YARIŞMA "Bana 2020 Yılını Anlat" Wacom Çizim Tableti Ödüllü Tasarım Yarışması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osmanyigit8

Kayıtlı Kullanıcı
2020 Yılı tam bir felaketler yılı. Tasarıma koyacak o kadar çok olay vardı ki bana göre en önemli olan olayları koymak istedim. Umarım 2021 yılı hepimiz için iyi geçer ve seneye yine bu günler 2021 Yılı Özet yarışması düzenlenir ve ona da katılım sağlamayı isterim. Herkese başarılar sonuçları merakla bekliyor olacağım. Bol Şans ( Maskelerin farklı olması malum insanlarımız siyah renk olsun çeşitli desenlerle üretilmiş maskeler olsun bu çeşit maskeleri kullandıkları için bir tane farklı şekile sahip maskeyi çalışmamda kullandım )

2020 yılı Özet tasarımı.png

5thjugularis

Kayıtlı Kullanıcı
Biraz amatörce oldu ama önemli ve yıkıma uğradığımız anları derlemeye çalıştım. İnce detaylara önem verdim. Tarih sıralaması kullandım.

Ekli dosyalar

• 2k20.jpg
    2k20.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 19

EGOKING

Kayıtlı Kullanıcı
Bu kadar oldu 11 yaşındayım bildiğim her şeyi uygulamaya çalıştım umarım beğenirsiniz. Eminim daha iyisi vardır ama biR şansımı deneyim dedim.

Ekli dosyalar

• Başlıksız-1.png
    Başlıksız-1.png
    3.5 MB · Görüntüleme: 31

Bilal özmen

Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 4245

2020 Yılını en iyi şekilde anlatan 1 kişiye Wacom Intuos Small Çizim Tableti!

Kişi başı 1 çalışma ile bu konu altına çalışmanı yolla!

"tasarimcidayi" instagram hesabını takip et!

Yarışma hakkında detayları öğrenebilirsiniz.
Aklınıza takılan diğer tüm sorular için
bu konuya gidin.

SON GÜN: 14 Aralık Pazartesi

Ekli dosyayı görüntüle 4243 Ekli dosyayı görüntüle 4242

Bu yarışma Tasarımcı Dayı Youtube kanalı ve 1tik.net işbirliği ile yapılmaktadır.
Bilal özmen
Tüm çizimleri kendim yaptım resimde;
-günün içinden alıntı
-pandemi
-uzaktan eğtim
-orman yangınları
-bozulan uyku düzeni
anlatılmakta
2020.jpg

Berruu

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuya gidin.

Bu yarışma Tasarımcı Dayı Youtube kanalı ve 1tik.net işbirliği ile yapılmaktadır.

Tasarımcı Dayı Yarışma Başvurusu:
Çalışma Sahibi: Berra G*******
Konu: 2020 Yılını En İyi Şekilde Anlat

Öncelikle Merhaba, Ben kendimi animasyon ve çizim alanlarında geliştirmek istiyorum.Asla dijitalde kağıda çizdiğim gibi resimler yapamasamda elimden geleni yapmaya çalıştım.Şu an ortaokulda eğitim görüyorum,ancak animasyonları yaparken ekipmana ihtiyacım oluyor sorun şu ki ekipmanım yok.Kazanırsam çok mutlu olurum ve çizim tabletini gerçekten yurdumuza, ülkemize en yararlı şekilde kullanırım.İnşallah resmimi/tasarımımı beğenirsiniz.Kendimi geliştirebilmem için ekipmana ve eleştirilere,öğütlere ihtiyacım var. Resmimde değinmek istediğim konulardan bazıları : - Pandemi -Avustralya'da yaşanan yangınlar,deve katliamları -Depremler
-Kobe Bryant'ın Ölümü/Vefatı -Kadın Cinayetleri -Çığ Felaketleri -Tsunamiler -Seller ve daha birçok şey...
Not(Yanlış anlaşılmaması amacıyla): Resmimde yer alan güneşin kan ağlaması,iklim değişikliğini,(Yani o mevsim olmayan aylarda bile o mevsimi yaşamamız)ve arkada gerçekleşen yangındaki renksiz adam ise ırkçılığı temsil ediyor.Pankarta Kobe Bryant yazarak bu konuya,ırkçılığa son yazarak ırkçılığa değinmek istedim.Ve 2020 yılında artan kadın cinayetleri nedeniyle resmimde bu konuya da yer verdim.Çalışma telefon üzerinden,el ile çizilerek gerçekleşitirilmiştir.Çalışma bana aittir.
WhatsApp Image 2020-12-10 at 14.44.41.jpeg

Son düzenleme:

nycto

Kayıtlı Kullanıcı
Vektörel çizime yeni başladım hatalar var ise affola. Talebi halinde .ai dosyasını paylaşırım. Ekteki görsel çalışma için kullanılmıştır. Herkese başarılar :)

Ekli dosyalar

• son.jpg
    son.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 26
  • 1.jpg
    1.jpg
    120.7 KB · Görüntüleme: 17

F1rst Artz

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuya gidin.

Şimdi sayın dayımız, ben bu işin ustası değilim. Kendi halinde bir öğrenciyim(orta 2). Bu çizim tabletini çok istiyorum. Instagram hesabım: . Yazılımcı da sayılmam ama hesap böyle kaldı. Eğer tableti kazanırsam beni çok mutlu edeceksiniz. Ben de Bursa'dayım. Hayır yalakalık yok. Umarım kazanırım. Resim bir yerden çalıntı değil isterseniz internette aratabilirsiniz.

Tasarıma gelince, ortaya siyah bir Dünya koydum. Bu virüs Dünyayı kararttı. Üstte de evlerinde olan insanlar var(zaten görüyorsunuz bunu anlatmama gerek yoktu ?) . Ortaya "Hayat Devam Ediyor" yazısını koymamın sebebi, ne olursa olsun hala yaşıyoruz ve bunları kabullenmeliyiz. Gidenler gelmeyebilir belki ama kalanlar da gitmeyebilir. Sağ altta 2020 yazısının sıfırlarını bomba şeklinde Dünya olarak resmettim. Dünya'yı patlattı bu olaylar. Sol altta sağlık çalışanı.

Bir arkadaş çok güzel yapmış eline sağlık ama o çizim tabletiyle yapılmış bence? Yani onunla katılırsa bana haksızlık ama dünya böyle. Neyse o çekilirse birinci -ki öyle bir şey olmayacak-, onunla ikinci olurum ama daha çalışmalar gelir. Seni uzun süredir takip ediyorum. Bana gelsin istiyorum ama gelir mi bilmem. Gelmez ama sen istersen gelir. Yani kimseye özel ayrıcalık yapılamaz onun için gelmez. Ama gelsin yine de.

Ekli dosyayı görüntüle 4570
2020.jpg

imera00

Kayıtlı Kullanıcı
Katılımcı : Imera
Konu: Bana 2020'yi Anlat
Merhaba abi ben daha çok anlamsal olarak çalışmaya uğraştım . Kızın saçlarının siyah iken yeşile dönmesi dünyayı (gerçek manada dünya) temsil ediyor doğanın kendini toparlamaya başlamasını , kızın maske takıyor olması dünyanın (mecazi anlmada dünya, insanlar) covid19 ile olan mücadelesini temsil ediyor, elindeki ateş Avustralya yangınını, kar yapmaya çlışmama rağmen su gibi olan Van'daki çığı, taş parçacıkları dünyadaki depremleri , 24 sayısı helikopter kazasında 13 yaşındaki kızı ile ölen Kobe Bryant'ı temsil ediyor. Arka tarafın rengarenk olması insanların tüm duygularını temsil ediyor: umut (sevdiği hastanede olan insanların umutları) sevgi, korku , inanç , hüzün gibi bu arada biliyorsundur ama ben bilmeyenler için yazayım MMXX 2020 demek. Kazanacağımı pek sanmıyorum ama şansımı deneyeyim dedim
20201211_210443[1].png20201211_210443[1].png

kaantuncelnos

Kayıtlı Kullanıcı
kaan tuncel.pngAslına bakarsanız çizim olarak yapacaktım ama çizim tabletim yoktu . Bende photoshop indirdim pek iyi sayılmaz shopla aram o yüzden photoshop u bozdum biraz herşey her yerde oldu yaparken çok zorlandım keşke çizim olarak aklımdakini gösterebilseydim . Bu forumda da resim yollama yerini bulamadım inşallah doğru yere atıyorumdur .

Ekli dosyalar

• kaan tuncel.png
    kaan tuncel.png
    889.3 KB · Görüntüleme: 20

Muhammet Ali

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuya gidin.

