YARIŞMA "Bana 2020 Yılını Anlat" Wacom Çizim Tableti Ödüllü Tasarım Yarışması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fotografik

Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 4245

2020 Yılını en iyi şekilde anlatan 1 kişiye Wacom Intuos Small Çizim Tableti!

Kişi başı 1 çalışma ile bu konu altına çalışmanı yolla!

"tasarimcidayi" instagram hesabını takip et!

Yarışma hakkında detayları öğrenebilirsiniz.
Aklınıza takılan diğer tüm sorular için
bu konuya gidin.

SON GÜN: 14 Aralık Pazartesi

Ekli dosyayı görüntüle 4243 Ekli dosyayı görüntüle 4242

Bu yarışma Tasarımcı Dayı Youtube kanalı ve 1tik.net işbirliği ile yapılmaktadır.

---PEAKWAN---
Bence bu yılın en önemli olgusu COVID19 SALGINI oldu. Bundan dolayı ben de birçok kişi gibi ileriki yıllarda 2020 yılını duyduğumda yalnızca VİRÜS'ü hatırlayacağım. Sonuçta Avustralyadaki yangınlar hemen her sene oluyor, savaşlar zaten her yıl katlanarak devam ediyor ve bitmiyor, bunlar -malesef ki- alıştığımız şeylerdi fakat COVID19 SALGINI uzun yıllardır dünyada görülmemiş bir SAĞLIK KRİZİNİ karşımıza çıkardı ve 2020 yılını diğer yıllardan ayıran şey de bu oldu. Anlamamız gereken şey şu ki, diğerleri bu sene yaşanan "olay"lar iken COVID19 SALGINI bir "olgu" dur...

PEAK = ZİRVE,SON NOKTA,UÇ (bu sıralar çok sık duyduğumuz "vaka sayıları pik yaptı" cümlesindeki "pik")

WAN = BİTKİNLİK,YORGUN,YIPRANMIŞ,YENİKLİK

PEAK WAN = BİTKİNLĞİN ZİRVESİ (Evet bu ifadeyi 2020 yılına giren dünya için kullandım)

INSERT ENDURANCE = DAYANIKLI OLUN anlamına çıkan bir söz (PAC MAN GİBİ ATARİ OYUNLARINDAKİ INSERT COIN'E ÇAĞRIŞIM)

Baktığımız zaman dünya virüse doğru ağzı açık bir şekilde gidiyor fakat daha dikkatli baktığımızda dünyayı aslında insanlığın ittirdiğini görüyoruz. İnsanlık dünyayı virüse itiyor olarak gözükse de aslında aynı zamanda oyunun bir sonraki bölümünde kurtuluş olan aşı ya doğruda itiyorlar. Burada kast etmek istediğim "insanlık kendini hem bir derde sürüklüyor hem de dolaylı olarak bunun çözümüne." Bende bu renksiz durumu biraz renklendireyim ve ileriki yıllarda 2020 hatırlandığında bu görseli akıllara getireyim istedim. Herkesin ellerine sağlık.

---DOSYA BOYUTU YÜKSEK GELDİĞİNDEN TASARIM SÜRECİME AİT HAZIRLADIĞIM EĞLENCELİ VİDEOYU ATAMADIM FAKAT KAZANMA GİBİ BİR DURUMUM OLURSA DAYI SANA ZİP KLASÖRÜ DRIVEDAN YOLLARIM...PEAKWAN.pngTüm katılımcılara bol şans dilerim.

Ekincem Ersoy

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuya gidin.

Bu yarışma Tasarımcı Dayı Youtube kanalı ve 1tik.net işbirliği ile yapılmaktadır.

Vangogh

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuya gidin.

Telefondan İbispintX ile yapmış olsuğum bir tasarım. Umarım beğenirsiniz abi..IMG_20201213_142221.jpg
Sonuç:
Başlıksız3_20201213134842.png

Eda Kurt

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuya gidin.

