Covid-19 (Aşı)

Covid-19 aşısını yaptıracak mısınız?

• Yaptıracağım

• Yaptırmayacağım

• Kararsızım

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Mahmut

Moderatör
Merhaba, hepimizin uzun zamandır mücadele ettiği, dünyayı allak bullak eden salgın hastalık Covid-19'un aşısı 13 ocak günü yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından canlı yayında ilk doz olmak üzere Bakan Kocaya yapıldı. Sağlık bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada ''Herkesin mutlak aşı olması gerektiğinin altını çizmek istiyorum'' ifadesini kullandı. Koronavirüs aşısı CoronaVac için ülkemizde Acil Kullanım Onayı verilmiş durumda, öncelikli olarak aşı sağlıkçılara yapılacak sağlıkçılardan sonra sıra risk grubunda olan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan kişilere geliyor. Koronavirüs aşısı randevuları Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden alınıyor. Sağlık çalışanıysanız tıklayarak giriş yapıp aşı randevusu alabilirsiniz.
Ülkemizde sıkça tartışmalara neden olan Covid-19 aşısını yaptırıp yaptırmayacağınızı yukarıdaki
anketten belirtebilirsiniz, konu ile görüşlerinizi fikirlerinizi bu konu altına yazmayı unutmayın.

sem10line

LogoMerkezi.com
Moderatör
T.C. Onaylı
Web sitesi
www.logomerkezi.com
ABD, PORTEKİZ, BELÇİKA ve ALMANYA'da aşı olan toplamda 20'den fazla kişi öldü ve hergün haberleri geliyor son olarak bir hemşirenin hiçbir semptomu yokken aşı olduktan sonra ölmesi aşı olma konusunda birçok kişiyi düşündürüyor. Ya aşıdan öleceğiz ya coronadan diyerek aşı olanda var olmayanda. Benim şahsi fikrim aşı olmamak eğer korona geçirmediyseniz testiniz negatif çıktıysa aşı olmayın aşı olanların sonuçlarını bekleyin eğer ölümler artmazsa aşı olacak kişiler pcr testi pozitif çıkanlar olmalı.

Mahmut

Moderatör
ABD, PORTEKİZ, BELÇİKA ve ALMANYA'da aşı olan toplamda 20'den fazla kişi öldü ve hergün haberleri geliyor son olarak bir hemşirenin hiçbir semptomu yokken aşı olduktan sonra ölmesi aşı olma konusunda birçok kişiyi düşündürüyor. Ya aşıdan öleceğiz ya coronadan diyerek aşı olanda var olmayanda. Benim şahsi fikrim aşı olmamak eğer korona geçirmediyseniz testiniz negatif çıktıysa aşı olmayın aşı olanların sonuçlarını bekleyin eğer ölümler artmazsa aşı olacak kişiler pcr testi pozitif çıkanlar olmalı.
Dediğin gibi bu tür ölümler insanı düşündürüyor yaptıralım mı yaptırmayalım mı şüphe duyuyoruz ama hepimiz şimdi veya sonra bir şekilde isteyerek veya istemeyerek aşıyı olacağız gibi geliyor bana. Her ne kadar şimdi aşı yaptırmak zorunlu olmasa da ileride aşı zorunluluğu gelebilir, şimdi nasıl toplu taşıma araçlarına binerken hes kodu zorunluysa hes kodu olmayanlar binemiyorsa aynı şekil ileride bu tür aşı zorunluluğu getirilebilir aşı olmayanlar toplu taşıma kullanamaz uçağa binemez seyahat edemez gibi tabii bunlar benim düşüncem siz nasıl düşünürsünüz orasını bilemem. :)

Kayra Çankaya

Potterhead
Moderatör
Dediğin gibi bu tür ölümler insanı düşündürüyor yaptıralım mı yaptırmayalım mı şüphe duyuyoruz ama hepimiz şimdi veya sonra bir şekilde isteyerek veya istemeyerek aşıyı olacağız gibi geliyor bana. Her ne kadar şimdi aşı yaptırmak zorunlu olmasa da ileride aşı zorunluluğu gelebilir, şimdi nasıl toplu taşıma araçlarına binerken hes kodu zorunluysa hes kodu olmayanlar binemiyorsa aynı şekil ileride bu tür aşı zorunluluğu getirilebilir aşı olmayanlar toplu taşıma kullanamaz uçağa binemez seyahat edemez gibi tabii bunlar benim düşüncem siz nasıl düşünürsünüz orasını bilemem. :)
Ben de sizin gibi düşünüyorum.Söyledikleriniz çok doğru.

5,684Konular
16,875Mesajlar
9,752Kullanıcılar
tolgasazakSon üye