Ekli dosyalar

• PSX_20201209_010403.jpg
    PSX_20201209_010403.jpg
    498.1 KB · Görüntüleme: 38

kaantuncelnos

Kayıtlı Kullanıcı

yyagizyigit

Kayıtlı Kullanıcı
2020
IT WAS HARD

Ekli dosyalar

• Yağız Yiğit 2020_Çalışma Yüzeyi 1.png
    Yağız Yiğit 2020_Çalışma Yüzeyi 1.png
    183.8 KB · Görüntüleme: 44

atillaerturk

Kayıtlı Kullanıcı
2020atilla@2x.png

Merhaba,
Öncelikle herkese başarılar diliyorum. Çalışmamdaki bütün çizimler bana aittir. Illustrator programını kullanarak çizim yaptım. Yalnız arabayı aslına benzetmek için fotoğrafının üzerinden çizerek elde ettiğimi, tv markası için font kullandığımı belirteyim. Çalışmamı Türkiye'de 2020 olarak sınırlandırdım. Tv modeli kullanmamın nedeni hem "Evde kal" çağrısına atıfta bulunmak hem de sene boyunca çok fazla maruz kaldığımızdan dolayıydı. Modelinin eski olması pandeminin sanki bizi yıllar öncesine götürdüğünü hissetmemdi. Bunun dışında değindiğim konular; Van'da yaşanan çığ felaketi, İzmir depremi, sosyal medya yasası, araç fiyatları, Azerbaycan'ın zaferi, kur artışları, sağlıkçıların mücadelesi ve dolayısıyla pandemi oldu.

Son olarak Burak Beye teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bir ay önce youtube kanalına denk gelip tasarıma merak saldım, videolarından faydalanarak bu çalışmayı yapabildim en nihayetinde. Başarınız daim olsun.

Herkese iyi çalışmalar dilerim.

fatih255

Kayıtlı Kullanıcı
Yarışma Fatih İnci.png
Tasarımın Anlatmak İstediği
"2020'de göreceğimizi gördük peki sonrasında ne bekliyor"
Tasarımdaki nesnelerin kullanılma nedenleri
Yılların sonundaki noktalar o yılın geçmişte kaldığını bittiğini yani o yıla bir nokta atıldığını gösteriyor. 2020 yılına gelindiğinde ise bu yılı anlatmak adına o noktada geçmiş yılların 2020 yılına göre daha az olumsuzluklar bildirdiğini mavi tonlar eski yılların renginin beyaz olması, ve ağaç figürünün yeşil rengini alması sol alt köşeden ise eski günlerin güneşini tasarıma yansıttım. Yüzde maske kullanmak yerine alışılmışın dışında beynin bulunduğu konumda kullandım bunun sebebini de tedbirlerin en başta kafada başlayacağını ve maskenin üstündeki 2020 yazısının orda olmasının sebebi ise 2020 yılında maskeyi temsil ediyor bir taraf açık canlı tondayken diğer taraf karanlık tonlarda bunun sebebi ise geçmişteki günlerin daha ferah huzurlu olması 2020 ve sonrası içinse vakaların artışı vs. dolayısıyla koyu tonlarla oraya insan zihninde gizem karamsarlık cansızlığı temsil etmek adına kullandım. Ya sonrası yazısıda gelecekte ne olacağını bekleme durumunu temsil ediyor. Son olarak ay figürüde gizem katmak için ekledim ya sonrasına az da olsa gizem ve esrarengizlik uyandırmak için. Son son olarakda ordaki siyah 3 nokta ise diğer geçmiş yıllardaki beyaz nokta atmıştık ya burdaki siyah noktalar ise noktalama işareti olarak bekleme devamını göreceğiz anlamında ve üç noktanın siyah olmasının sebebi ise bu yılın ve diğer yıllardaki durumun ne olacağını bilememenin yanında 2020 sonrasında yaşanacak bu olayların devam edeceği niteliğinde bir bilgi göndermesi yapmak üzerine kullandım. Yangın figürü ise 2020 genel anlamıyla tüm insanlığı etkilemesi neticesiyle 2020 deki orman yangınlarını yansıtıyor. Bu tasarımda 2020 yi genel olarak insanlığı baz alarak orman yangınları ve korona virüsü konu edindim. Ayrıca üstteki yıldırımın karanlık bölgelerde fazla olmasının sebebi ise oradaki tehlikeyi yani 2020 ve sonrasına tehlike uyarısı niteliğinde sembolik bir anlam katmaya çalıştım ve tasarımcı dayının logosunada bi maske takmadan olmazdı. Yarışma sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyorum. Yarışmaya katılan diğer arkadaşlarada başarılar dilerim iyi olan kazansın :))))

Son düzenleme:

Uğur Özbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bu çalışmayla katılmak istedim çalışmanın adı (Daha neler göreceğiz) çalışmamda orman yangını, depremler(İzmir depremi) Azerbaycan Karabağ ,kadına şiddet , ırkçılık, helikopter kazası , among us tan bahsetmek istedim:)

Ekli dosyalar

• CA74165D-8AF6-4F59-B051-438D50E7AC35.jpeg
    CA74165D-8AF6-4F59-B051-438D50E7AC35.jpeg
    2.7 MB · Görüntüleme: 34

ffselim

Kayıtlı Kullanıcı
yarışmaya katılıyorum çalışmalar zipli dosyanın içindedir.

