Arcface Kimdir?

E-Posta
[email protected]
Meslek
Full Stack Web Developer
Ülke / Şehir
Türkiye / istanbul
Forum Puanı
5.00 yıldız(lar)
Hobi
Klarnet çalmayı, Dart oynamayı, Yemek yapmayı ve Sistemlerde zaafiyet aramayı çok severim.

arcface

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.arcface.net
Merhabalar,

Foruma yeni kayıt olmadım ama aklıma gelmişken bende yazmak istedim.

Bendeniz Mustafa efenim sanal alemde Mustafa adı çok fazla bulunduğu için Arcface adı altında tanınmayı tercih ediyorum. 2014'den beri yazılım ile ilgileniyorum oyun yazılımı ile başladım web yazılım ile devam ettim. Hala web üzerinde projeler yazmaya devam ediyorum normal bir web yazılımcının aksine sadece proje yazmıyorum 3pr yazılan uygulamalar ve projelerde açıklar arıyorum sistem zafiyetlerinede hunharsızca bir zaafım var :)

Yazdığım ve sattığım her proje'de 100% yazılımsal olarak hack yemeyeceklerinin garantisi veriyorum bunun garantisini verebilen insan sayısı çok azdır.

Çünkü günümüzde proje yazan insanların çoğu hazır frameworklerle yazıyor bunu söyle anlatabilirim kendi yapmadığınız bir binanın içini döşüyorsunuz bu binanın içini döşemek size bu binanın yıkılmayacağınının garantisini verdiremez. Haliyle genelde piyasa da proje yapıp satanlar hack yemeyeceğinin garantisin veremiyor.

Bu sebeple satın alanlardan en çok duyduğum soru da bu oluyor "ben senden bu sitenin benzerini istiyorum farklı birinden aldığım fiyatın 3 katını istiyorsun bunun sebebi nedir?" diye tamamen buna dayanmaktadır sebebi dış görüş sadece yüzeyseldir ama önemli olan iç yapıdır bunu insanlara anlatması da zor oluyor.

Ben kendi framework yapımı kendim kurguluyorum her proje'de çatı iskeletim sürekli değişiyor bir projedeki yapım diğerine benzemiyor böylece biri bile müşteri tarafından open source olarak yayımlansa diğer müşterilerimin sisteminde zafiyet bulunamıyor işimi titizlikle yapıyorum haliyle ücretleri de tuzlu oluyor.

Forumları çok seviyorum 10 yıllık bir forum geçmişim bulunuyor bir çok yerde moderatörlük yaptım sıradaki konağım 1tik.net bu forumla ilgili umutlarım var fakat topluluk forum mantığına oturamadı henüz insanlar reklam yapmaktan ileri gitmiyor ben en iyi reklamın insanlara yardım etmek olduğunu düşünüyorum o yüzden hayatım boyunca forumlarda insanlara yardım ettim bu bana çok fazla hemde aşırı derece de iş olarak geri döndü.

Foruma yapacağınız yatırımın getirisi size eninde sonunda iş olarak dönecektir en kötü iyi arkadaşlıklar edinirsiniz o yüzden bu forumun kitlesinin seviyesinin farkındayım standart forumların aksine öğrenmeyi isteyen insan topluluğu bulunuyor yaş ortalaması da hatrı sayılır seviye de.

Buraya kadar okudu iseniz de çok teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

5,684Konular
16,875Mesajlar
9,752Kullanıcılar
tolgasazakSon üye