Could not write SESSION DATA.Child failed to make LIVEAPI connection to cPanel. Hatası

kcs

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar.

Ben internet sitemde c panel hosting kullanıyorum.

Birdenbire internet sitemin en üst kısmında hata kodları çıkmaya başladı.

Ben wordpress üzerinden sitemi silip yeniden kurmak isteyince Softaculous app installer açılmamaya başladı.

Sonra c paneldeki hiçbirşey açılmamaya başladı.

Hosting firmasının destek merkezinden yardım isteyince bu sorunla onların ilgilenemeyeceğini ve bu hatayı google üzerinden aramam gerektiğini söylediler. İnternetten aratsamda hiç kod bilgim olmadığı için bu hatayı çözemedim rica etsem yardımcı olabilir misiniz?

ibrahimyzr

Kayıtlı Kullanıcı
T.C. Onaylı
Merhaba arkadaşlar Eğerki Error Child failed to make LIVEAPI connection to cPanel. - Softaculous hatası alıyorsanız yapmanız gereken sadece 2 komut vardır

ssh/Putty Root girişi yapıp

chown root:root /usr/local/cpanel/whostmgr/docroot/cgi/softaculous/bin/soft
chmod 4555 /usr/local/cpanel/whostmgr/docroot/cgi/softaculous/bin/soft

bu iki komutu girmeniz yeterli
Merhaba geçmiş olsun. Softaculous hatası.
Hocam cpanel host aldım diyorsunuz ssh izni verdiler mi? aslında baktığımızda host ile ilgili bir hata gibi gözüküyor onların düzeltmesi daha iyi olur. Hangi firma bu arada?

kcs

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba geçmiş olsun. Softaculous hatası.
Hocam cpanel host aldım diyorsunuz ssh izni verdiler mi? aslında baktığımızda host ile ilgili bir hata gibi gözüküyor onların düzeltmesi daha iyi olur. Hangi firma bu arada?
Teşekkür ederim. Hosting firması hız hosting. Çözümü paylaştığınız için teşekkür ederim. Ama bu kodları nereye gireceğimi bilmiyorum. kodlama bilgim sıfır.

Firma yardım etmek için 20 tl istiyor. Destek paketi almalısınız diyor. Ne yazık ki ssh'nin de ne olduğunu bilmiyorum.

raguron

Cyber Security & IT
Kayıtlı Kullanıcı
Çamlaraltı Mah, 6008. Sk. No:10/A, 20160 Pamukkale
Web sitesi
raguron.com.tr
Merhaba,

Aldığınız hizmet paylaşımlı hizmet olduğu için genelde firma ilgilenir fakat hizmet sözleşmesinde firma teknik destek konusunda ne belirtiyor ise onu uygulamak ile hükümlüdür.

iyi forumlar.

5,683Konular
16,874Mesajlar
9,750Kullanıcılar
obbproSon üye