YARIŞMA "Bana 2020 Yılını Anlat" Wacom Çizim Tableti Ödüllü Tasarım Yarışması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zeynep Ece YILDIRIM

Kayıtlı Kullanıcı
13.SAYFANIN BAŞLARINDA ÇALIŞMAM VARDI YAYINA ÇIKMADI 3 GÜNÜMÜ VERDİM SULU BOYA ÇALIŞMASIYLA YAPTIM RICA ETSEM BAKAR MISINIZ?

Şevval

Banlı Kullanıcı
sayfa 10 #278 Şevval BAKMADINIZ ÇALIŞMAM GÜZELDİ

baturalpy_

Kayıtlı Kullanıcı
(14.SAYFA 415. GÖNDERİ) YAYINDA ÇİZİMİM HAKKINDA KONUŞULMADI, HİÇBİR STOK GÖRSEL YOK TAMAMEN KENDİM MOUSE KULLANARAK ÇİZDİM.baturalpy_ tasarimcidayi.jpg

Şevval

Banlı Kullanıcı

onlineefe211

Kayıtlı Kullanıcı
https://1tik.net/threads/bana-2020-...leti-odullu-tasarim-yarismasi.4162/post-10734
ABİ BENİMKİNİ İNCELEMEDİNİZ 3 GÜN FULL TİME UĞRAŞTIM. PHOTOSHOP U YENİ ÖĞRENMEYE BAŞLADIM. BEN EFE SEKMAN CADILI RESİM KARDEŞİM ELİF SEKMANA AİT. BU BENİM ASIL ÇALIŞMAM. 2 HESAP AYRI AYRI YARIŞMAYA YOLLAMAK YERİNE TEK HESAPTAN YOLLADIK O YÜZDEN VİDEODA BİR KARIŞIKLIK OLDU(ASLINDA YOLLADIĞMIZ RESME AÇIKLAMA YAZMIŞTIK AMA VİDEONUN İNTERNET SORUNUNDAN BÖYLE OLCAĞINI TAHMİN ETMEDİM) . CANLI YAYINI SONUNA KADAR İZLEDİM VE YANLIŞ ANLAŞILMAYI ANLATMAYA ÇALIŞTIM AMA YORUMUM DİYER YORUMLAR ARASINDA KAYBOLDU.

Alikaba25

Self-Designer
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba lise 3. sınıf öğrencisiyim. 2020 yılını anlatan tasarımım ekteki gibidir. Umarım yarışmayı kazanabilirim.Ekli dosyayı görüntüle 4866
Merhaba lise 3. sınıf öğrencisiyim. 2020 yılını anlatan tasarımım ekteki gibidir. Umarım yarışmayı kazanabilirim.Ekli dosyayı görüntüle 4866
Tasarımımda iddialıyım gibi sözler söyleyip çokta egoist bir kişilik gibi gözükmek istemiyorum fakat tasarımım değerlendirilmeyecek kadar kötü olduğunu düşünmüyorum.

Şevval

Banlı Kullanıcı

Ekli dosyalar

• 2020.png
    2020.png
    1.8 MB · Görüntüleme: 3

enestarıkbirer

Kayıtlı Kullanıcı

Ekli dosyalar

• 2A48F3E0-BBB8-4FD1-9B2E-667FF07F9EE0.jpeg
    2A48F3E0-BBB8-4FD1-9B2E-667FF07F9EE0.jpeg
    258.1 KB · Görüntüleme: 1
  • 5C9E8E9A-C330-41D0-AEB7-A88F51101322.png
    5C9E8E9A-C330-41D0-AEB7-A88F51101322.png
    794.7 KB · Görüntüleme: 1
  • F6E13FA6-0314-497B-B526-F1A5431FAED4.jpeg
    F6E13FA6-0314-497B-B526-F1A5431FAED4.jpeg
    258.1 KB · Görüntüleme: 0
  • BD85C7CD-49F7-4DD2-9D20-F7114DA667DA.png
    BD85C7CD-49F7-4DD2-9D20-F7114DA667DA.png
    794.7 KB · Görüntüleme: 1

Dogan Aradag

Kayıtlı Kullanıcı
Tasarımcı Dayı Yarışma Başvurusu:
Çalışma Sahibi: Doğan
Konu: 2020 Yılını En İyi Şekilde Anlat
Not: Çalışmaya başlarken "2020 yılını, hiç görmeyen birisine bir resim ile nasıl anlatırdım?" sorusunu kendime sordum. Bu soruya cevap olarak da, yıl içinde gerçekleşmiş olayları temsilen görselleri kullanıp bir kompozisyon oluşturdum. Yine de daha anlaşılabilir kılmak için, okuyanı yormayacak şekilde en genel cümlelerle o çerçeveyi anlattım çünkü bakan birinin neye baktığını bilmesini istedim. Ayrıca okunabilirliği arttırmak için yazının altına ve çerçevenin köşelerine gölge ekleyerek kompozisyona derinlik kazandırıdım. Kompozisyonun süsleme kısmında da, sade ve şık tasarımları sevdiğim için buna yönelik çalıştım ve görsel çeşitlilik çok olduğu için, sade tasarımla ayrıca daha az göz yormayı hedefledim.

ÇÇalışma tamamen bana aittir.

Ekli dosyayı görüntüle 4526

Maalesef tasarımımı incelemediniz. İddialıyım ve kazanacağımı düşünüyorum lütfen inceleyin.

serkanyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
İki link de aynı postun hangisi daha kolay olur bilemedim, tekrar bakabilir misiniz?

Dogan Aradag

Kayıtlı Kullanıcı
Not: Çalışmaya başlarken "2020 yılını, hiç görmeyen birisine bir resim ile nasıl anlatırdım?" sorusunu kendime sordum. Bu soruya cevap olarak da, yıl içinde gerçekleşmiş olayları temsilen görselleri kullanıp bir kompozisyon oluşturdum. Yine de daha anlaşılabilir kılmak için, okuyanı yormayacak şekilde en genel cümlelerle o çerçeveyi anlattım çünkü bakan birinin neye baktığını bilmesini istedim. Ayrıca okunabilirliği arttırmak için yazının altına ve çerçevenin köşelerine gölge ekleyerek kompozisyona derinlik kazandırıdım. Kompozisyonun süsleme kısmında da, sade ve şık tasarımları sevdiğim için buna yönelik çalıştım ve görsel çeşitlilik çok olduğu için, sade tasarımla ayrıca daha az göz yormayı hedefledim.

Maalesef tasarımımı incelemediniz. İddialıyım ve kazanacağımı düşünüyorum lütfen inceleyin

Şevval

Banlı Kullanıcı

Ekli dosyalar

• 2020.png
    2020.png
    1.8 MB · Görüntüleme: 1

fotografik

Kayıtlı Kullanıcı
BEN HERKESİN TAASARMINI SUNMASINI SAĞLAYIN DERKEN DEMEK İSTEDİĞİM AÇIKLAMALARIMIZI OKUMANIZDI. SONUÇTA TASRAIMIMIZIN HİKAYESİNİ AÇIKLAMAMIZ DAHA NET ANLAŞILIR HALE GETİRİYOR. BUNU KENDİM İÇİN DEĞİL HERKES İÇİN SÖYLEMEK İSTEMİŞTİM HER "ÇALINTI GEEEEÇÇÇ" YAZANI OKUYUP BU YAZDIĞIMI OKUMAYINCA DA GÖRMEDİĞİNİZİ DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN TEKRAR TEKRAR ATTIM VE YANLIŞ ANLAŞILDIM. KENDİYLE ALAKALI AYNI MESAJI ÇOK ÇOK DAHA FAZLA ATIP BENCİLCE DAVRANARAK CİDDİ SPAM YAPAN ARKADAŞLAR OLMASINA RAĞMEN HERKESİ ALAKADAR EDEN BİR KONUDA YAZDIĞIM İÇİN CHAT TE ÖZELLİKLE BENİM ÜSTÜME GELİNDİ. BİR DE DAYI SENİN DE MESAJIMI YANLIŞ ANLAYIP AÇIKLAMA YAZMAMA RAĞMEN "HERKESİN 15 DK SUNMASINA MÜSADE ETSEK ZAMAN KALMAZ" DİYE TERSLEMEN VE BUNUN ÜZERİNE TASARIMIMIN ARADA KAYNAMASI BENİ HAYLİ ÜZDÜ. ZATEN SUNMA HAKKINI AÇIKLAMA YAZMAMIZA MÜSADE EDEREK VERMİŞSİNİZ AMA TASARIMLARIMIZIN AÇIKLAMASINI "SUNUMUNU" OKUMADINIZ BU BANA YAZMA GEREĞİ DUYDURMUŞTU. AYRICA BENİM TASARIMIMA GELİNDİĞİNDE BAYA YUKARI SIRALARDAKİ BİR ARKADAŞIN TASARIMI CHAT TE POLEMİK OLDU VE ONA BAKIP TEKRAR AŞAĞI İNERKEN BENİMKİNİN ARADA KAYNADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM. EĞER YANLIŞ DÜŞÜNÜYORSAM SİZ HAKLISINIZ AMA 1:29:40 TAN İTİBAREN İZLERSENİZ HAK VERECEKSİNİZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM BENİM TASARIMIMI İNCELERKEN FURKAN ADLI ARKADAŞIN ÇALIŞMASINA GİDİYORSUNUZ VE ORADAN DİREK BİR SONRAKİ ÇALIŞMAYA GEÇİYORSUNUZ. AMACIM TABLETE SALDIRMAK DEĞİL :) SADECE İNSAN SEVİP TAKİP ETTİĞİ VE BU İŞTE İDOL ALDIĞI BİRİNDEN 1 KELİME DE OLSA YORUM BEKLİYOR. TEŞEKKÜRLER İYİ ÇALIŞMALAR...

Bence bu yılın en önemli olgusu COVID19 SALGINI ve beraberinde getirdikleriydi. Bundan dolayı ben de birçok kişi gibi 2020 yılını duyduğumda yalnızca VİRÜS'ü hatırlayacağım. Sonuçta Avustralyadaki yangınlar hemen her sene oluyor, savaşlar zaten her yıl katlanarak devam ediyor ve bitmiyor, bunlar -malesef ki- alıştığımız şeylerdi fakat COVID19 SALGINI uzun yıllardır dünyada görülmemiş bir SAĞLIK KRİZİNİ karşımıza çıkardı ve 2020 yılını diğer yıllardan ayıran şey de bu oldu. Evet diğerleri bu sene yaşanan "olay"lar iken COVID19 SALGINI bir "olgu"dur...

---PEAKWAN---
Bence bu yılın en önemli olgusu COVID19 SALGINI oldu. Bundan dolayı ben de birçok kişi gibi ileriki yıllarda 2020 yılını duyduğumda yalnızca VİRÜS'ü hatırlayacağım. Sonuçta Avustralyadaki yangınlar hemen her sene oluyor, savaşlar zaten her yıl katlanarak devam ediyor ve bitmiyor, bunlar -malesef ki- alıştığımız şeylerdi fakat COVID19 SALGINI uzun yıllardır dünyada görülmemiş bir SAĞLIK KRİZİNİ karşımıza çıkardı ve 2020 yılını diğer yıllardan ayıran şey de bu oldu. Anlamamız gereken şey şu ki, diğerleri bu sene yaşanan "olay"lar iken COVID19 SALGINI bir "olgu" dur...

PEAK = ZİRVE,SON NOKTA,UÇ (bu sıralar çok sık duyduğumuz "vaka sayıları pik yaptı" cümlesindeki "pik")

WAN = BİTKİNLİK,YORGUN,YIPRANMIŞ,YENİKLİK

PEAK WAN = BİTKİNLĞİN ZİRVESİ (Evet bu ifadeyi 2020 yılına giren dünya için kullandım)

INSERT ENDURANCE = DAYANIKLI OLUN anlamına çıkan bir söz (PAC MAN GİBİ ATARİ OYUNLARINDAKİ INSERT COIN'E ÇAĞRIŞIM)

Baktığımız zaman dünya virüse doğru ağzı açık bir şekilde gidiyor fakat daha dikkatli baktığımızda dünyayı aslında insanlığın ittirdiğini görüyoruz. İnsanlık dünyayı virüse itiyor olarak gözükse de aslında aynı zamanda oyunun bir sonraki bölümünde kurtuluş olan aşı ya doğruda itiyorlar. Burada kast etmek istediğim "insanlık kendini hem bir derde sürüklüyor hem de dolaylı olarak bunun çözümüne." Bende bu renksiz durumu biraz renklendireyim ve ileriki yıllarda 2020 hatırlandığında bu görseli akıllara getireyim istedim. Herkesin ellerine sağlık. PEAKWAN.png

Dogan Aradag

Kayıtlı Kullanıcı

Maalesef tasarımımı incelemediniz. İddialıyım ve kazanacağımı düşünüyorum lütfen inceleyin

woopapit

Banlı Kullanıcı
Web sitesi
www.artstation.com
D20zFL.jpg

bakılmadı ! Ödülden Daha Değerliydi Dayının Yorumu Teşekkürler YÖNETİM!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
5,684Konular
16,875Mesajlar
9,752Kullanıcılar
tolgasazakSon üye