Merhaba, bu benim “2020 yılını en iyi şekilde anlat” çalışmam. Umarım beğenirsiniz.
-Eda Kurt

Ekli dosyalar

• 496DA7C1-62A9-4FD0-849A-B39C065894FF.png
    496DA7C1-62A9-4FD0-849A-B39C065894FF.png
    4.1 MB · Görüntüleme: 44

Selçukmhmdlu

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuya gidin.

bu konuya gidin.

Meaculqa

Kayıtlı Kullanıcı
2020;
Piyonun, şahı devirebilmesi kadar absürt.
Afiş Tasarımı - Vektörel Çizim

Ekli dosyalar

• Meaculqa.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Bahadır

Üslubun kişiliğindir.
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.bahadirozgur.com
Sitemizin oluşturduğu bu etkinliğe bağımsız kalmak istemedim..

Aslında elime fotoğraf makinemi alıp bu çaresizliğin fotoğrafını çekmek ve hiç bir kelime eklemeksizin o karede anlatmak isterdim..
Buradan aklıma gelerek oluşturdum bu görseli.. Basit bir şekilde oluşturdum ama dünyanın en hazin yaşı çocuklarınki..
Özgürlüklerin daha bu küçücük yaşlarında kısıtlanması, büyüklerinden uzak durmak zorunda kalışları ve büyük oranda bu hastalığı fakirlikle yaşamaları.. Onların gözyaşları bizlerin yürek kanayışları..

Bencillik ve cehaletten kaçının.. kaçının ki atlata bilelim..

Ekli dosyalar

• corona.jpg
    corona.jpg
    390.1 KB · Görüntüleme: 45

oznikov

Kayıtlı Kullanıcı
YARIŞMA BAŞVURUSU
KATILIMCI: OZNİKOV @yucellozan

Merhabalar, 2020 konseptli yarışma için tasarımım budur. Eğlenceli çizgiler kullanarak yapmak istedim ne kadar değişik bir yıl olsa da :confused:
Hak eden kazansın, kazananı şimdiden tebrik ederim :)
2020YARIŞMAA.png

Son düzenleme:

Kutuza

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar böyle bir çalışma içerisinde bulundum umarım hak eden kazanır :)
İnstagram: @kutuza.3422020.png

Son düzenleme:

Erva

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuya gidin.

İnsanların evlerine kapanmak zorunda kaldığı 2020 yılında, covid-19 salgını, depremler, yangınlar, uçak kazaları, çığ düşmeleri gibi felaketler yaşandı.

Fakat insanlar evlerine kapandığında doğa kendine fırsat buldu ve tekrar canlanmaya, temizlenmeye, doğal haline geri dönmeye başladı. İnsan, istemeden de olsa doğayı bozmuş ve ekosistemde tahribatlara yol açmıştı. 2020’yi her ne kadar felaketler yılı olarak nitelendirsek de, belki de bizim için felaket gibi görünen bu yıl, doğa için bir yenilenme fırsatıdır ne dersiniz? 2020 Ulusal Bitki Sağlığı yılımız kutlu olsun. 2.jpg

onur kemerli

onurkemerli#7
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_20201213_150001.jpgÇalışmamı imkanım olmadığı için kağıta yaptım umarım sorun olmaz bende isterdim bilgisayarla yapmayı ama çok uğraştım(hayattta hiçbirşey imkansız değildir) benim fotoğrafımda hiçbirşey anlamsız değil hepsi birbirinden bağlantılı

