
Klasör seçeneklerinden dosya uzantılarını görüntüle'yi tıklayın. Uzantıları silinmiş o yüzden görünmüyor olabilir. JPG veya PNG hangisi ise uzantıyı o şekilde güncellerseniz düzelir.
dediğinizi tam yaptımmı bilmiyorum ama olmadı tam olarak anlatabilirmisiniz

Grafiker6802

M. Gökhan Uğurlu
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
fikirderyasi.com
merhabalar ön izlemesi görünmeyen resmin üzerine sağ tıklayıp yeniden adlandıra tıklayarak: örneğin dosyanın ismi manzara ise onu manzara.jpg veya manzara.png şeklinde yeniden adlandırırsanız düzelebilir.

woopapit

Banlı Kullanıcı
Web sitesi
www.artstation.com
merhabalar ön izlemesi görünmeyen resmin üzerine sağ tıklayıp yeniden adlandıra tıklayarak: örneğin dosyanın ismi manzara ise onu manzara.jpg veya manzara.png şeklinde yeniden adlandırırsanız düzelebilir.
Sanmıyorum öyle oldugunu ss de sadece örnek olarak attım çoğu klasörde 100lerce foto böyle yarısı gozukuyor yarısı gozukmuyor

eRRoNeoUs

Banlı Kullanıcı
görünüm seçeneklerinden bilinen dosya uzantıları gizlemeyi kapatıp ss atabilir misin?

sem10line

LogoMerkezi.com
Moderatör
T.C. Onaylı
Web sitesi
www.logomerkezi.com
Sende herzaman resim göster simge gösterme kapalı olduğundan şunu deneyebilirsin;
Windows arama kısmına CMD yaz çıkan sonuçlardan Komut İstemine sağ tık Yönetici olarak çalıştır.
Komut İstemine sırasıyla aşağıdaki komutları yazarak her birinden sonra Enter tuşuna basın.
Not: taskkill /f /im explorer.exe komutunu girdiğinde Explorer kapanacak CTRL + TAB ile sekmeler arası geçiş yapabilirsin.
Masaüstü kapandığında panik yapma son komutla Explorer yeniden başlatılıyor.
Önbellek dosyalarını silebilmek için Explorer durdurulmalıdır, yoksa silemezsin.

1. ilk komut Exploreri durdurur.
  2. küçük resim ( Thumbnail ) önbelleğini siler.
  3. Exploreri başlatır.
  • taskkill /f /im explorer.exe
  • del /f /s /q /a %LocalAppData%\Microsoft\Windows\Explorer\thumbcache_*.db
  • start explorer.exe
Kodları kopyaladığında Komut istemi üzerinde sağ tık yaparak, kopyaladığın kodu yapıştırırsın.
Explorer yeniden başlayıp masaüstü gelince bilgisayarı yeniden başlat sorunun çözülecektir. Eğer olmazsa disk temizlemeden thumbnail yazan yada küçük resimler yazan seçeneği tıklayıp disk temizlemeyi başlat ve bilgisayarı yeniden başlat

woopapit

Banlı Kullanıcı
Web sitesi
www.artstation.com
Sende herzaman resim göster simge gösterme kapalı olduğundan şunu deneyebilirsin;
Windows arama kısmına CMD yaz çıkan sonuçlardan Komut İstemine sağ tık Yönetici olarak çalıştır.
Komut İstemine sırasıyla aşağıdaki komutları yazarak her birinden sonra Enter tuşuna basın.
Not: taskkill /f /im explorer.exe komutunu girdiğinde Explorer kapanacak CTRL + TAB ile sekmeler arası geçiş yapabilirsin.
Masaüstü kapandığında panik yapma son komutla Explorer yeniden başlatılıyor.
Önbellek dosyalarını silebilmek için Explorer durdurulmalıdır, yoksa silemezsin.

1. ilk komut Exploreri durdurur.
  2. küçük resim ( Thumbnail ) önbelleğini siler.
  3. Exploreri başlatır.
  • taskkill /f /im explorer.exe
  • del /f /s /q /a %LocalAppData%\Microsoft\Windows\Explorer\thumbcache_*.db
  • start explorer.exe
Kodları kopyaladığında Komut istemi üzerinde sağ tık yaparak, kopyaladığın kodu yapıştırırsın.
Explorer yeniden başlayıp masaüstü gelince bilgisayarı yeniden başlat sorunun çözülecektir. Eğer olmazsa disk temizlemeden thumbnail yazan yada küçük resimler yazan seçeneği tıklayıp disk temizlemeyi başlat ve bilgisayarı yeniden başlat
deneyeceğim :)

ehitaf

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar. IrfanView gibi başka görüntüleyici kullanırsan sorun muhtemelen çözülecektir. Bu arada başlıktaki "Acil" ibaresi yersiz olmuş sanki.

woopapit

Banlı Kullanıcı
Web sitesi
www.artstation.com
Merhabalar. IrfanView gibi başka görüntüleyici kullanırsan sorun muhtemelen çözülecektir. Bu arada başlıktaki "Acil" ibaresi yersiz olmuş sanki.
acil yazdım çünki ben bir tasarımcıyım tasarım yapıyorum ve beni bu yavaşlatıyor

5,683Konular
16,874Mesajlar
9,750Kullanıcılar
obbproSon üye