Üye olmak ve diğer içeriklerden de faydalanabilmek için buraya tıklayınız.

Üye olup şifrenizi unuttuysanız "Şifremi Unuttum" adresini kullanabilirsiniz

Forum kurallarını okumak için lütfen buraya tıklayınız .

Eski iş yerimle problem yaşıyorum

  • Konbuyu başlatan Serdenci
  • Başlangıç tarihi
S

Serdenci

Eski iş yerimle ilgili bir yasal sorun yaşıyorum, son maaşımı hala vermediler ayrıca sigortamı asgari üstünden yatırmışlar hep gerçi vermedikleri mesai ücretleri de var hatta yasal sınırın üstünde çalıştığımız gün de oldu.
Ben bu arkadaşlara son maaşla ilgili çokça iyi niyetli davranıp 4 aydır sadece soruyorum her hafta maaş yatacak mı diye hep yatacak diyerek oyalıyorlar. Cimer üzerinden ihbar sekmesini kullanarak ihbarda bulunsam nasıl olur ki az önce bunu yaptım, bunun dışında da başka neler yapabilirim.
O para gelmese bile artık istiyorum ki benim bu iyi niyetimi suistimal edenlerin yanına bu kalmasın cezaysa ceza ödesinler bu para bana gelmesin varsın ihtiyacı olan birine gitsin ama onlardan çıksın.
Teşekkürler.
 
  • Beğen
Tepkiler: baye
S

Serdenci

Şikayet ettiğimi duydular mı noldu bilmiyorum az önce havale yaptılar :LOL:
 
  • Haha
Tepkiler: Melisa
5 Şub 2020
115
106
43
41
İstanbul
www.sercanarslan.com
ΤΙΚ
💎185
Havale yapılmasına sevindim :) Eğer tüm alacağınızı aldıysanız veya beklediğiniz tutarı aldıysanız, böyle yerlerle uğraşmaya değmez, bırakın allaha yakın size uzak olsunlar.

Yok eğer hala alacağınız varsa ve çeşitli sorunlar yaşıyorsanız, orada asgari ücretten fazla kazandığınızı ama asgari ücretten gösterildiğini ispatlamanız, mesaiye kaldığınız gün ve saatleri ispatlamanız gerecek. Eğer bunları ispatlayacak belgeniz veya şahidiniz varsa Maliye Bakanlığına şikayet etmeniz yeter. Canlarına okurlar.

Hee, olurda buradan da bi sonuç çıkmadı diyelim, o zaman mahkemeye verebilirsiniz.

Umarım tüm bunlara gerek kalmadan bugün yapılan havale ile ilişiğinizi kesmişsinizdir :)
 
S

Serdenci

Zaten başvuruyu cimer üzerinden yaptığım için geri alamıyorum artık sanırım ve cimer üzerinden gece 1 de mesai yaptığımı kanıtlayan bir whatsapp konuşması da göndermiştim
 
25 Şub 2020
1
2
3
ΤΙΚ
💎26
bordroyu imzalayıp gönderdiğiniz takdirde tüm haklarınızı aldığınızı kabul etmiş sayılırsınız. Eğer imzalamadan bir avukat aracılığı ile dava açarsanız yapmış olduğunuz mesai ücretlerini sgk farkını ve varsa yıllık izin haklarınız ile birlikte kıdem tazminatınızı da fazlasıyla tahsil edersiniz.