alshvan - kurumsal kimlik tasarımı fikir önerisi

aymoon.design

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,

Halihazırda faaliyet göstermekte olduğum firmamda değişikliğe gitmem gerekiyor(patent, alan adı, akılda kalıcılık ve diğer sebeplerden ötürü)

Ekip arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda "alshvan(olşıvan)" olarak karar kıldık.

Bizim için anlamı olmasına karşın herhangi bir kelime anlamı bulunmamakta olduğundan, tasarımlarda hangi yolu izlemem gerektiğinde kararsız kaldım.

Faaliyet gösterdiğimiz alanlar ;

Seramik ve cam ürünler,
Tekstil ürünleri,
Ev aksesuarları,
Ahşap hediyelik ürünler,
Tüm bu ürünlerin satıldığı internet sitesi,
Bölgesel olarak faaliyetini sürdürmekte olduğumuz iki adet dükkan.

Tüm ürünlerin üzerinde yer alacak, sanal ve gerçek ortamda akılda kalıcılığımıza katkı sağlıyacak olan bir logo tasarlamaya çalışacağım.
Logodan yola çıkarak diğer kurumsal kimlik ürünlerimizde de siz değerli arkadaşlarımın yardım ve görüşleri akıbetinde ilerleyeceğim.

Taslak olarak birkaç birşey denedim fakat birtürlü içime sinmiyor.
Halihazırda kullanılmakta olan vektörler ile örnek olsun diye hoşumuza giden tarzı size şu şekilde göstereyim;

AlshvanKKTEZ241120-01.png

Tamamı ile fikir odaklı yardımınıza ihtiyacım var.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,

edremit

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
edremitweb.com
Panda'yı her zaman sevmişimdir, renk olarak da koyu turuncu olan gözüme hoş göründü.
İsim biraz zor ama siz ona karar vermişsiniz :)

zeze

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.zezeatolye.com
Ben çokça font gezmenizi öneririm, sizin iş alanınızda faliyet gösteren yerli yabancı firmalar neye vurgu yapmış inceleyin.İsmi çok sevdim başına veya sonuna bir figür koymadan tipografik bir çalışma çok şık durur.

aymoon.design

Kayıtlı Kullanıcı
Panda'yı her zaman sevmişimdir, renk olarak da koyu turuncu olan gözüme hoş göründü.
İsim biraz zor ama siz ona karar vermişsiniz :)
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum, renkleri pantone kataloğundan rastgele seçtim, sizin de bahsettiğiniz koyu turuncu fontun kendini göstermesini sağladığı için göze hoş geliyor. Bana nedense gazeteyi çağrıştırdığı için o rengi kullanmakta kararsızım. Font veyahut benzer diğer öğeler hakkında eleştiri yapabilmeniz mümkün müdür?

Ben çokça font gezmenizi öneririm, sizin iş alanınızda faliyet gösteren yerli yabancı firmalar neye vurgu yapmış inceleyin.İsmi çok sevdim başına veya sonuna bir figür koymadan tipografik bir çalışma çok şık durur.
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum, aynı fikirdeyim, sizin önerebileceğiniz bir font ailesi var mı ? Ücretli ücretsiz farketmez. Görüşünüzü almayı çok isterim.

aymoon.design

Kayıtlı Kullanıcı
AlshvanKKTEZ241120-02-02-02-02-02-02.png

Ekli dosyalar

• alshwan.pdf
    386.7 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

yesari.sanat

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.yesarisanat.com
Grupta 7 numara güzel diye fikir belirtmiştim ancak orada firmanın hangi sektörde olduğunu bilmeden bunlar arasında gözüme en güzel görüneni söylemiştim. Sektörü düşününce daha feminen bir tasarımın size daha uygun olacağını düşünüyorum. Ben de hayvan figürlü bir amblem kullanmaya gerek görmüyorum.

aymoon.design

Kayıtlı Kullanıcı
Grupta 7 numara güzel diye fikir belirtmiştim ancak orada firmanın hangi sektörde olduğunu bilmeden bunlar arasında gözüme en güzel görüneni söylemiştim. Sektörü düşününce daha feminen bir tasarımın size daha uygun olacağını düşünüyorum. Ben de hayvan figürlü bir amblem kullanmaya gerek görmüyorum.
değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum. halihazırda kullandığımız logo feminendi, biz duruşumuzu ve sektördeki tabiri caiz ayakları yere basan firmalardan biri olduğumuzu biraz daha maskulen* bir yazı karakteri ile sergileme kararı aldık. yine de sans serif ailesinden önerebileceğiniz bir font var ise sunmaktan çok mutlu olurum. tekrardan teşekkür ediyorum.

aymoon.design

Kayıtlı Kullanıcı
Son durum bu şekilde. Sunumdan sonra tekrar dönüş yapacağım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Alshvan.pdf
    5.1 MB · Görüntüleme: 29
5,683Konular
16,874Mesajlar
9,750Kullanıcılar
obbproSon üye