Çizim - Beyin Fırtınası

ÖmerFI

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleykum Ve Rahmetullahi Ve Beraketuh.

Çizim Bir Yetenek midir Yoksa Sonradan mı Gelişir?

Eğer Cevap Her İkisi ise Sonradan Gelişen Çizim, Yeteneğin Yerini Tutabilir mi?

Bu Sorunun Cevabı Evet İse Nasıl Olur ya da Olmalıdır?

Peki Bunlardan Ötesi Çizim Nedir?
(Yorumlarınız değerlidir.)

Bahadır

Üslubun kişiliğindir.
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.bahadirozgur.com
Aleyküm selam.

Tamamen şahsi düşüncelerimle verdiğim cevap şudur;
Çizim bir yetenektir. Beraberinde her hangi bir yetenekte öğrenilebilir, geliştirilebilir. Demek oluyor ki sonradan da gelişebilir. Ne kadar gelişeceği çalışmaya, verilen emeğe göre değişecektir.

Sonradan gelişen çizim; öndeki kelime de gösterir geliştiği için yeteneğin yerini tutabilir ve hatta kendisini geliştirmeyen bir yeteneği de geçer öncelik kazanabilir.

Olması gereken, her cümlenin içinde yatan mana, anahtar çalışmaktır. Çalışarak her şey olur, biliyoruz ki başarının anahtarıdır.

Çizim; en yalın haliyle görsel sanattır. Resmetmektir. Benim hayranlık duyduğum sanatlardan da biridir.

Teşekkür ederim.

ÖmerFI

Kayıtlı Kullanıcı
Farklı Farklı Görüşler de Bekliyoruz.

nazifcanavci

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar bu tercrube eger dogustan gelen bir lutuf degil ise kendimden yola cikarak suna inaniyorum.

%10 yetenek %90 calisma.Resim macerama baslamadan once copten adam bile cizebilcegimi dusunmezken suan cizdiklerim orta duzeyde bir kalitede ve ben cizdikce gelisiyor.Hocam unutmayin resim evet bir yetenektir.Ancak yetenekler sonradanda ogrenilebilir.Bu sizin istikrariniza gore degisebilir.Gorerek ve cizerek cok rahat bir sekilde cizim seviyenizi ileri seviyelere tasimaniz mumkundur.

5,683Konular
16,874Mesajlar
9,750Kullanıcılar
obbproSon üye