1)Avusturalyada çıkan yangın hepimizi üzdü ve bende resmin en sol köşesine onu aldım bu yangının ve kuraklığın develerin neden olduğunun söylenmesi üzerine develerin katledilmesini çizdim
2)Resmimde insanların sonunun gelmesini hızlanmasının develerle bağlantısı olduğunu anlatmak için öldürülen develerin suya düştüğünü ve oluşan dalganın insanları dahada hızlı bir şekilde kuyuya sürüklediğini gösterdim.
3)kayık şeklinde olan maske ile insanların bu cov-19 zor dönemlerinde nasıl denizin ortasında kayıksız durulamayacaksa insanlık içinde maske olmazsa olmazdır
3)kayık maske olmasına rağmen içinde oturan adamda maskeli çünkü çevremizden ne kadar emin olsakta yinede maske takmalıyız sözünü irdelemek istedim.
4)alt tarfta ise yani adamın kayık olarak kullandığı maskenin altında ise covid virisünün mantar tıpayı çıkarmaya çalışdığını görüyorsunuz yani insanların suyun altında (görünmeyen bir balık gibi) ne kadar görmesekte baş düşmanı virüstür yani virüs ne kadar görülmesede ölümcül sonuçlara yol açıyor tıpkı denizin ortasında bir kayığın batması gibi
5)suyun döküldüğü yerde ise depremin yol açtığı çukura doğru su dökülüyor ve çark dönüp yıllar geçiyor HAYATTA BÖYLE DEĞİLMİDİR SU GİBİ GEÇER BUDA GEÇER TÜRKİYE ÜZÜLME...
6)en sağda ise depremin yol açtığı bir yıkım var bende ELAZIĞLIYIM depremi bende yaşadım ve o psikolojiyle nasıl ders çalıştığımı biliyorum bu yüzden bir konuşma yaptırdım oraya (anne yinemi deprem oluyor..:) diye artık alışıyoruz.
7)kayıkla giden adamın GEORGE FLOYD'un sözünü yazdım "nefes alamıyorum" altınada hergün haberlerde maske takmayanların ve hastahanede savaşanların sözünü yazdımwe are too "BİZDE" Allah yardımcıları olsun
8)Kobe Bryant ı çizdim basket sayısı gördüğünüz gibi 2019 da kalmış "dedimya benim resimlerim üzerine kafa yorulası resimlerdir." 2020. basketi atamadan hayata gözlerini yumdu
9) düşen uçağımızı çizdim
RESMİMİM BİLGİSAYAR ÇİZİMİ OLMADIĞI İÇİN BİRKEZ DAHA ÖZÜR DİLİYORUM ŞİMDİDEN HALI BİR ÇEKİLİŞ OLMASINI DİLİYORUM
ÇİZİM TABLETİNİ ALINCA İNŞALLAH BİRDAHAKİ YARIŞMAYA ONLA KATILIRIRIM :)

edremit

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
edremitweb.com
Sitemizin oluşturduğu bu etkinliğe bağımsız kalmak istemedim..

Aslında elime fotoğraf makinemi alıp bu çaresizliğin fotoğrafını çekmek ve hiç bir kelime eklemeksizin o karede anlatmak isterdim..
Buradan aklıma gelerek oluşturdum bu görseli.. Basit bir şekilde oluşturdum ama dünyanın en hazin yaşı çocuklarınki..
Özgürlüklerin daha bu küçücük yaşlarında kısıtlanması, büyüklerinden uzak durmak zorunda kalışları ve büyük oranda bu hastalığı fakirlikle yaşamaları.. Onların gözyaşları bizlerin yürek kanayışları..

Bencillik ve cehaletten kaçının.. kaçının ki atlata bilelim..

çok güzel olmuş, emeğine sağlık.

kazım yiğit eldem

Kayıtlı Kullanıcı
2020 yılında başımıza gelenleri artısıyla eksisiyle göstermeye çalıştım
-KORONA
-KOBE'NİN ÖLÜMÜ
-CHADWİCK BOSEMAN(BLACK PANTHER)ÖLÜMÜ
-AZERİ ERMENİ SAVAŞI
-DEPREMLER
-ORMAN YANGINLARI
-AMONG US
-SONUNDA ÇIKAN CYBERPUNK 2077 OYUNU
-DOLARIN UÇUŞU
-UZAYA GÖNDERİLEN ROKET

Umarım beğenirsiniz. Herkese başarılar...

Ekli dosyalar

• 2020_2.png
    2020_2.png
    4.5 MB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:

ankuuu13

Kayıtlı Kullanıcı
Herkese Merhaba,
Neredeyse üzerimize güneşin doğmadığı bir yıl geçirdik desek herhalde çok fazla abartmış olmam. Bu nedenle çalışmamın adının “ALACAKARANLIK” olmasını uygun buldum. Çalışmamda sadece siyah ve beyaz renkler kullanılmış olup, 2020 yılını ne kadar zor geçtiğini bu renklerle göstermeye çalıştım. illustrator uygulamasında tasarlanmıştır. Herkese bol şans!

