SORU Çizim bilmeden Grafik Tasarımcı olunur mu?

RawShed

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Bilgisayar Programcılığı okuyorum fakat salgın döneminde özellikle 3-4 aydır grafik tasarıma merak saldım. Figma'da web siteleri tasarlayabiliyorum Photoshop'ta afiş, kartvizit falan da yapıyorum ama bazen çizim bilmeden bu işe girmemem gerektiğini düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Grafik Tasarım bölümünü de okumuyorum ama merak oluştu.
Mesela grafik tasarım işine girdim diyelim elle bir şeyler çizdiriyorlar mı yoksa her şey tasarım yazılımlarında mı yapılıyor?

Mahmut

Moderatör
Arkadaşlar Bilgisayar Programcılığı okuyorum fakat salgın döneminde özellikle 3-4 aydır grafik tasarıma merak saldım. Figma'da web siteleri tasarlayabiliyorum Photoshop'ta afiş, kartvizit falan da yapıyorum ama bazen çizim bilmeden bu işe girmemem gerektiğini düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Grafik Tasarım bölümünü de okumuyorum ama merak oluştu.
Mesela grafik tasarım işine girdim diyelim elle bir şeyler çizdiriyorlar mı yoksa her şey tasarım yazılımlarında mı yapılıyor?
Bana kalırsa çok profesyonel olmasa bile çizim yeteneği olmalı, eskiz çizebilmeli bir tasarımcı ama çizim yeteneği olmayıp grafik tasarım sektöründe çalışıp çok iyi işler çıkarmış kişiler de vardır elbet. Zaten bir çok şirket, ajans, grafik tasarım ofisi senin tecrübene ve ortaya çıkan sonuca bakıyor, kendini bu konuda ne kadar geliştirirsen senin için daha iyi olur ayrıca bir de çizim yeteneğin varsa on numara olur. :)

5,690Konular
16,885Mesajlar
9,801Kullanıcılar
sgucSon üye