Artboard 2.png

Ekli dosyalar

• zkkdes_yarışma_tasarımcıdayı.rar
    12.1 MB · Görüntüleme: 28
Moderatör tarafında düzenlendi:

fatihcng

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuya gidin.

Yarışma: 2020 Yılını Anlatan Tasarım

Ekli dosyalar

• noelb%2520(2)_auto_x2_auto_x2 (1).jpg
    noelb%2520(2)_auto_x2_auto_x2 (1).jpg
    146.7 KB · Görüntüleme: 19

onlineefe211

Kayıtlı Kullanıcı
YAPTIĞIM ÇALIŞMADA 3 HAZIR GÖRSEL KULLANDIM KEDİ, DÜNYA, VE KENDİ KAREKTERİMİ ÇİZMEKLE UĞRAŞMAMAK İÇİN DAYIMIZIN KARAKTERİNİ KULLANDIM ÇÜNKÜ ÇİZİM KONUSUNDA PEK İYİ DEĞİLİM.
ÇİZİM TABLETİ KAZANABİLECEĞİMİ SANMIYORUM BAZI ARKADAŞLARIN ÇALIŞMALARI GÖZ GEZDİRDİM BENİMKİNDEN AŞIRI İYİLER.
DAHA İYİ ESPİRİLER DÜŞÜNDÜM AMA BAZILARI SİYASİ MESAJMIŞ GİBİ ALGILANABİLİR DİYE OLABİLDİĞİNCE DÜŞÜK TUTUM ESPİRİLERİ.
UMARIM ÇİZİM TABLETİ KİM OLURSA OLSUN İHTİYACI OLAN BİRİNE GİDER.

BU ARADA DAYI İLERDE YAPMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM BİR OYUN FİKRİNDE SENİN KARAKTERİ DE KULLANMAK İSTERİM AMA İZİN VERİRSEN TABİ DAHA UZUN BİR ZAMAN VAR BU PROJEME.

HERKES NEYİN NE OLDUĞUNU ÇALIŞMADA ANLAMIŞTIR DİYE SENERYO VE SAHNELERİ AÇIKLAMIYORUM.
son hali 1080 p.jpg

Ekli dosyalar

• KARİKATÜR SON HALİ.jpg
    7.2 MB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

İ8rahimalp

Kayıtlı Kullanıcı
Katılımcı: İbrahim Alp

PicsArt ile yaptım tasarımı. Herkese başarılar

Ekli dosyalar

• PicsArt_12-12-11.08.57.jpg
    PicsArt_12-12-11.08.57.jpg
    809.9 KB · Görüntüleme: 14

ysnprts

Kayıtlı Kullanıcı
2020 yılının dünya genelinde kötü geçmesiyle ortaya çıkmış bir çalışma oldu. (Dosya boyutu çok yüksek olduğundan jpg formatında değil, png formatında yüklemek durumunda kaldım.)2020 çalışma.png

upsewen

Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 2020.png

Merhabalar. Ben Enes Baydar. Uzman değilim photoshop hataları yapmış olabilirim. Uzman olup da hata görenler kusura bakmasınlar.

Çalışmamın adı Nefes.

Aslında 2020'de yaşadıklarımız arasından çoğu şey akciğerlerimiz ile alakalı.

Koronavirüs akciğerlerimizi etkiliyor, nefes almamızı zorlaştırıyor veya durduruyor.
Çığın altında kalırsanız yüksek ihtimal nefessizlikten hayatınızı kaybediyorsunuz.
Kobe Bryant 2014'de Abd'de polis tarafından boğularak öldürülen Eric Garner adına maç öncesinde "I can't breath" tshirtü giyerek olayı protesto etmiş bir sporcuydu.
George Floyd Abd'de bir polis tarafından nefessiz bırakılarak hayatını kaybetti.
Deprem sonrasında enkaz altında sağ kalırsanız, çıkartılamadığınız sürece nefessizlikten hayatınızı kaybedebilirsiniz.
2020 yılında Azerbaycan Ermenistan'a karşı zafer kazanarak derin bir nefes alabildi.
Son olarak biz insanlar koronavirüs sürecinde evlerimize tıkandığımızdan beri doğa ana rahatça nefes alıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
5,690Konular
16,886Mesajlar
9,810Kullanıcılar
rueperaSon üye