AFİS.png

arda41yildiz

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar Burak abi, ben Arda. 15 yaşındayım ve hobime aşık bir insanım. 2 3 yıldır photoshop ile uğraşıyorum ve geldiğim nokta gördüğün bu proje. Ödülü kazanırsam ilerideki projelerimde belki de işlerimde çok yardımcı olacaktır. Sizlere yaptığım çalışmadan biraz bahsetmek istiyorum.

Instagram adresim : arda41yildiz

2020 benim ve Dünya için gerçekten yıkıcı bir yıl oldu. Askeri olaylar, virüs , depremler , yangınlar , uzaylılarla ilgili şeyler, Kobe'nin ölümü , ırkçılık... Bu projemde de bunları sizlere yansıtmak istedim.

2020
Karşınızda yanan orman Avusturya yangınlarını temsil ediyor.
Sağ tarafta duvardaki yırtık afiş Amerika seçimlerini temsil ediyor.
Sağ tarafta duvardaki yazı ve grafitti hem ırkçılığa karşı direnmeyi ve virüsü temsil ediyor.
Sol ilerdeki duvarda bulunan baskı George Floyd'un acı verici ölümünü temsil ediyor.
Yıkık binalar hem Lübnan'daki patlamayı hem de ülkemizde yaşanan depremleri temsil ediyor.
Ortada bulunan Amerikan askeri de yılın başlarında 3.Dünya Savaşı'nın başlar gibi oluşunu temsil ediyor.
Sağ tarafta yanan araba Fransa'da bulunan sarı yelekliler eylemlerini ve yaktıkları arabaları temsil ediyor.
Yukarıda sağ tarafta bulunan helikopter Kobe'nin helikopter kazası sonucu vefatını temsil ediyor.
Yukarıda sol tarafta bulunan UFO ise bu yıl boyunca yapılan uzaylı haberlerini temsil ediyor.
Ortadaki askerin elinde ve yerlerde bulunan maskeler virüsün bizlere etkisini temsil ediyor. ( o maske fotoğraflarını bizzat kendim çekip kullandım abi )

Eğer benim yaptığıma inanmazsanız sizlere çalışma dosyamı da yollayabilirim. Yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum ❤

Ekli dosyalar

• TasarimciDayiYarismaArdaYildiz.png
    TasarimciDayiYarismaArdaYildiz.png
    2.3 MB · Görüntüleme: 51

Riû

Kayıtlı Kullanıcı
Konu: 2020 yılını bir tasarım ile anlatmak

Korona virüsün elimizden almış olduğu koca bir yıl(2020) ve ne olacağına dair hiçbir fikrimizi olmadığı yepyeni bir yıl(2021).

2020.jpg2020.jpg

Son düzenleme:

edproje

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.edproje.com
Evde kalmayıp bazılarının ölümlerine sebep olduğumuz, Evde olup enkaz altında kaldığımız, Havai fişeklerin değilde fabrikaların patladığı ve daha nice felaketlerin olduğu bir yıl yaşadık. Çalışmamda bunları yansıtmaya çalıştım.

2 günlük karantinayı bu vesileyle fırsata çevirdim. Katılan herkese başarılar dilerim.edproje.jpg

Tasarım için kullanılan dosyalar:
Screenshot_2.jpg

Edit: sitede soluk durdu nedense
Daha detaylı inceleme linki:

Son düzenleme:

Ayberk

Kayıtlı Kullanıcı
yarışma2.jpgKonuyu anlatmakmı daha etkili gerçekçilikmi bilemedim ben anlatmayı seçtim
-alevler Avustralyadaki yangınlar
-ortadaki yarık depremleri

--dıştaki beyazlıklar virüs
-kalp ritmi ise 2020 de hayatımızın durup boşa harcamamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
5,690Konular
16,886Mesajlar
9,810Kullanıcılar
rueperaSon üye