SORU "Bana 2020'yi Anlat" Yarışması İLK 11 !

SİZCE İLK 11'DEN 1. KİM OLMALI ?

• burak92

Kullanılan: 9 5.6%
  • canerkumral

Kullanılan: 16 9.9%
  • ffselim

Kullanılan: 6 3.7%
  • halit

Kullanılan: 14 8.6%
  • hamza

Kullanılan: 12 7.4%
  • Mikrop

• orionjpg

Kullanılan: 10 6.2%
  • Riu

Kullanılan: 56 34.6%
  • Samet Kıvanç

Kullanılan: 14 8.6%
  • Seyfi Demirel

• Wrong

Kullanılan: 13 8.0%

• Kullanılan toplam oy
    162
  • Anket kapatılmış .

melisamacit

Yönetici
T.C. Onaylı
Web sitesi
www.1tik.net
ilk11.jpg

Met1hanCan

Kayıtlı Kullanıcı
Bence en güzel kapalı bir dükkan vardı pencerelerinde 2020 vardı o çok güzeldi

burak92

Kayıtlı Kullanıcı
Buradan yazmak yeni aklıma geldi :) discorttan bile yazdım burakaksoy92

burak92

Kayıtlı Kullanıcı
Yayına gelemedik bari düşüncelerimi yazayım. En beğendiğim tasarımdı halitin tasarımı.

hursitwww

Kayıtlı Kullanıcı
İlk görseli yılın başlarında instagramda gördüğümü çok iyi hatırlıyorum, detaylı araştırılmasını öneriyorum

Floyn

Kayıtlı Kullanıcı
Hakeden kazanmış, tebrikler halit.
Riu'nun tasarımıda çok güzel ama biraz eksik-tek konuya odaklı. Yarışmanın konusu 2020, sadece coronavirus değil yani. Eğer konu sadece coronavirus olsaydı Riu sonuna kadar hakederdi, ama 2020'deki herşeyi kapsayan genel bir çalışma istendiğinde halit gerçekten bu işin hakkını vermiş. Herkesin eline emeğine sağlık ?

Riû

Kayıtlı Kullanıcı
Tebrikler Halit. Harika bir çalışma gerçekten.

Mahmut

Moderatör
İlk görseli yılın başlarında instagramda gördüğümü çok iyi hatırlıyorum, detaylı araştırılmasını öneriyorum
Öncelikle canlı yayını takip ettiniz mi bilmiyorum ama çalışmayı yapan kişi canlı yayına katıldı ve yarışmaya açık bir şekilde kendi ismi ile katıldı şahsen kopya tasarım olduğunu düşünmüyorum çünkü eğer ortada öyle bir şey olsaydı ilk olarak kendi ismi ile paylaşmazdı ikinci olarak da canlı yayına katılmazdı sonuç olarak yaptığı çalışmanın kopya olduğu anlaşılabilirdi ve bu da çok utanç verici olurdu lütfen bu tür konularda fikir belirtirken kanıtınız ile fikir belirtin ki ispatlayıcı olsun bu şekil bir yere varılmaz. :)

Son düzenleme:

hursitwww

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle canlı yayını takip ettiniz mi bilmiyorum ama çalışmayı yapan kişi canlı yayına katıldı ve yarışmaya açık bir şekilde kendi ismi ile katıldı şahsen kopya tasarım olduğunu düşünmüyorum çünkü eğer ortada öyle bir şey olsaydı ilk olarak kendi ismi ile paylaşmazdı ikinci olarak da canlı yayına katılmazdı sonuç olarak yaptığı çalışmanın kopya olduğu anlaşılabilirdi ve bu da çok utanç verici olurdu lütfen bu tür konularda fikir belirtirken kanıtınız ile fikir belirtin ki ispatlayıcı olsun bu şekil bir yere varılmaz. :)
Yayını izledim ve evet 2 tane görsel atılmış ama psd ya da ai dosyası yok. Garip bir dünyada yaşıyoruz kimin ne yapacağı belli olmuyor ve şuanda da gördüğüm şeyi bulmaya çalışıyorum. Sonuçta kimse yaptığı güzel çizimlerin ham dosyasını silmez.

Mahmut

Moderatör
Yayını izledim ve evet 2 tane görsel atılmış ama psd ya da ai dosyası yok. Garip bir dünyada yaşıyoruz kimin ne yapacağı belli olmuyor ve şuanda da gördüğüm şeyi bulmaya çalışıyorum. Sonuçta kimse yaptığı güzel çizimlerin ham dosyasını silmez.
Açıkçası yaptığınız suçlama büyük bir suçlama sizden bunu kanıtlamanızı isteyeceğim ama bir sonuca ulaşamazsanız sizden ricam arkadaştan özür dilemeniz yönündedir. Son olarak çalışmanın .ai ve .psd dosyasının olmadığı kanısına nasıl vardınız?

Mahmut

Moderatör
burak92 Hocam sizden de ricam lütfen bu konuyu takip edin.

hursitwww

Kayıtlı Kullanıcı
Açıkçası yaptığınız suçlama büyük bir suçlama sizden bunu kanıtlamanızı isteyeceğim ama bir sonuca ulaşamazsanız sizden ricam arkadaştan özür dilemeniz yönündedir. Son olarak çalışmanın .ai ve .psd dosyasının olmadığı kanısına nasıl vardınız?
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki ortada direkt bir suçlama yok. Ben sadece daha iyi araştırılmasının doğru olacağını söylüyorum. Çünkü bunun aynısını çok önceden gördüğüme eminim çünkü çok beğenmiştim. Emin olun kaynağı bulabilirsem atacağım. İnstagramda maalesef görsel arama gibi bir durum olmadığı için tekrar bulmam çok zor. Arkadaş behance hesabının olduğunu söylüyor, oradan görüp instagrama atmış olabilirler mi? evet olabilirler ama ben sadece şüphelendiğimi söylüyorum. Ayrıca sizin direkt suçlama olarak söylemeniz de hoş değil. Dikkatli okumanızı rica ediyorum. Psd ve ai dosyasının olmamasını da yayında ham dosyanın bulunmamasına bağlıyorum. Sonuçta yarışmayı kazanan ben değilim çalıntı olsa bile beni ilgilendirmez ama tek istediğim kimsenin haksızlığa uğramaması.

Mahmut

Moderatör
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki ortada direkt bir suçlama yok. Ben sadece daha iyi araştırılmasının doğru olacağını söylüyorum. Çünkü bunun aynısını çok önceden gördüğüme eminim çünkü çok beğenmiştim. Emin olun kaynağı bulabilirsem atacağım. İnstagramda maalesef görsel arama gibi bir durum olmadığı için tekrar bulmam çok zor. Arkadaş behance hesabının olduğunu söylüyor, oradan görüp instagrama atmış olabilirler mi? evet olabilirler ama ben sadece şüphelendiğimi söylüyorum. Ayrıca sizin direkt suçlama olarak söylemeniz de hoş değil. Dikkatli okumanızı rica ediyorum. Psd ve ai dosyasının olmamasını da yayında ham dosyanın bulunmamasına bağlıyorum. Sonuçta yarışmayı kazanan ben değilim çalıntı olsa bile beni ilgilendirmez ama tek istediğim kimsenin haksızlığa uğramaması.
Direk bir suçlamada bulunmasanız bile dolaylı olarak ortada bir suçlama var ben de yazdığınızı dikkatli okumanızı rica ediyorum ve belirtmek isterim yarışmaya katılırken herhangi bir .psd veya .ai dosyası paylaşılacak diye bir kural yoktu ne olursa olsun bu bir öneri de olsa fikir de olsa dolaylı olarak da olsa gerçekten emek verilerek yapılan bir çalışmanın bu tür şeylerle karşı karşıya kalması çok üzücü bir şey yanlış anlamayın size bir şey demiyorum tabii ki düşüncenizi belirtebilirsiniz dolaylı olarak veya direk o size kalmış benim sadece burada gösterdiğim tepki üstünde düşünülmemiş bir tepki olması hepimiz insanız yanlış düşünebiliriz ama aklımıza her geleni de bu şekilde dışarı vurmamalıyız bence. :)

hursitwww

Kayıtlı Kullanıcı
Sizin de benzer şekilde bir görseli öncesinde görüp daha sonraları yarışma gibi bir yerde gördüğünüzde benimle aynı şüpheyi göstereceğinize eminim çünkü ikimiz de kimsenin haksızlığa uğramasını istemeyecek kişileriz. O yüzden sizin de bu tutumunuzu anlıyorum bu konuda çok da haklısınız. Eğer olur da yanılırsam ki umarım yanılırım. O zaman şüphem ortadan kalkacağı için inanın ben de mutlu olurum

Edit: Alıntı hatası

hursitwww

Kayıtlı Kullanıcı
Direk bir suçlamada bulunmasanız bile dolaylı olarak ortada bir suçlama var ben de yazdığınızı dikkatli okumanızı rica ediyorum ve belirtmek isterim yarışmaya katılırken herhangi bir .psd veya .ai dosyası paylaşılacak diye bir kural yoktu ne olursa olsun bu bir öneri de olsa fikir de olsa dolaylı olarak da olsa gerçekten emek verilerek yapılan bir çalışmanın bu tür şeylerle karşı karşıya kalması çok üzücü bir şey yanlış anlamayın size bir şey demiyorum tabii ki düşüncenizi belirtebilirsiniz dolaylı olarak veya direk o size kalmış benim sadece burada gösterdiğim tepki üstünde düşünülmemiş bir tepki olması hepimiz insanız yanlış düşünebiliriz ama aklımıza her geleni de bu şekilde dışarı vurmamalıyız bence. :)
Sizin de benzer şekilde bir görseli öncesinde görüp daha sonraları yarışma gibi bir yerde gördüğünüzde benimle aynı şüpheyi göstereceğinize eminim çünkü ikimiz de kimsenin haksızlığa uğramasını istemeyecek kişileriz. O yüzden sizin de bu tutumunuzu anlıyorum bu konuda çok da haklısınız. Eğer olur da yanılırsam ki umarım yanılırım. O zaman şüphem ortadan kalkacağı için inanın ben de mutlu olurum

Mahmut

Moderatör
Tabii ki siz de haklısınız size de kesinlikle katılıyorum ama dediğim gibi keşke şüphelerimizi bu şekil direk dışa vurmaktansa önce bir emin olsak da yapsak sizin için konuşmuyorum ama insanlarımızın çoğu anlamadan dinlemeden emin olmadan birbirlerini suçluyor küçücük sebeplerden ve düşüncelerden dolayı ama umarım dediğiniz gibi şüphelerinizde yanılırsınız eğer ki yanılmazsanız çok üzülürüm ve sizden özür dilerim ama ne olursa olsun hiç bir zaman emin olmadan şüphelensem bile şüphemi dile getirmem çünkü şüphelerimde haksız çıkarsam kötü duruma düşecek ben olurum ve bunu da emin olun hiç istemem hiçbir insanda istemez. :)

woopapit

Banlı Kullanıcı
Web sitesi
www.artstation.com
Yarışma başlarken : Umarım işine yarayacak ihtiyacı olan birine çıkar
Yarışma Sonucu : Zaten tableti olan tableti aldıktan sonra dahi kullanmıcak kişiye çıkması :D
Böyle olucağını bilseydim yvurdem artsaliherdem gibi prof arkadaşlarım katılırdı. katılmadılar çünki ihtiyacları yok çünki zaten çizim ve tasarım konusunda iyi yerlere gelmişler yarışmaya ambargo koyarlardı.
yapan kişiinin çalışması haketmedi diye demiyorum anlayan anladı.

böyle kişilere vereceğinize kötü şartlar altında iyi şeyler cıkarmaya calısan kişilere verip destek olmak varken zaten kendini kanıtlamış kişi verildi.
kendi çalışmam için demiyorum illa caner seyfi hamza bu insanların calısmaları mause ile büyük ihtimal çizer oldugum için anlıyorum bu insanlara çizim tableti ver bak neler yapıyolardı. neyse hayırlı günler birdaha hiçbir yarışmaya katılmayacagım bu siteye dahil adminleride bi tuhaf zaten.
Bu herşeyde böyle türkiyede.

hursitwww

Kayıtlı Kullanıcı
Tabii ki siz de haklısınız size de kesinlikle katılıyorum ama dediğim gibi keşke şüphelerimizi bu şekil direk dışa vurmaktansa önce bir emin olsak da yapsak sizin için konuşmuyorum ama insanlarımızın çoğu anlamadan dinlemeden emin olmadan birbirlerini suçluyor küçücük sebeplerden ve düşüncelerden dolayı ama umarım dediğiniz gibi şüphelerinizde yanılırsınız eğer ki yanılmazsanız çok üzülürüm ve sizden özür dilerim ama ne olursa olsun hiç bir zaman emin olmadan şüphelensem bile şüphemi dile getirmem çünkü şüphelerimde haksız çıkarsam kötü duruma düşecek ben olurum ve bunu da emin olun hiç istemem hiçbir insanda istemez. :)
Seviyeli yorumların için teşekkür ederim :)

cihatmacit

Yönetici
Kurucu
T.C. Onaylı
Web sitesi
www.1tik.net
Yarışma başlarken : Umarım işine yarayacak ihtiyacı olan birine çıkar
Yarışma Sonucu : Zaten tableti olan tableti aldıktan sonra dahi kullanmıcak kişiye çıkması :D
Böyle olucağını bilseydim yvurdem artsaliherdem gibi prof arkadaşlarım katılırdı. katılmadılar çünki ihtiyacları yok çünki zaten çizim ve tasarım konusunda iyi yerlere gelmişler yarışmaya ambargo koyarlardı.
yapan kişiinin çalışması haketmedi diye demiyorum anlayan anladı.

