SORU Bu Monitör ve Kasa Grafik Tasarımcı için Uygun mu?

Caner Sefa

İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır..
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle Selamunaleyküm
Bulmuş oldugun sistem üst düzey bir segment :)
Bu yüzden uygun degil gibisinden bir cümle kuramam ama bütçeniz varsa harika bir sistem olur tabikii
ama yok eger bütçeniz buna yetişmeyecek ve sizi zorlayacak ise zaten üst düzey bir sistem oldugundan bazı özelliklerinden vazgeçerek maddi olarak durumu revize edebilirsiniz
----------------------------------------
Onun haricinde kasadan başlıyacak olursam tüm sistem gerçekten harika
ekran kartı/hafızası gayet yeterli ✔
Ram bölümünde ise 32 gb ideal ✔
sogutmadada bence bir sorun çıkarmaz ✔
960gb ssd de makul düzeyde : )
---------------------------------------
F serisi işlemcilerde dahili ekran kartı yoktur bu durum sizin için avantaj ✔✔
--------------------------------------
Monitöre gelecek olursak da
Kavisli ekran harika
çözünürlük yeterli
fiyata göre olması gereken özellikler abartmaya lüzum yok
-------------------------------------
BÖYLE ALIŞVERİŞLERDE KULLANICI YORUMLARIDA ÖNEMLİ LÜTFEN DİKKAT EDİN ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

ipek

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselam ? açıkçası beni uzuunca bir süre idare edebilecek ve tüm tasarım programlarını kaldırabilecek bir bilgisayar için kesenin ağzını açma kararını çoktan vermiştim yeter ki pişman etmesin ?

Bu arada yorumunuz için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi kullanıcı yorumlarına da bakacağım.

Hayırlı akşamlar ?

mitat

Kayıtlı Kullanıcı
yani uçuk fiyat o paraya çok çok daha iyisini toplayabilirsiniz (kasa için)

arcface

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.arcface.net
Kasayı böyle almak yerine parçaları ayrı ayrı alır isen aynı fiyata daha üst segment parçaları elde edersin kasa alırken toplama her zaman daha avantajlıdır.

Ayrıca monitörde yetersiz kalır eğer derdin tasarım yapmak ise renkleri doğru tonda görmeni sağlamaz bu monitör.

Ama bilgisayar ile aran sadece iş için ise sana bir macbook almanı öneririm açamadığım program bulunmuyor hepsini akıcı şekilde kullanabiliyorsun işlemciyi su gibi emen programlar kullanıyor olmama rağmen ekstra bir adobe programı açmam 2-3 saniyemi almıyor ayrıca 3d görüntüleri render almak, video montajı ve render alması aşırı hızlı oluyor.

Ekranı bir tablodan farksız renkleri mac cihazlarının verdiği kalite de veren alternatif bir ekran görmedim daha iyisi pro display xdr bir monitör fakat onun fiyatı da 35 bin lira yani iş için bir cihaz alacaksan sana tek önerim bir mac cihazıdır.

ipek

Kayıtlı Kullanıcı
Kasayı böyle almak yerine parçaları ayrı ayrı alır isen aynı fiyata daha üst segment parçaları elde edersin kasa alırken toplama her zaman daha avantajlıdır.

Ayrıca monitörde yetersiz kalır eğer derdin tasarım yapmak ise renkleri doğru tonda görmeni sağlamaz bu monitör.

Ama bilgisayar ile aran sadece iş için ise sana bir macbook almanı öneririm açamadığım program bulunmuyor hepsini akıcı şekilde kullanabiliyorsun işlemciyi su gibi emen programlar kullanıyor olmama rağmen ekstra bir adobe programı açmam 2-3 saniyemi almıyor ayrıca 3d görüntüleri render almak, video montajı ve render alması aşırı hızlı oluyor.

Ekranı bir tablodan farksız renkleri mac cihazlarının verdiği kalite de veren alternatif bir ekran görmedim daha iyisi pro display xdr bir monitör fakat onun fiyatı da 35 bin lira yani iş için bir cihaz alacaksan sana tek önerim bir mac cihazıdır.

İş için değil sadece tasarım yapmak için alacağım ki zaten fiyat nedeniyle Mac alamam. Peki önerdiğiniz iyi bir monitör var mı?

ipek

Kayıtlı Kullanıcı
yani uçuk fiyat o paraya çok çok daha iyisini toplayabilirsiniz (kasa için)
Kasa toplamayı yapamayacağım için mecbur kasayı satın alacağım yeter ki tasarım yapma konusunda bana zorluk çıkarmasınlar. Peki Monitör uygun mu sizce?

arcface

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.arcface.net
İş için değil sadece tasarım yapmak için alacağım ki zaten fiyat nedeniyle Mac alamam. Peki önerdiğiniz iyi bir monitör var mı?
İşten kastım oydu zaten yani oyun oynamak değil de tamamen iş üzerine tasarım üzerine istiyorsan bir mac almalısın ayrıca bu kasa ve monitöre harcayacağın para ya zaten bir mac alabilirsin aynı anda 4-5 tane program açmıyor isen macbook air alabilirsin. Fiyatı da bütçene uygun olur.

Önereceğim 2-3 bin civarı için iyi bir monitör yok malesef en az 5 bin lirayı gözden çıkartman lazım iyi bir renk dengesine sahip monitör için fakat tekrar ediyorum bir mac alırsan monitör derdin de olmayacak çünkü tablo kadar net bir renk dengesine sahip.

Ama illa kasa toplamakta kararlı isen senin için önemli olan hrz değeri değil Kontrast ve nis değeri ayrıca çözünürlüğü çok yüksek bir monitör tercih etmelisin minimum 4K ama 3-5k aralığındaki monitörlerde genelde hep 1000:1 kontrast değeri var bunu sana söyle anlatabilirim pro xdr ekranda bu oran 1.000.000:1 3-5k ekranlarda bu oran sadece 1.000:1 oluyor tasarım işi yapıyorsan renkleri en iyi seviye de görmen gerekiyor ama 35 bin verip pro xdr alma durumun pek mümkün olmadığından sana önerebileceğim dediğim gibi monitör için ayırdığın fiyat aralığın da çözünürlük, kontrast ve nit değeri yüksek bir monitör tercih etmen.

Bir not söylediğim ekranı oyun oynarken kullanmayı düşünme çünkü iyi bir performans alamazsın bu monitörler görsel kalite odaklı oluyor. O seçtiğin monitör oyun oynayan biri için uygun senin alman gereken o tip bir monitör değil.Tabi oyun oynamayı düşünmüyorsan.

mitat

Kayıtlı Kullanıcı
ön
Kasa toplamayı yapamayacağım için mecbur kasayı satın alacağım yeter ki tasarım yapma konusunda bana zorluk çıkarmasınlar. Peki Monitör uygun mu sizce?

eğer kendim toplayamam diyorsanız yine de bu pc için pahalı ve balon fiyat
10- 12 k bandında
anakartı üst segment
işlemcisi intel 10. nesil ya da o performansa denk amd
ekran kartı 2070 vb
gibi pc ler var bu fiyat balon fiyat

ayrıca sunduğun pc de psu sıkıntı olur ilerki zamanda 500w yetmez

pc alırken her yere bakmalısınız ki verdiğiniz paranın performans olarak geri alabilin
örn;

ipek

Kayıtlı Kullanıcı
ön

eğer kendim toplayamam diyorsanız yine de bu pc için pahalı ve balon fiyat
10- 12 k bandında
anakartı üst segment
işlemcisi intel 10. nesil ya da o performansa denk amd
ekran kartı 2070 vb
gibi pc ler var bu fiyat balon fiyat

ayrıca sunduğun pc de psu sıkıntı olur ilerki zamanda 500w yetmez

pc alırken her yere bakmalısınız ki verdiğiniz paranın performans olarak geri alabilin
örn;

Bu gönderdiğiniz sitede tüm parçaları kendim seçip toplama işlemini halledebiliyorum yani çok iyi. Hem de yeni şubesi yanı başımda açılmış.
Uzun zamandır sağlık,internet ve bilgisayar sorunu yaşadığım için yardım istemiştim bir arkadaştan o bana bu paylaştığım kasa ve monitör önerisinde bulundu. Arkadaş tasarımcı değil ama beni idare edebilecek bilgisayarın bu olduğunu söyledi. O yüzden sizlere danışmak istedim ki iyi yapmışım.

Bu gönderdiğiniz linkteki kasa benim için en uygun olan mı?

Son düzenleme:

mitat

Kayıtlı Kullanıcı
Bu gönderdiğiniz sitede tüm parçaları kendim seçip toplama işlemini halledebiliyorum yani çok iyi. Uzun zamandır sağlık,internet ve bilgisayar sorunu yaşadığım için yardım istemiştim bir arkadaştan o bana bu paylaştığım kasa ve monitör önerisinde bulundu. Arkadaş tasarımcı değil ama beni idare edebilecek bilgisayarın bu olduğunu söyledi. O yüzden sizlere danışmak istedim ki iyi yapmışım.

Bu gönderdiğiniz linkteki kasa benim için en uygun olan mı?
yani sizin için o fiyata bir sürü bulursunuz

bu da var yani araştırmanızı öneririm forumlardan

Caner Sefa

İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır..
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı

ipek

Kayıtlı Kullanıcı
yani sizin için o fiyata bir sürü bulursunuz

bu da var yani araştırmanızı öneririm forumlardan

İlk gönderdiğiniz linkte sayfanın aşağısında yan yana olan diğer ilanın fiyatı daha uygun ve çok çok fazla farkları yok sanırım hem de çok satanlar arasındaymış. Sizce alınabilir mi yoksa yeni farkettim yakınımda bayisi açılmış olan itopya ya danışıp bu attığınız linkteki bilgisayarı hemde yazdığınız özellikleri baz alıp benim için performans ve fiyat açısından uygun kasayı oluşturmak için yardım istemek mı iyi ? çünkü internette araştırma yapamıyorum denedim ama benim için çok uzun sürecek gibi. çünkü bir internet sıkıntısı var ikincisi ve en önemlisi seçenekler arasında hangisinin daha işe yarar olduğunu bilmiyorum, uygun fiyat olsun diye yanlış olanı seçmek istemiyorum.

mitat

Kayıtlı Kullanıcı
İlk gönderdiğiniz linkte sayfanın aşağısında yan yana olan diğer ilanın fiyatı daha uygun ve çok çok fazla farkları yok sanırım hem de çok satanlar arasındaymış. Sizce alınabilir mi yoksa yeni farkettim yakınımda bayisi açılmış olan itopya ya danışıp bu attığınız linkteki bilgisayarı hemde yazdığınız özellikleri baz alıp benim için performans ve fiyat açısından uygun kasayı oluşturmak için yardım istemek mı iyi ? çünkü internette araştırma yapamıyorum denedim ama benim için çok uzun s diye yanlış olanı seçmek istemiyorum.ürecek gibi. çünkü bir internet sıkıntısı var ikincisi ve en önemlisi seçenekler arasında hangisinin daha işe yarar olduğunu bilmiyorum, uygun fiyat olsun
yakınınızda bir itopya varsa gidin ordaki arkadaşlar size yardımcı olurlar bütçenizi de söyleyin iyi bir bilgisayar konusunda yardımcı olurlar

5,690Konular
16,885Mesajlar
9,803Kullanıcılar
byulkucuSon üye