ÇÖZÜLDÜ Bir Vektörü Nasıl Profesyonelleştirebilirim?

Floyn

Kayıtlı Kullanıcı

Merhaba,
Illustrator kullanmaya ve logo yapmaya yeni başladım ve biraz profesyonel görünen logolar tasarlamak istiyorum. Yukarıda gördüğünüz logoyu ben yaptım ama hiç profesyonel durmuyor(gölge,ışık vs.) daha çok paintten normal çizilip boyanmış gibi duruyor.

delicious-coffee-time-elements_24877-50213.jpg nose-vector-1022887.jpgflat-coffee-cup-collection_23-2147746029.jpg
Yukarıda görüldüğü gibi, gölgelendirme ve ışıklandırmalarla daha profesyonel görünen vektörler yapabilmek istiyorum. Bir vektörü bu şekilde otomatik olarak uygun renklerle gölgelendiren ve ışıklandıran bir araç var mı? Veya bu şekilde profesyonel görünen vektörleri nasıl yapabileceğim ve nasıl düşünebileceğime yönelik ders niteliğinde bir kaynak var mı?

İyi Forumlar.

Ekli dosyalar

• Lazpresso Logo.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 87
  • Lazpresso Logo.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 10

ibrahimyasar

Ui//
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.novacreative.org
o ışıkları gölgeleri eklemek uygun şekilde eklemek aslında asıl mesele. flat çizimlerde yani sizin yaptığınız gibi çizimlerde ustalaştıktan sonra gölgelendirme için eğitim videoları izleyebilirisiz. Yine sizin yapmanız daha güzel olacaktır bu tarz işlemleri.

kadiru

Kayıtlı Kullanıcı
gölgeler için siyah aydınlatmalar için beyaz renk kullan daha sonra opaklıklarını ayarla.

Floyn

Kayıtlı Kullanıcı
gölgeler için siyah aydınlatmalar için beyaz renk kullan daha sonra opaklıklarını ayarla.

İşte hangisini nereye nasıl koyacağımı kestiremiyorum. Onun için bir program veya eğitim içeriği arıyorum

ibrahimyasar

Ui//
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.novacreative.org
İşte hangisini nereye nasıl koyacağımı kestiremiyorum. Onun için bir program veya eğitim içeriği arıyorum
Taklit et. Al o çizimlerin birini. En alt katmana koy. Katmanı kilitle. Opaklığını düşür. Birebir çiz. Taklit ederek öğrenmek en güzeli. :))

moetsjo

Kayıtlı Kullanıcı
Gölgelendirme ayrı bir bilgi gerekir ; dogru ışıgı dogru yerde kullanmaz isen göz onu dogru algılamayacakdır.Bu konuda karakalem çizim gölgelendırme konusna yogunlaşmak gerek.Ne demişler kötü çizim dogru ışık better than iyi çizim kötü ışık..

Ewoulwe

Kayıtlı Kullanıcı
Taklit et. Al o çizimlerin birini. En alt katmana koy. Katmanı kilitle. Opaklığını düşür. Birebir çiz. Taklit ederek öğrenmek en güzeli. :))
Katılıyorum en güzeli örneğin logo tasarımcıları bile karakalem çizdiği örneği taklid ederek yapıyor

5,689Konular
16,883Mesajlar
9,790Kullanıcılar
TaytaySon üye