Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Android İşletim Sistemi: Lineage OS Nedir?

Screenshot_47.png


Lineage OS, açık kaynak ve ücretsiz bir yazılımdır. Eğer cihazınıza güncelleme gelmiyorsa bu yazılımı kurup en güncel Android sürümünü kullanabilirsiniz. Lineage OS ile hem güncel sürümleri kullanıp yeni özellikleri deneyeceksiniz, hem de kaliteli ve yüksek performans yaşayacaksınız.

Özellikler


  • Güvenlik sayesinde 3. parti uygulamalar siz izin vermedikçe yetki kullanamazlar.
  • Yüksek performans ve temiz kurulum ile güzel bir başlangıç yapın, bunu yapmadan önce dosyalarınızı yedekleyin.
  • Cihazların ömrünü ve işlevselliğini artırır.
  • İstediğiniz paketleri seçerek kurulum yapın. Örneğin Google uygulamaları olmadan en temiz şekilde sadece önemli uygulamalar ile kurun.
Lineage OS Nasıl Kurulur?

Lineage OS’u mobil cihazınızdan kurabilirsiniz. Öncelikle bir hafıza kartı veya USB bellek gereklidir. Gerekli dosyaları harici belleğe attıktan sonra kurtarma ekranından işletim sisteminizi kurabiliyorsunuz. Eğer Google gibi uygulamaları kurmak istiyorsanız açık kaynak olan GApps projesinin sitesinden size uygun sistemi seçerek istediğiniz paketi kurabilirsiniz. Root işlemi ile kontrolü daha da ele alabilirsiniz. Artık kendi istediğiniz gibi tasarlayabildiğiniz temiz ve yüksek performans bir cihazınız var.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap