YARIŞMA "Bana 2020 Yılını Anlat" Wacom Çizim Tableti Ödüllü Tasarım Yarışması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nika

Kayıtlı Kullanıcı
Azerbaycan'da yaşıyorum, benim için 2020 sadece corona-19 kötü hatıralarıyla değil, aynı zamanda büyük ve uzun zamandır beklenen zaferle de anıldı. 11/10/2020 tarihinde tüm topraklarımızı geri vermeyi başardık.Türkiye dahil bize yardım eden tüm ülkelere teşekkürler. Bu yılı hatırlayacağız daima.????

Ekli dosyalar

• FF57DC38-BCF4-4E10-8384-414DE23BA2F6.jpeg
    FF57DC38-BCF4-4E10-8384-414DE23BA2F6.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 22

AhmetT

Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 4245

2020 Yılını en iyi şekilde anlatan 1 kişiye Wacom Intuos Small Çizim Tableti!

Kişi başı 1 çalışma ile bu konu altına çalışmanı yolla!

"tasarimcidayi" instagram hesabını takip et!

Yarışma hakkında detayları öğrenebilirsiniz.
Aklınıza takılan diğer tüm sorular için
bu konuya gidin.

SON GÜN: 14 Aralık Pazartesi

Ekli dosyayı görüntüle 4243 Ekli dosyayı görüntüle 4242

Bu yarışma Tasarımcı Dayı Youtube kanalı ve 1tik.net işbirliği ile yapılmaktadır
KONU:Bana 2020'yi anlat Abi ben 16 yaşında çizim ile ilgilenen biriyim. Mouse ile çizdiğimden ancak bu kadar yapabildim. İnstagram:mad:tahsinahmtd

Son düzenleme:

solak419

Kayıtlı Kullanıcı
tasarimci.jpg

Normalde sanatsal bir çalışmada neler anlatıldığı pek açıklanmamalı. Herkeste farklı anlamlar oluşturabilir çünkü. Ancak yarışma sebebiyle bende uyandırdığı anlamları paylaşacağım.
Dosyanın tarafımdan hazırlandığını ispat amaçlı .psd dosyası mevcut.
Buradaki oylamalara göre kazanan belirlenmez umarım neye göre belirlenecek pek emin değilim, çünkü son gün atıyorum, ilk güne göre daha az kişi görebilir.

2020 yılı felaketlerle anılacak bir yıl oldu birçok kişi için. Bu felaketler dünyada farklı yerleri veya tüm herkesi etkiledi. Ne olursa olsun bunlar hepimizi etkileyen olaylardır. Bu sebeple bu olaylara geniş ölçekle bakılması gerektiğini düşündüm.

Soldan sağa sırayla gitmek gerekirse;

Güneşin olduğu yerde Avustralya’da çıkan yangınları temsil ettim, dumanları dünyanın etrafını dolaşacak kadar büyük ve uzun sürdü.

Yangınlardan en çok etkilenen ormanlarımız oldu, birçok öneme sahip ormanlarımız, bu yangından en çok nasibini alan oldu. Bu sebeple güneşe en yakın olarak belirlendi.

Yakın komşumuz
ve müttefikimiz olan Azerbaycan'ın, Ermenistan ile arasında çıkan savaşa yer verdik. Bu yıl yaşanan ve bizi yakından etkileyen bir diğer olay da bu oldu.

Dünya, elbette artık daha kapalı bir hale geldi. Virüs etrafımızda (ay), çekirge istilası, sürekli duyulan uçak kazaları.

Marsta tekrar su bulunması olayları gündeme geldi

En büyük gezegen yerine de covid19 yer alıyor. Şüphesiz herkesin aklında kalacak hafızalarda büyük yer açacak covid19 2020 yılında gündemimizin büyük bir yerini aldı.

Amerika'da siyah-beyaz ırkçılığının gündeme tekrar gelmesine yol açan George Floyd olayı. Siyahi bir vatandaşın üzerine dizini yaslayan polis, Floyd’un ölümüne sebep oldu. I can't breath sloganlarıyla birçok eylemler yapıldı. Tasarımda Satürn ve etrafındaki halkası yerine siyah üzerine sarılı beyaz bir çemberle bu olayı temsil etmek istedim.

Ülkemizde de birçok kayıp verdiğimiz depremler yaşandı. Malatya ve Elazığ ve İzmir depremi başta geliyor. Hayatını kaybedenlere tekrardan rahmet diliyoruz, onlara da yer verildi.

Ülkemizde de başta olmak üzere birçok çığ felaketi ortaya çıktı. Van’da 41 kişi hayatını kaybetti.

Uzun süre aramızda olan ve sonra ayrılan pluton yerine de, aramızdan ayrılan Kobe Bryant ve onu temsil eden basketboll topu yer alıyor. Birçok kişiyi aynı şekilde şaşkına uğratan iki olayı çağrışım yaptıracak şekilde bir arada anlattım.

Çığ felaketini anlatan kar topunun güneşe en uzak en soğuk yerde olması, ormanların ateşe en yakın yerde olması, kobe çizgisinin yolunu değiştirmesi vb gibi birçok detay mevcut. Bahsettiğim gibi her şeyi anlatmak istemiyorum pek mümkün değil. Siz burada ne görüyorsanız burada olan odur.
Siteyi bu yarışma aracılığıyla fark ettim bu nedenle herhangi bir yanlışlık yaptıysam mesaj yazma resim ekleme gibi kusura bakmayın.

Şeyma İNAN

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuya gidin.

Bu yarışma Tasarımcı Dayı Youtube kanalı ve 1tik.net işbirliği ile yapılmaktadır.

bu konuya gidin.

Bu yarışma Tasarımcı Dayı Youtube kanalı ve 1tik.net işbirliği ile yapılmaktadır.

Şeyma İNAN

Kayıtlı Kullanıcı
'BANA 2020' Yİ ANLAT' adlı çalışmam.
Çizim yaparken Adobe İllustrator ve Adobe Photoshop uygulamalarını kullandım. Umarım beğenirsiniz..

İstenildiği taktirde .ai ve .psd dosyaları tarafınıza gönderilecektir.

İletişim: [email protected]

Şeyma İNAN

Ekli dosyalar

• bana 2020'yi anlat.jpg
    bana 2020'yi anlat.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:

yagmurerdogan

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuya gidin.

yagmurerdogan

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuya gidin.

Yağmur Erdoğan

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-12-13 at 6.57.29 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-13 at 6.57.29 PM.jpeg
    219.2 KB · Görüntüleme: 31

Batuhan Kahveci

Kayıtlı Kullanıcı
2020 ile ilgili yaptığım tasarım buraya çok bir şey yazmaya gerek yok resim anlatıyor zaten . " to be continued

Ekli dosyalar

• 2020.png
    2020.png
    681.7 KB · Görüntüleme: 23

mbes

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuya gidin.

IMG_1064.JPG

Son düzenleme:

mbes

Kayıtlı Kullanıcı
Dosya galiba hatalı gözüküyor bir daha ekledim yukarıya*

Son düzenleme:

bikebikea

Kayıtlı Kullanıcı
tasarımları yorum olarak atıyoruz sanırım başka dosya yükleyecek bir yer bulamadım

Ekli dosyalar

• yarış.jpg
    yarış.jpg
    5.3 MB · Görüntüleme: 23

AliCyrotaar

Kayıtlı Kullanıcı
Dünya 2020.jpg

Gerçeklerini kendi dünyamıza yansıyan bir oyun içinde yalpalayan ,
istifçiliğiyle vasat sayılıbilicek bu dünyanın hastalık kalıntılarını, kendi dünyamıza
şekil verirken kullanılmış halde buluruz... 2020 yi'

Kendimi ifade etmeden önce , aklımda olan bir soruyu sorgulamam gerekti diyebilirim.

-Başından beri, konunun ana teması ve kullanım çeşitliliğini geniş bir yelpazede olduğunu biliyordum, aklımda ırgaladığım tek şey
beni ayırt edebilicek , bugüne kadarki hayatım boyunca ,hayal gücümü ifa etmemi etkin
kılıcı çizim yeteneğim ve onunla nasıl bu işe dahil olabiliceğim oldu. Çoğu kişiyle birlikte, kullanmayı bilip yaptığımız işlerin
çıktısı olan photoshop' uygulamasını,sonrasında çizim yönünden uygun şekilde kullanmanın yolunun, tekrar bir çizim tableti olduğunu
biliyorduk. İnsan ister istemez' Bu bir yarışma , kendimi ifade edebilmenin yolu yetenekli olduğum şeyin dışında başka
ne olabilir ( ki.) demek ,gibi bir duruma düşünmeden alıkoyamıyor...
Ben ali, Öncesinde okuduğum, Güzel sanatlar liseyi ve şuanda okumakta olduğum 2.Sınıf - Gsf Grafik Tasarım bölümünü, sahip olduğum
çizim yeteneğimle devam ediyorum. Okuduğum bölümün gidişatı 1.senenin baharında, zaten çoğu şeyden haberdar değilken,
değişimin aslında hiç bilmediğimiz kısmıyla ters bir şekilde, 2020' içerisinde tanışmamız ve geri kalan olayların olağnüstü
hallerde ilerlerken hayatımızı gölgelemesiydi. Öncesindeki karakalem çizim hayatıma kıyasla, bugünki
aşamalarımda tablet daha yeni yeni hayatıma giriyor denilebilir, aynı bölümdeki arkadaşlarım
ve genel olarak ev arkadaşımdan ,küçük tasarımlar veya arada karalamak için ödünç aldığım çizim tabletiyle bu şansı
değerlendirmek istedim , bu umutla aklımdakini aktarmak adına yarışmayı katılıyorum...

Konu ve Temanın anlamı : Bana 2020'yi anlat

Başlangıçları çok bilinmeden veya görülmeden çıkagele ,yaşanıp yaşanmıycağının hayal bile edilemiyceği yüzlerce farklı ihtimalin birlikte bitiştiği,
yine yüzlerce yılda bir arşınlanan bugünleri fazlasıyla farklı ve değişik duygularla temaşe ettik, 2020'yi kendini 2021'dede sanki
o yıldan hiç çıkmamıycakmışcasına yaşamını üzerimizde sürdürmeye devam edicekmiş gibi tanıdık...
Çizimin arka planıda bulunan,2020 yazısını silik kullanmamın nedeni alt metin ve arka taraftaki doluluk boşluk olgusunu bütünleştirmek,
göze estetik katıcağı detayları belirlerken saturation değerini fazla parlatıpta detayları gölgede bırakmadan farklı bir kutlama
havasına dönüşmesini önlemektir.
Benim arşınladıklarımı gösterme seyrim ,dünyada yaşanan onlarca
olayın , kaybedilen milyonlarca hayatın birbirlerinden farksız olarak tek bir değer taşırken , biz dediğimiz, üzerinde barındığımız
4.54 Miyar yaşındaki ,Dünyanın küresel olarak çöktüğüdür . İnsanların ucu bucağı olmayan ruhlarının herşeyin içinde tekraradan
gökyüzüyle 2020'yi aşarak özgürlükte bütünleştiği ve yine kendi hayatlarını, bu devirde , durumların bukadar kötü bir sekmeye
geliceğini tahmin etmeye bile fırsat bulamıycakken,hayatlarını hiçe sayıp , hayatı hayata geri döndürmeye çalışan sosyal ve sağlık
görevlerinin ,gerçek hayatın o olmadan bizler için yaşanmaz, bir hiç olacağı dünyamızı yaşatma çabalarını
çizerek ele aldım. Dünya ,döngüsündeki sırada hasta ve buyüzden onu yavaş yavaş terk ediyoruz. Biz bu yüzyılda yaşıyan insanlarız,
hastayız, o da bizi yavaş yavaş kaybediyor. Dünyayı tazeliycek güneş misali, altından beraberinde çevreleyip onu yeniden yeşereciği
geleceğimize yeniden umutla bakmak için hazırlıyoruz.

İçerik ve Format Bilgileri : Konunun açıklamasında, yapılıcak formatın değişken olduğunu bildiğim ve yaptığım işi benim olduğunu
açıklık kazandırmak için ,atayabiliceğim en yüksek = ( Jpeg ) = Boyutuyla aktarıyorum. Başta taslakları olmak üzere yaparken kullanmış
olduğum 'PSD dosyası ve tasarım yolunca izlediğim bütün eskizler, aşamalarıyla PSD formatında mevcuttur.
Tasarımın ilk aşaması ve Sonrasındaki katmanların bitmiş halini _ İnst'a _( Cyrotaar Hesabımdan fotorğraflar halinde Gönderdim )
(İstenildiği üzere PSD' formatını email yoluyla'da aktarama imkanım vardır.)

Buraya kadar okumuş olan herkese teşekkür ederim. Herkese başarılar dilerim...

Eueir

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuya gidin.

