Eski iş yerimle problem yaşıyorum

• Konbuyu başlatan Serdenci
  • Başlangıç tarihi
S

Serdenci

Eski iş yerimle ilgili bir yasal sorun yaşıyorum, son maaşımı hala vermediler ayrıca sigortamı asgari üstünden yatırmışlar hep gerçi vermedikleri mesai ücretleri de var hatta yasal sınırın üstünde çalıştığımız gün de oldu.
Ben bu arkadaşlara son maaşla ilgili çokça iyi niyetli davranıp 4 aydır sadece soruyorum her hafta maaş yatacak mı diye hep yatacak diyerek oyalıyorlar. Cimer üzerinden ihbar sekmesini kullanarak ihbarda bulunsam nasıl olur ki az önce bunu yaptım, bunun dışında da başka neler yapabilirim.
O para gelmese bile artık istiyorum ki benim bu iyi niyetimi suistimal edenlerin yanına bu kalmasın cezaysa ceza ödesinler bu para bana gelmesin varsın ihtiyacı olan birine gitsin ama onlardan çıksın.
Teşekkürler.

SercanArslan

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.sercanarslan.com
Havale yapılmasına sevindim :) Eğer tüm alacağınızı aldıysanız veya beklediğiniz tutarı aldıysanız, böyle yerlerle uğraşmaya değmez, bırakın allaha yakın size uzak olsunlar.

Yok eğer hala alacağınız varsa ve çeşitli sorunlar yaşıyorsanız, orada asgari ücretten fazla kazandığınızı ama asgari ücretten gösterildiğini ispatlamanız, mesaiye kaldığınız gün ve saatleri ispatlamanız gerecek. Eğer bunları ispatlayacak belgeniz veya şahidiniz varsa Maliye Bakanlığına şikayet etmeniz yeter. Canlarına okurlar.

Hee, olurda buradan da bi sonuç çıkmadı diyelim, o zaman mahkemeye verebilirsiniz.

Umarım tüm bunlara gerek kalmadan bugün yapılan havale ile ilişiğinizi kesmişsinizdir :)

S

Serdenci

Zaten başvuruyu cimer üzerinden yaptığım için geri alamıyorum artık sanırım ve cimer üzerinden gece 1 de mesai yaptığımı kanıtlayan bir whatsapp konuşması da göndermiştim

SercanArslan

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.sercanarslan.com
WhatsApp konuşmaları, adli bir durumda delil olarak kullanılabilir mi bilmiyorum. Peki alacağınızı aldınız, hesabı sıfırladınız mı? :)

yvzcnzkn

Kayıtlı Kullanıcı
bordroyu imzalayıp gönderdiğiniz takdirde tüm haklarınızı aldığınızı kabul etmiş sayılırsınız. Eğer imzalamadan bir avukat aracılığı ile dava açarsanız yapmış olduğunuz mesai ücretlerini sgk farkını ve varsa yıllık izin haklarınız ile birlikte kıdem tazminatınızı da fazlasıyla tahsil edersiniz.

5,684Konular
16,875Mesajlar
9,752Kullanıcılar
tolgasazakSon üye