böyle kişilere vereceğinize kötü şartlar altında iyi şeyler cıkarmaya calısan kişilere verip destek olmak varken zaten kendini kanıtlamış kişi verildi.
kendi çalışmam için demiyorum illa caner seyfi hamza bu insanların calısmaları mause ile büyük ihtimal çizer oldugum için anlıyorum bu insanlara çizim tableti ver bak neler yapıyolardı. neyse hayırlı günler birdaha hiçbir yarışmaya katılmayacagım bu siteye dahil adminleride bi tuhaf zaten.
Bu herşeyde böyle türkiyede.
Bu kadar üzüleceğini bilseydim senin için hayır kampanyası düzenlerdim, Forumda sana ayırdığımız sürenin sonuna geldik umarım daha adaletli olduğunu düşündüğün platformlarda istediğini elde edersin.

halit

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar, tasarımımı inceleyip beni birinciliğe layık gören Tasarımcı Dayı kanalı sahibi Burak Doğan bey ve 1tık.net'in kurucusu Cihat Macit bey ve siz değerli arkadaşlara teşekkür ederim. 2020 yılı kimse için iyi gitmediği bir dönemde bu çizim tabletini kazanmam benim için ayrı bir sevindirici çünkü kendi tabletim artık yolun sonuna gelmiş çalışmamı engelliyordu. Canlı yayına katılamadığım içinde sizlerden Özür dilerim.

Mevsimlerin değişiminden herhalde çok kötü hastayım, Tasarımcı dayı kanalından mesaj geldi canlı yayın bitimine ancak uyandım. Orada yapamadık tasarımım üzerinden ufak biraz bahsedeyim ve ayrılayım. Öncelikle yarışma 2020'yi en iyi anlatan tasarım yarışmasıydı. Kesinlikle çok zor bir yarışma konusu çünkü tonla olay yaşadığımız bir sene geçiriyoruz. Oturdum ve üzerinde düşündüm neler oldu ana fikrimiz Covid-19 hastalığı ama bir çok olay yaşadığımız bir dönem.

Tasarımımda bahsettiğim konular. Avustralya'da doğa felaketi, İran da düşürülen Ukraynalıların olduğu uçak, Afrika da ki çekirge saldırısı, canımız İzmir deki deprem, Siyahların hayatı değerlidir eylemleri , Covid-19 sürecindeki doktorların ve sağlık çalışanlarının insan üstü gayretleri, Lübnan da yaşanan patlama (ki ben KKTC de yaşıyorum ve bu patlamayı duydum) İran Halkı için çok önemli bir komutanın öldürülmesi, Türkiye de ki artan kadın cinayetleri, hayvana şiddet ve hayvan cinayetleri, ABD seçimleri ve yenilgiyi uzun bir süreç kabul etmeyen Trump, Azerbaycan'ın haklı olan davasında başarılı bir sonuç elde etmesi ve başarı ile topraklarını geri alması, Futbolun efsanesi Maradona ve Basketbolun efsanesi Kobe Bryant'ın ölümü. (meteor düşmesi vardı ama yarışmaya gönderdikten sonra aklıma gelen bir olay idi o yüzden eklemedim)

Bu kadar çok öne çıkan başlığı nasıl hem sıradanlaştırıp hem size nasıl en iyi şekilde anlatırım diye 2-3 gün düşünüp. bu çalışmayı yaptım. Renksiz bir seçim yaptım çünkü bu yıl renksiz bir seneydi bana göre, sonra bu olayları anlatmak için kendime bir durak seçtim. bu durak ta anlatmaya başladım ve sizlere soru işaretleri bıraktım. anlatımımda açık olanlar bunları siz zaten yorumlayabiliyorsunuz peki sorular ne ? insanlar madem covid-19 yaygın bir şekilde iken neden duraktalar ? Neden evlerin de değiller ? Neden etrafımda hiç siyahi insan yok iken bu tasarıma yansıttım ? Siyahi çocuk neden maskeye değil Kadın'a bakıyor ? Çalışmanın sağ alt köşesin de bir Papatya var ve 2 seçeneği kalmış, seviyor mu sevmiyor mu ? :) bunlar da bazı sorulardı. neyse çok uzattım herkes e tekrardan teşekkürler :) yeni konular da görüşmek dileğiyle :)

Son düzenleme:
5,684Konular
16,875Mesajlar
9,752Kullanıcılar
tolgasazakSon üye