Untitled-1.png

UlusDesign

Kayıtlı Kullanıcı
İlk ben 2020 was the impostor yazdım herkes aynısını yapmış aga benimkinin bir anlamı kalmadı keşke son gün atsaydım

Duru Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
7,.jpg

bu konuya gidin.

mehmetdyg

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, COVID-19 Odaklı "Covid'den kaçış" ismini verdiğim Bana göre 2020'yi yanısıtan çalışmamı bırakıyorum, Herkese başarılar dilerim.

tasarim.jpg

fatihegemenxs

Kayıtlı Kullanıcı
umarım 2021 güzel olur.. gerçekten ihtiyacım olduğu için yaklaşık 5 gündür aralıksız çizim yapıyorum :D umarım sizde beğenirsiniz , bu fırsatı tanıdığı için tasarımcı dayı ekibine teşekkür ederim , :love:
Ele aldığım konular ; dolar , webo , kadın cinayetleri ve dijital anıtı ,ayda bebek , ahmet uz , Avusturalya yangını , ayşegül atik , berat albayrak , recep tayyip erdoğan ,bu sene ölen ünlülerimiz ; Seyfi dursunoğlu ,burak akyüz , cevdet balıkçı ,haldun boysan , hikmet kargöz ,recep aktuğ ,rehşan ecevit, levent ünsal , Muhterem nur ve ; george floyd , kobe bryant , ps5 , canlı ders , among us , tuvalet kağıdı , doktorların çabası , maske , aşı , fahrettin koca , mezun olamayan veya olupta işsiz kalan öğrenciler ,maradona, black panther vs vs.

Ekli dosyalar

• renkli2020jpg.jpg
    renkli2020jpg.jpg
    6.2 MB · Görüntüleme: 35

beyzaway

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuya gidin.

Ekli dosyalar

• 2020beyzaway.jpg
    5.7 MB · Görüntüleme: 17

ugurmutlukabadayi

Kayıtlı Kullanıcı
Pandemi belasının haricinde bu sene yaşadığımız; Avusturalya yangını, Kobe BRYANT’ın ölümü, ekonomik kriz, uzaylılarının varlığının kabulü ve buna benzer olayları 2020’nin tabutuna bir çivi gibi ekledim.
2020’yi uğurlamak biz insanlara değil bu sene çok güldüğümüz “Coffin Dance” etkinliğine katılan Corona Virüslere düşüyor. Umarım 2021 yılı, karakterinizdeki gibi sağlık ve mutlulukla geçer...

Ekli dosyalar

• corona-son.jpg
    corona-son.jpg
    386.3 KB · Görüntüleme: 31

chorme86

Kayıtlı Kullanıcı
Dayı yıllar yıllar sonra bile 2020 diyince insanın aklına sadece Covid 19 gelecektir. O yüzden ben sadece covid'i ele aldım.
Covid 19 salgının doğanın bir intikamı olarak gördüm ve Doğa bu salgınla biz insanları evlere kilitleyip kendi buldu. İlk Karantilar boyunca temizlenen denizler, azalan hava kirliligi tekrar doğasına geri dönen hayvanlar vs.benim tasarımım da etkili oldu.

Ana fikir: Nature won ( Doğa kazandı )
Görselin orjinal hali :

Ekli dosyalar

• 316117_2.jpg
    316117_2.jpg
    7.3 MB · Görüntüleme: 28

erennbhr

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle böyle bir yarışma başlattığınız için teşekkürler.

Tasarımın genel teması gelecekte insanların geçmiş yıllarda yaşananan olayların belgesellerini alabileceği bir otomattır. Yardımcı tema olarakta yeni yayınlanan Cyberpunk 2077 teması kullanılmıştır.

Kısaca tasarım içerisinde bulunan olaylar sırasıyla;
1. Sıra:
Yangınlar, Depremler, Seller ve Tsunamiler
2. Sıra: Hortumlar, Çığ Kazaları, Endonezya Yanardağ Patlaması
3. Sıra: Koronavirüs Olayları, Koronavirüs Aşı Çalışmaları, Ölümler
4. Sıra: ABD Seçimleri, Küresel Çapta Ekonomik Kriz, Irkçılık Karşıtı Protestolar
5. Sıra: Taşıt Kazaları, Kaybettiğimiz Yıldızlar, Savaşlar

Tasarıma öncelikle kağıt kalem ile eskiz çizildi, daha sonra Illustrator programı ile mouse ile beraber vektörel olarak çizildi ve çizimin bazı yerlerinde vektör arşivlerinden alınan görüntüler editlenerek kullanıldı. Illustratordan sonra Photoshop programıyla efektler verilip, ışıklandırmalar yapıldı. İstenildiği taktirde eskizler, .ai ve .psd dosyaları tarafınıza paylaşılabilir.

İletişim: [email protected]2020-Memory-Box-A4.jpg

Ekli dosyalar

• 2020-Memory-Box.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
5,690Konular
16,886Mesajlar
9,809Kullanıcılar
emresen.esSon üye